Upadłe Anioły

Richard Morgan
7.1 /10
Ocena 7.1 na 10 możliwych
Na podstawie 21 ocen kanapowiczów
Upadłe Anioły
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.1 /10
Ocena 7.1 na 10 możliwych
Na podstawie 21 ocen kanapowiczów

Opis

Upowłokowiony w uszkodzone ciało bojowe Klina, Takeshi Kovacs służy jako najemnik w sponsorowanej przez Protektorat, brutalnej wojnie domowej, mającej zdławić rewolucję na Sanction IV. Korzystając z szansy dołączenia do potajemnej ekspedycji, mającej zabezpieczyć znalezisko archeologiczne, Takeshi wpada w wir zdrady i oszustw, przy których front zdaje się być miłym wspomnieniem. Poszukiwany obiekt jest bezcenny i niesie ze sobą niezliczone zagrożenia. To znalezisko, dla którego korporacje będą zabijać. Odkrycie, które zmieni ludzkość. Upadłe Anioły zdzierają powłokę z 26 wieku, odsłaniając nagą przemoc, głupotę i czystą chciwość, które sprawiają, że człowiek okazuje się zupełnie nieprzygotowany na odkryte dziedzictwo: gwiazdy. Oto SF najwyższej jakości: fantastyczny i równocześnie subtelnie opisany świat; silne, a przy tym wrażliwie opisane postacie, niesamowita lecz wiarygodna technika, ekscytujące a zarazem głębokie pisarstwo. Richard Morgan dołączył do światowej elity fantastyki naukowej.
Tytuł oryginalny: Broken Angels
Data wydania: 2018-04-04
ISBN: 978-83-7480-908-5, 9788374809085
Wydawnictwo: MAG
Cykl: Takeshi Kovacs, tom 2
Stron: 544
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Richard Morgan Richard Morgan
Urodzony 24 września 1965 roku w Wielkiej Brytanii (Londyn)
Richard Morgan – brytyjski pisarz, autor fantastyki naukowej. Laureat nagród Dicka, Campbella i Clarke’a. Akcja jego książek rozgrywa się w świecie dystopii. Studiował historię w Queens’ College na Uniwersytecie Cambridge. Po ukończeniu studiów zac...

Pozostałe książki:

Modyfikowany węgiel Upadłe Anioły Zbudzone furie Siły rynku Trzynastka Stal nie przemija Czarna Wdowa: Powrót do domu Rzadkie powietrze The Cold Commands The Dark Defiles Czarna Wdowa: Crimson Dynamo uderza / Strzeż się Czarnej Wdowy / Powrót do domu
Wszystkie książki Richard Morgan

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Upadłe Anioły aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@jatymyoni
2020-05-21
6 /10
Przeczytane L. angielska Fantastyka Audiobook Dobra ksiązka

Oba tomy łączy główny bohater Kovacs, który tym razem jest najemnikiem , jest uczestnikiem wojny domowej, spisków korporacyjnych, gier i tajemnic. Uczestniczy w tajnej archeologicznej misji do zbadania i pozyskania statku Marsjan, którzy to przed wiekami zniknęli. Obiekt jest bezcenny, może zmienić przyszłość ludzkości i dać w teraźniejszości niewyobrażalne korzyści dla jego właściciela. Jedno się nie zmienia Kovacs jest twardzielem, który z każdej sytuacji znajduje wyjście. Mimo wspaniałych osiągnięć technicznych niestety nie zmienia się człowiek, jego głupota, chciwość i destrukcyjna natura. Z jednej strony dzięki upowłokowieniu człowiek staje się prawie nieśmiertelny, jednak przez stos korowy w którym zapisana jest jego świadomość staje się rzeczą. Ludzi można kupować na kilogramy. Ciekawy jest opis tej nieżyjącej już i istniejącej w mitach obcej rasy Marsjan. Dzięki znalezionym ich zapisom ludzkość mogła tak gwałtownie rozwinąć swoją technikę. Jakimi były istotami i dlaczego zniknęli? Minusem dla mnie są wątki romansowe i przydługie sceny seksu, nie wiem czemu służące. Ciekawa jest futurystyczna wizja autora. Wartka akcja, wielowymiarowe i różnorodne postacie, z których każdy ma swoją tajemnicę i prowadzi własną grę, składa się na książkę, którą z przyjemnością słucha się. Jak ktoś lubi twarde S-F pełne krwi i przemocy na pewno nie będzie się nudził.
Polecam, a ja czekam na następny tom.

× 4 | link |
@Meszuge
2020-08-01
7 /10

XXVI wiek - ludzie zamieszkują kilkadziesiąt planet, do których dostęp zapewniły im mapy gwiezdne Marsjan. Na każdym z tych światów Gildia Archeologów znajduje pozostałości marsjańskiej kultury i technologii, artefakty, o które zaciekle walczą rządy planet, korporacje, archeolodzy i poszukiwacze przygód.

Były Emisariusz Takeshi Kovacs służy w oddziałach Klina Carrery podczas rewolty na planecie Sanction IV. Wojna domowa okazuje się przykrywką dla rozgrywek wielkich korporacji, a żołnierze obu stron giną dziesiątkami tysięcy cynicznie zdradzani, manipulowani, oszukiwani, wykorzystywani.
Na Sanction IV, w samym środku działań wojennych, nadarza się okazja dokonania odkrycia archeologicznego o niespotykanym dotąd znaczeniu. Takeshi Kovacs przyłącza się do ekspedycji archeologów oraz żądnych sławy i bogactw najemników, pod dowództwem jednego z szefów niezwykle drapieżnej korporacji Mandrake. Zdrada i śmierć podążają za nimi krok w krok…

W „Upadłych aniołach” Richard Morgan zwraca uwagę na dwa elementy: po pierwsze, na fakt, że ludzie ze swoją chciwością, żądzą władzy, skłonnością do przemocy, głupotą, lękami i paroma innymi, równie powszechnymi cechami swojej rasy, nie nadają się do wypraw gwiezdnych, nie dorośli do wielkiego, otwartego kosmosu. Po drugie… Obcy. Kontakt z inną cywilizacją, czy choćby tylko jej pozostałościami. Tu też, jak się okazuje, nie przekroczyliśmy poziomu mało rozgarniętych pawianów, tłukących orzechy precyzyjnymi narzędziami.
...

× 3 | Komentarze (1) | link |
KE
@Kellhus
2007-08-24
10 /10
Przeczytane

Kontynuacja "Modyfikowanego węgla". Równie genialna.

× 1 | link |
@kirq78
@kirq78
2021-07-28
6 /10
Przeczytane

Spore rozczarowanie po "Modyfikowanym węglu". Z ociekającego pomysłami cyberpunka, mamy tu przeskok do niezbyt porywającej dark space opery. Miałem też wrażenie, jak by książkę napisał inny autor. Nie było tej lekkości w opisach, tych mocno zarysowanych postaci, tej wartkiej, wielowątkowej fabuły. Książka, z wyjątkiem paru fragmentów, trochę mnie znudziła. Dodatkowo, kilkakrotnie aż przewracałem oczami, czytając grafomańskie opisy seksu, czy też "soczyste" porównania głównego bohatera. Szkoda.

| link |
@SYSTEM
@SYSTEM
2008-09-06
8 /10
Przeczytane

Zdecydowanie lepsze niż Modyfikowany węgiel.

| link |
@lordofthedreams9
2022-04-16
6 /10
Przeczytane 📚 posiadam 🍟 czytadła
@janusz.szewczyk
2021-11-21
7 /10
Przeczytane Safety Safety Posiadam 2018
GA
@garbos
2020-08-05
4 /10
Przeczytane
@marcelina.palasinska
@marcelina.palasinska
2020-06-16
8 /10
Przeczytane posiadam literatura
@Asamitt
2020-03-05
6 /10
Przeczytane ✿ Cykle / Sagi / Wielotomowe Fantastyka/Fantasy/Paranormal
@temptershell
@temptershell
2020-02-24
7 /10
Przeczytane
@Adam84
2019-12-27
6 /10
Przeczytane Audiobooki
@Chassefierre
2019-11-20
8 /10
Przeczytane Science Fiction Literatura brytyjska
@Beata_
2019-11-10
7 /10
Przeczytane Papierowe Posiadam
@BagatElka
2019-11-05
4 /10
Przeczytane ZZZ....oddane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Upadłe Anioły. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Modyfikowany węgiel
Modyfikowany węgiel
Richard Morgan
7.6/10
W dwudziestym szóstym wieku ludzkość rozprzestrzeniła się po galaktyce, zabierając ze sobą w zimny k...
Zbudzone furie
Zbudzone furie
Richard Morgan
6.4/10
Takeshi Kovacs wrócił do domu. Na Świat Harlana. Oceaniczną planetę, gdzie tylko pięć procent powier...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl