Virion. Wyrocznia

Andrzej Ziemiański
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów
Virion. Wyrocznia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów

Opis

Virion - szermierz natchniony, który wraz dwudziestoma innymi straceńcami pokonał legion Moy - raptem tysiąc doświadczonych weteranów. Jak chłopak z dobrego domu został bezlitosną maszyną do zabijania? Morderstwo, więzienie i ucieczka przed bandą łowców to chyba jeszcze nie powód, żeby tak się stoczyć. A może od początku ktoś na górze zaplanował, że jego przeznaczenie to droga miecza i stosy trupów? Poznajcie historię najsłynniejszego szermierza Cesarstwa. Powrót do czasów Achai nie mógł być bardziej emocjonujący.
Data wydania: 2017-10-11
ISBN: 978-83-7964-260-1, 9788379642601
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Cykl: Imperium Achai, tom 1
Kategorie: Fantastyka, Fantasy
Stron: 506

Autor

Andrzej Ziemiański Andrzej Ziemiański
Urodzony 17 lutego 1960 roku w Polsce (Wrocław)
Jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Z zawodu architekt, z zamiłowania pisarz science fiction i fantasy. Obecnie jest jednym z najpopularniejszych polskich autorów fantastyki. W latach 1984-1985 pracował w Instytucie Arc...

Pozostałe książki:

Toy Wars Achaja - t.2 Achaja - t.3 Achaja - t.1 Cyberpunk. Odrodzenie
Wszystkie książki Andrzej Ziemiański

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Virion - dziecko, chłopak, mężczyzna, morderca

WYBÓR REDAKCJI
17.10.2019

Przyznaję, że po „Viriona” sięgałam z duszą na ramieniu. Świat wykreowany przez Andrzeja Ziemiańskiego w „Achai” był urzekający i długo pozostał mi w pamięci, jednak samo zakończenie cyklu– w mojej opinii zniszczyło cały klimat. I właśnie dlatego obawiałam się powrotu do świata Szermierzy Natchnionych, by uniknąć rozczarowania. Jakie są moje od... Recenzja książki Virion. Wyrocznia

@Almaranth@Almaranth × 3

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Mackowy
2020-10-12
5 /10
Przeczytane audiobook

Jeśli ta książka miałaby mieć własne brzmienie, to składałby się na nie głównie dźwięki odcinania kuponów. Wystarczy rzut oka na dotychczasową twórczość pana Andrzeja. Wzrok przykuwa przede wszystkim 8 tomów Achai i 4 tomy Virona. Człowiek przestaje dziwić się, że Sapkowski, głuchy na prośby i groźby fanów, nie chce kontynuować Wiedźmina.
Ale to odcinanie by było jeszcze w porządku, gdyby Viron odznaczał się na przykład dobrymi, wyrazistymi bohaterami, ale nie, sami pastiszowi nosiciele dialogów.
A opowieść? Historia faktycznie miała (ma?) potencjał, niestety Ziemiański nie dał jej szansy - zagadał na śmierć w zarodku drewnianym stylem (po co było to rozwlekać do 500 stron, po kiego grzyba?) , zabił jeszcze nienarodzoną opowieść i nawet solidna superprodukcja Audioteki nie dała rady jej zreanimować.
Ktoś może powiedzieć: "Okej, to jest pierwszy tom, trzeba poznać bohaterów i w ogóle wczuć się w klimat. Wstępniak taki."
Ja to rozumiem. Ale raz: to 11 (słownie: jedenasta) książka dziejąca się w świecie Achai, naprawdę trzeba wszystko tłumaczyć (tym drewnianym stylem)? i dwa nie przeczytałem żadnej z poprzednich książek z tego uniwersum i jakoś nie czuję się bardziej oświecony po (drewnianych) wykładach spisanych w wyroczni i trzy: Niech sobie autor "Virona" przeczyta "Narrenturm" Sapkowskiego i sprawdzi, jak się tworzy ciekawych, barwnych bohaterów i jak napisać pierwszy tom, żeby przy okazji nie zanudzić czytelnika.
Inna sprawa, że ostatnie 150 stron j...

× 19 | link |
@Johnson
2019-11-07
8 /10
Przeczytane Polskie Posiadam Fantastyka/Science-Fiction

Ziemiański wraca z klasą w świat Achai!

Po dość dobrym, ale nie tak dobrym jak Achaja "Pomniku Cesarzowej Achai" dostajemy stary dobry świat "starożytny" i historię opowiedzianą z perspektywy samego Viriona - Szermierza Natchnionego.
Historia rozwija się dynamicznie, Virion ewoluuje, choć nie do końca panuje nad swoim losem, niejako dając się ponieść wydarzeniom. W toku historii czytelnik ma wrażenie, że nie Virion jest Panem swojego losu a zestaw bogów, sił, losu (?). Subtelnie zarysowane fascynacje kobiecym ciałem pojawiają się bardziej stonowane niż w Achai, ale w lepszym stylu niż w Pomniku Cesarzowej, Autor odżył i wrócił na właściwe tory.
Ziemiański lekko operuje językiem, powieść czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Tak, jest to tom 1, nie wiadomo czy celowy zabieg autora, czy finansowa kombinacja Fabryki Słów (Wydawca ten ma takie nawyki, niestety coraz częściej), ale jeżeli będą następne (a powinny!) to będę czekał ze zniecierpliwieniem. Naprawdę warto sięgnąć po tę pozycję, ale jeżeli nie czytaliście wcześniej Achai (choć to różne historie) polecam sięgnąć najpierw po tamtą książkę. Czy przeczytam następnego Viriona? Oczywiście!

× 2 | link |
@eR_
2019-12-19
7 /10
Przeczytane Posiadam Współpraca

„Achaja” okazała się jedną z tych książek, o których trudno zapomnieć. Powieść tą czytałem całkiem dawno temu, a całkiem dobrze pamiętam o co chodziło w całej tej intrydze. A jak powtarzam do znudzenia, coraz mniej powstaje takich dzieł, które zostawiają jakiś ślad w naszej pamięci.
Pozostając więc w temacie, nie mogłem więc przegapić opowieści, której akcja dzieje się w tym samym wszechświecie.

„Wyrocznia”, opowiada historię pewnego młodego chłopaka, obdarzonego słuchem absolutnym. Jednak nie jest to przewodnia historia. Być może niesłusznie oskarżony o morderstwo, zostaje skazany, a za sprawą intrygi pewnej wysoko postawionej kobiety, udaje mu się uciec. Wszystko to przez rzekomy skarb, którego być może Virion wie gdzie szukać. Czy skarb rzeczywiście istnieje? Czy oskarżenia o zbrodnie są prawdziwe i czy wreszcie chłopak pokaże na co go stać? Tego dowiecie się z książki.

Pozostając w temacie, całkiem to udany powrót i czuć tutaj niepowtarzalny klimat tych wczesnych tomów, które opowiadały historię przyszłej cesarzowej. Poza tym mamy tu mnóstwo świetnych scen walki, dużo intryg, zemstę, wyrazistych bohaterów…
Dodatkowo autor bardzo ciekawie przedstawił świat w którym dzieje się akcja tej powieści. Umie także wciągnąć czytelnika w swój świat, co nie zawsze pisarzom wychodzi, a to naprawdę duży plus. Pozostaje mi polecić.

Co do autora.
Andrzej Ziemiański jest autorem takich książek, jak wznowiona niedawno „Toy Wars”, „Zapach szkła”, czy-n...

| link |
@mag-tur
2023-02-15
9 /10
Przeczytane
PO
2022-09-27
8 /10
Przeczytane
@drozdi
2022-01-23
8 /10
Przeczytane
AU
2021-11-20
7 /10
Przeczytane
BS
2020-10-03
8 /10
Przeczytane Sagi, cykle, trylogie, tertalogie - i wszystko inne z czym nie trzeba się rozstawac po pierwszej książce
CE
2020-07-15
8 /10
Przeczytane
SZ
2020-05-05
7 /10
Przeczytane 0_Nie posiadam 1_Fantastyka i Science-Fiction 2_Biblioteka 3_Przeczytane 2018
IL
2020-05-01
9 /10
Przeczytane
@Almaranth
2019-10-17
9 /10
Przeczytane Do kupienia
M.
2019-08-29
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Virion. Wyrocznia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Virion. Obława
Virion. Obława
Andrzej Ziemiański
8.2/10
Gdzieś na krańcu imperium Virion znajduje osadę zamieszkałą przez wyrzutków, łotrów i uciekinierów t...
Virion. Adept
Virion. Adept
Andrzej Ziemiański
8.2/10
Virion po raz kolejny staje twarzą w twarz z przeznaczeniem. Przeznaczenie, w osobie Horecha, nie p...
Virion 4. Szermierz
Virion 4. Szermierz
Andrzej Ziemiański
8.3/10
Kiedy następnym razem wyciągniesz miecz powiedz sobie jasno, że zginiesz w tym starciu. To cię u...
© 2007 - 2023 nakanapie.pl