Via Carpatia. Podróże po Węgrzech i Basenie Karpackim

Ziemowit Szczerek
Książka Via Carpatia. Podróże po Węgrzech i Basenie Karpackim
Książka Via Carpatia. Podróże po Węgrzech i Basenie Karpackim
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Może lepiej, gdyby to wszystko było powieścią. Albo jeszcze lepiej – bajką o despocie rządzącym małym krajem, który kiedyś był wielki. Ale to wszystko dzieje się naprawdę. Ten kraj istnieje. Ziemowit Szczerek wędruje po Europie Środkowo-Wschodniej w przededniu setnej rocznicy traktatu w Trianon i przygląda się Węgrom owładniętym obsesją minionej wielkości. Zagląda przez płot pewnego domu w Felcsút, plącze się po zapyziałych budapeszteńskich zaułkach, pije z chłopakami gdzieś pod Klużem, jedzie zygzakiem wzdłuż słowacko-węgierskiej granicy, snuje się po dziurawych drogach Zakarpacia i szuka śladów dawnego imperium w okolicach Miercurea Ciuc. I zapisuje, co widzi, co mu ludzie powiedzieli, co podsłuchał. A że przy okazji co rusz wchodzi mu w paradę jego własna ojczyzna, ciągle spotyka w tej drodze rodaków, to i cóż dziwnego – w końcu "Leng yel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát".
Data wydania: 2019-10-16
ISBN: 978-83-8049-939-3, 9788380499393
Wydawnictwo: Czarne
Stron: 424
dodana przez: Beata_

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Via Carpatia. Podróże po Węgrzech i Basenie Karpackim aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Via Carpatia. Podróże po Węgrzech i Basenie Karpackim”- Ziemowit Szczerek

Książka Tatuaż z tryzubem
Tatuaż z tryzubem Ziemowit Szczerek
{}7.5/10
To nie jest kolejna książka o Majdanie i o wojnie w Donbasie...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}