Syrenka

Syrenka
4.42
Ocena 4.42 na 5 możliwych
Na podstawie 36 ocen kanapowiczów
Szósta część rewelacyjnej sagi o Fjällbacka! W Fjällbacka w tajemniczy...
Szósta część rewelacyjnej sagi o Fjällbacka! W Fjällbacka w tajemniczych okolicznościach ginie mężczyzna. Mimo wysiłków Patrika Hedströma i jego kolegów z komisariatu w Tanumshede, nikt nie wie, czy zaginiony żyje, czy nie. Cztery miesiące później zostają odnalezione jego zwłoki zamrożone ...
Pełny opis
Data wydania: 2011
ISBN: 9788375543100
Wydawnictwo: Czarna Owca

Recenzje

Wypływająca przeszłość nadchodzi...
W końcu nadszedł czas na moje pierwsze spotkanie z twórczością Camilli Lackberg - na pierwszy ogień poszła "Syrenka". To wprawdzie szósty tom sagi kryminalnej, której akcja umieszczona jest mieście Fjällbacka, rodzinnym mieście szwedzkiej pisarki, jednak nie miałam problemu z odnalezieniem się wś...
Syrenka
Camilla Lackberg jest szwedzką pisarką powieści kryminalnych, która z wykształcenia jest ekonomistką. Uznawana jest ona za mistrzynię skandynawskiej literatury, a w 2010 roku znalazła się w ścisłej czołówce najlepiej sprzedających się autorów w Europie. Co skłoniło mnie do zapoznania się z twórcz...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Goszka
@Goszka 2012-11-23
Przeczytane (2012-11-23)
No, no, no! Ktoś tu nam się rozkręca - konkretnie pani Camilla Läckberg, która swoimi początkami mnie nie zachwyciła. Byłam rozczarowana, że jej powieści ani trochę nie przypominają tego, na czym zostały wypromowane (czyli Sagi Millennium Stiega Larssona). Żeby być dobre najwyraźniej nie muszą, czego dowodzi właśnie "Syrenka". Chyba nikomu kto sięgnął po tę autorkę nie trzeba mówić, że jej książki czyta się błyskawicznie - nieważne czy zachwycają, czy wręcz przeciwnie. W powieściach pani Läckberg z Czarnej Serii raz po raz występują ci sami bohaterowie. Wydaje mi się jednak, że nawet jeśli ktoś nie miał do czynienia z poprzednimi częściami i tak da radę odnaleźć się w kolejnych. Jest to zaleta zasady "jeden wątek kryminalny - jedna książka". Autorka stosuje ją z dużym powodzeniem - nie zanudza nas życiem swoich postaci, ale też sprawia, że jesteśmy nim zainteresowani. Krótko o treści. W Fjällbacke ginie mężczyzna - nie wiadomo jak i nie wiadomo dlaczego. Jego zwłoki znajdują się cztery miesiące później, ale sprawa komplikuje się, gdy przyjaciel zmarłego zaczyna dostawać listy z pogróżkami. Pokazuje je swojej przyjaciółce - Erice Falck, związanej z policjantem Patrickiem Hedströmem. On z kolei jest przekonany, że Christianowi grozi niebezpieczeństwo. Zdradzę tylko tyle, że końcówka jest napisana z przytupem i w pełni satysfakcjonuje, jednocześnie zachęcając do przeczytania "Latarnika" - kolejnej książki Camilli Läckberg.
@Irielle
@Irielle 2013-02-04
Przeczytane (2013-01-01)
Skończyłam czytać kilka dni temu ale Syrenka ciągle kołata mi się w głowie. Nigdy nie czytywałam kryminałów, może dlatego jej książki tak mocno działają mi na wyobraźnię i wydają mi się niebanalne i bardzo ciekawe? Dla mnie super. Polecam.
@frodo
@frodo 2013-08-29
Przeczytane (2013-01-01)
Pierwsza, przeczytana książka tej autorki. Wrażenia? Dobre. Zwłaszcza, szkice osobowościowe bohaterów. Tylko, za dużo, tych kobiet w ciąży. No i całkiem, ciekawe zakończenie.
@Pablopan
@Pablopan 2011-07-19
Przeczytane (2011-07-19)
Kolejny tom równie rewelacyjny jak poprzednie! A zakończenie tak intrygujące, że już nie mogę się doczekać kolejnej części... Cała seria absolutnie godna polecenia!
TA
@tato 2011-07-03
Przeczytane (2011-07-03)
Kolejna, niezła książka Camilli Läckberg. Może i nic odkrywczego, ale zapewni niezłą rozrywkę na kilka godzin. Polecam.
@Sky
@Sky 2018-02-06
Przeczytane (2018-02-06)
bardzo dobra książka, choć trochę przewidywalna. zakończenie zachęcające do przeczytania kolejnej części :)
@jerzykgr
@jerzykgr 2011-07-11
Przeczytane (2011-01-01)
Super pozycja, tak jak poprzednie tomy cyklu. Świetnie sie czyta. Zdecydowanie nie zawiodłem sie.
@cofta
@cofta 2011-09-01
Przeczytane (2011-09-01)
Moim zdaniem najlepsza część ze wszystkich i chyba najmniej przewidywalna.
@dona35
@dona35 2014-03-04
Przeczytane (2011-09-23)
Mroczna powieść, która do końca trzyma w napięciu. Polecam
Syrenka

Szósta część rewelacyjnej sagi o Fjällbacka!W Fjällbacka w tajemniczych okolicznościach ginie mężczyzna. Mimo wysiłków Patrika Hedströma i jego kolegów z komisariatu w Tanumshede, nikt nie wie, czy zaginiony żyje, czy nie. Cztery miesiące później zostają odnalezione jego zwłoki zamrożone w lodzie. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy jeden ze znajomych zmarłego - pisarz Christian Thydell - nagle zaczyna dostawać anonimowe pogróżki. Christian, który lada chwila ma odnieść sukces dzięki swej nowej powieści „Syrenka", dostaje kolejną pogróżkę podczas przyjęcia z okazji debiutu książki. Załamuje się i pokazuje listy Erice Falck, która pomagała mu przy pisaniu powieści. Christian próbuje bagatelizować problem i nie chce kontaktować się z policją, ale Erika wsuwa jeden z listów do torebki i pokazuje go Patrikowi. Od dawna podejrzewała, że Christiana coś gryzie i martwi się, że coś może mu się stać. Patrik dostrzega zaś, w jakim niebezpieczeństwie jest Christian. Kiedy znalezione zostają zwłoki kolejnego mężczyzny, policja doszukuje się wspólnego wątku, a tropy prowadzą w przeszłość...
Syrenka (Sjöjungfrun) to szósta książka w niezwykle popularnej serii Camilli Läckberg o Patricku Hedströmie i Erice Falck z miejscowości Fjällbacka. Do tej pory sprzedało się 2 mln książek z tej serii, a w 2006 r. Camilla otrzymała nagrodę Literatury Popularnej.
Po sukcesie poprzednich powieści Camilli Läckberg jej "Syrenka" stała się z miejsca przebojem lata. Wydana w maju 2008 r. książka już w czerwcu i w lipcu weszła na pierwsze miejsce szwedzkiej listy bestsellerów. Książka sprzedała się w około 500 tys. egzemplarzy, a dzięki emocjonującemu zakończeniu Camilla sprawiła, że czytelnicy zapamiętają tę lekturę na długo.
Läckberg dobrze pisze (...) trafiają jej się bardzo ekscytujące opowieści, a "Syrenka" będzie oczywistą wakacyjną lekturą dla wielu ludzi.

JAN ANDERSSON, LÄNSTIDNINGEN I ÖSTERSUND
Cóż za mistrzostwo! Wystarczy przeczytać 20 stron szóstej powieści Camilli Läckberg o Patriku i Erice, by poznać wszystkich głównych bohaterów. To emocjonująca współczesna opowieść (...) malowana szybkimi, skutecznymi pociągnięciami.

STIG HANSÉN, HELSINGBORGS DAGBLAD
Królowa kryminalnych bestsellerów Camilla Läckberg nazywana jest szwedzką Agathą Christie. I zdecydowanie są między nimi podobieństwa. Tak jak u Christie, powieści Läckberg też są doskonale opakowanymi historyjkami o morderstwach.

CECILIA ISBERG, KRISTIANSTADSBLADET

Autorzy
Camilla Läckberg
Jean Edith "Camilla" Läckberg Eriksson (ur. 30 sierpnia 1974 w Fjällbace) – szwedzka autorka powieści kryminalnych, z wykształcenia ekonomistka. Jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Göteborgu. ...
Inne książki:
Książka Kamieniarz
Książka Kamieniarz
Książka Ofiara losu
Książka Ofiara losu
Książka Księżniczka z lodu
Współtworzący tą stronę
puchar
TA
@tato pierwsza opinia