Syn pszczelarza

Kelly Irvin
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów
Książka Syn pszczelarza
Książka Syn pszczelarza
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów

Opis

Czy da się powrócić do nastoletniej miłości? Co jest w stanie pokonać nieśmiałość? Pełna ciepła opowieść o uczuciach, rozterkach, rodzinnych tradycjach i powinnościach.
Kiedy Debora Lantz przyjeżdża wraz z rodzeństwem i matką do południowego Teksasu, spodziewa się tam zastać krainę obfitości i oazę zieleni. Rzeczywistość jednak przedstawia się nieco inaczej, a maleńka gmina amiszów, do której dołączyła rodzina Debory, boryka się z trudnościami i ledwo wiąże koniec z końcem.
Debora tęskni za domem i zielonym Tennessee, lecz nade wszystko pragnie szczęścia matki, wdowy z piątką dzieci, która przyjechała tu poślubić Stephena, adoratora sprzed lat. Teksas napawa Deborę wstrętem; nie może pojąć, po co Bóg miałby stworzyć miejsce tak ohydne, pełne dziwnych zwierząt oraz roślinności, która ledwie odrosła od ziemi. Poznaje Fineasza Kinga, syna miejscowego pszczelarza, okaleczonego w dzieciństwie w wyniku wypadku, w którym zginęła jego matka. Ta dwójka dojmująco samotnych młodych ludzi ku własnemu zdumieniu odkrywa, że wiele ich łączy…
"Syn pszczelarza" to opowieść współczesna, choć zarazem jakby z innej epoki - życie toczy się tu wedle ściśle określonych reguł, nierzadko nam obcych, a ludzie dążą do prostoty i oddają się z pokorą codziennym czynnościom. To również opowieść o rozterkach i miłości wbrew wszelkim przeciwnościom losu. 
Tytuł oryginalny: The Beekeeper's Son
Data wydania: 2020-01-21
ISBN: 978-83-8169-220-5, 9788381692205
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Cykl: W krainie amiszów, tom 1
Stron: 376
dodana przez: Erna

Autor

Kelly Irvin - bestsellerowa autorka kilkunastu powieści dla kobiet, w tym serii Amish of the Bee County. Pracowała jako dziennikarka, specjalistka od PR i tłumaczka. Mieszka w Teksasie z mężem, dwojgiem dzieci i trójką wnucząt.

Książki Kelly Irvin

Wszystkie książki Kelly Irvin

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Inne oblicze Amiszów

“Syn Pszczelarza” to książka, co do której nie miałam zbyt wielkich oczekiwań. Nie spodziewałam się fajerwerków, czy też wybitnej prozy. Jakież więc było moje zdziwienie, kiedy zagłębiłam się w treść i ciężko było mi się oderwać! Nie, to nie jest wybitna proza, ale jest naprawdę przyzwoita, ładnie ... czytaj dalej »

"Syn pszczelarza"

Powieść "Syn pszczelarza", to była niesamowicie przyjmena czytelnicza przygoda. Autorka osadziła swoją powieść w środowisku Amiszów. Czytałam już kilka książek, których bohaterami byli właśnie Amisze i zawsze było to dla mnie ogromnie fascynującym przeżyciem. Amisze to bardzo intrygująca społeczno... czytaj dalej »

Fascynująca podróż do nieznanego świata

Uwielbiam te sytuacje kiedy zaczynam czytać książkę, o której nic nie wiem i która okazuje się bardzo smacznym czytelniczo kąskiem. Nigdy wcześniej nie słyszałam o autorce i dlatego, na wszelki wypadek, postanowiłam, że zanim zacznę czytać nie będę się spodziewać niczego nadzwyczajnego, żeby się ni... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@rudemysli71
2020-02-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

 "Nasze dni na tej ziemi są policzone. Powinniśmy doceniać czas, który został nam dany, w miarę jak upływa".

Najpierw dwa tygodnie na Kubie i czytanie książek na słonecznej plaży, potem powrót do domu i końcówka remontu> Ciągle cierpię na chroniczny brak czasu, a ilość recenzji do napisania rośnie i rośnie. Pora zacząć coś z tym robić, bo w końcu zapomnę treść przeczytanych książek, a jeszcze w najbliższej perspektywie czeka mnie napisanie rekomendacji do książki mojej ukochanej autorki.Czy ktoś może zna sposób na wydłużenie doby?jeśli tak to chętnie poznam, bo ostatnio mam wrażenie, że czas pędzi ze zdwojoną prędkością
Jak wiemy amisze to jedna z najbardziej zamkniętych i tajemniczych wspólnot religijnych wywodząca się ze Szwajcarii. Jak wyczytałam w internecie jest ich obecnie około 120 tysięcy i zamieszkują w większości w USA. Żyją oni według określonych zasad, które co prawda nie są nigdzie spisane, ale przekazywane z pokolenia na pokolenie i stosowane w życiu codziennym.. Nie są oni nowocześni i nie podążają ślepo za nowinkami technologicznymi, nie używają telefonów komórkowych ani samochodów, nie noszą wąsów ani biżuterii, odzież kobiet może być tylko w określonych kolorach, nie korzystają z pomocy społecznej i od lat tradycyjnie skupiają się na modlitwie, wychowywaniu dzieci, uprawie roli. I okazuje się, że w dzisiejszych czasach da się żyć bez telefonu, internetu czy telewizora. Niektórym z nas nie mieści się to w głowie, ale amisze uważają, że jest ...

{}× 1 | link |
@Amarisa
@Amarisa
2020-02-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

" „Syn pszczelarza” to pełna ciepła i spokoju opowieść o miłości, nadziei, stracie i wybaczeniu w świecie rządzonym od pokoleń przez surowe zasady, powinności oraz tradycje; w którym wiarę oraz dobro rodziny i wspólnoty stawia się zawsze na pierwszym miejscu, ponad własne szczęście. To cudowna historia o pokonywaniu przeciwności losu i dostrzeganiu piękna tam, gdzie inni go nie zauważają. O cieszeniu się chwilą i tym, co jest nam dane każdego dnia. Pięknie napisana i ujmująca czytelnika z każdą kolejno przewracaną stroną. Historia, która na dłużej zapada w sercu i pamięci."

Pełna recenzja: https://magicznyswiatksiazki.pl/syn-pszczelarza-kelly-irvin/

{} | link |
@Skazananaksiazki
2020-02-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Wydawnictwo Prószyński i S-ka
@fankath135
2020-02-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Ewik
2020-02-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
@poloznaiksiazki
2020-02-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane 2020
@Matylda_Saresta
2020-02-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Chassefierre
2020-02-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane
@Nina
2020-01-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane 2020 E-book
@jelonka11
2020-02-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@Ewelina_Czytalska
2020-01-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane E-book Klub Recenzencki Posiadam Przeczytane w 2020
@Edyta_09
2020-01-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane 2020 E-book
@Justyna_K
2020-01-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Ebook/Legimi Egzemplarze recenzenckie
@Jagrys
2020-01-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Egzemplarz recenzencki ebook Posiadam Sympatyczne

Cytaty z książki

“Chuda kobieta jest złą kucharką”
{}× 1
#
“Miód zawsze pachnie kwiatami, z których pszczoły zebrały nektar”
{}
#
“Nie ma takiej szkody, która nie może zostać naprawiona przez Boga”
{}
#
“To się nazywa wyczucie czasu- rodzić w dzień prania ”
{}
#
“Nie mamy wpływu na to, w kim się zakochamy”
{}
#
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}