Uskrzydlony umysł Antropologia słowa Waltera Onga

Stanisław Obirek
Uskrzydlony umysł Antropologia słowa Waltera Onga
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Uskrzydlony umysł. Antropologia słowa Waltera Onga to próba całościowego ujęcia antropologicznej koncepcji amerykańskiego jezuity oraz podpatrzenia jego poznawczego optymizmu. Ong zdaje się mówić, że nie ma większej radości niż przekraczanie granic ludzkiego poznania w dialogu z innymi - inaczej mówiącymi, inaczej myślącymi. Obejmuje to zarówno współczesność, jak i przeszłość. Koncepcja Onga dotyczy teorii komunikacji, antropologii kultury, religioznawstwa, filologii i filozofii. Prezentowana książka przekonuje, że dialog w świecie wielu kultur jest wyzwaniem, z którym należy się mierzyć.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-235-0650-8, 9788323506508
Wydawnictwo: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego

Autor

Stanisław Obirek Stanisław Obirek
Urodzony 21 sierpnia 1956 roku w Polsce (Tomaszów Lubelski)
Antropolog kultury, teolog, historyk, publicysta. Pracuje w Instytucie Ameryk i Europy Uniwersytetu Warszawskiego. Wykładał w College of the Holy Cross w Worcester, na Uniwersytecie Łódzkim i w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej „Ignatianum”....

Pozostałe książki:

Umysł wyzwolony. W poszukiwaniu dojrzałego katolicyzmu Polak Katolik O Bogu i człowieku. Rozmowy Wąska ścieżka. Dlaczego odszedłem z Kościoła Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele
Wszystkie książki Stanisław Obirek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Uskrzydlony umysł Antropologia słowa Waltera Onga nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Uskrzydlony umysł Antropologia słowa Waltera Onga. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl