W samym sercu morza

Jojo Moyes
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów
W samym sercu morza
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów

Opis

Opowieść inspirowana prawdziwą historią babci Jojo Moyes.
Jak wiele może zmienić jedna podróż? Jennifer przypadkiem trafia na plażę pełną starych, zapomnianych statków. Nie spodziewa się, że w tym miejscu odnajdzie opowieść o podróży, która zmienia wszystko.
Wojna się skończyła. Frances wchodzi na pokład Victorii, okrętu, który ma ją zabrać do Anglii. Wszyscy myślą, że płynie do ukochanego, ale to jedynie pretekst, by uciec przed przeszłością na drugi koniec świata. Na statku pełnym młodych kobiet aż wrze od konfliktów, zazdrości i napięć. Po zmroku, kiedy na pokładzie słychać tylko szum fal, Frances przypadkowo poznaje Henry’ego. To spotkanie staje się najgorszą, ale zarazem najlepszą rzeczą, jaka mogła się jej przydarzyć.
Czy przysięgi wierności wystarczą, aby oprzeć się miłości? Czy podróż może być ważniejsza niż ostateczny cel?
Data wydania: 2020-07-02
ISBN: 978-83-240-7192-0, 9788324071920
Wydawnictwo: Znak
Stron: 544
dodana przez: Justyna_K

Autor

Jojo Moyes Jojo Moyes
Urodzona 4 sierpnia 1969 roku w Wielkiej Brytanii (Londyn)
właśc. Pauline Sara Jo Moyes, jest brytyjską autorką bestsellerów i dziennikarką. Zanim zajęła się wyłącznie pisaniem, przez dziesięć lat pracowała "The Independent". Mieszka w Essex z mężem i trójką dzieci. Powieść "Zanim się pojawiłeś" sprzedano w...

Pozostałe książki:

Kiedy odszedłeś Światło w środku nocy Zanim się pojawiłeś Moje serce w dwóch światach Dziewczyna, którą kochałeś
Wszystkie książki Jojo Moyes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

W drogę ku nieznanemu

27.07.2020

Jojo Moyes już na stałe zagościła na moim domowym regale; więc gdy się dowiedziałam o publikacji niewydanej jeszcze w Polsce: „W samym sercu morza”,to nie mogłam przejść wobec niej obojętnie. Z doświadczenia wiem, że autorka miewa lepsze i gorsze powieści, więc byłam sceptycznie nastawiona do pierwszych dobrych recenzji. Jak było tym razem? @Obra... Recenzja książki W samym sercu morza

@anetakul92@anetakul92 × 23

Wszystkie żony na pokład!

8.08.2021

Chyba zaszufladkowalam Jojo Moyes jako autorkę romansów i za każdym razem jak sięgam po jakąś jej kolejną powieść, to zaskakuje mnie w niej rozbudowana warstwa obyczajowa okraszona zaledwie wątkiem romantycznym. Podobnie było w przypadku "W samym sercu morza". Już sam początek okazał się zaskoczeniem, gdyż chwilę po tym, jak poznaliśmy współczesne... Recenzja książki W samym sercu morza

@Mollinka_90@Mollinka_90 × 12

Rejs ku nowemu życiu

8.07.2020

W 1946 roku z Australii do Anglii wyruszył statek, pełen młodych żon, zaślubionych angielskim żołnierzom i marynarzom, stacjonujących w czasie wojny na australijskim kontynencie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie kilka istotnych faktów. Statek, którym płynęły przez sześć tygodni był lotniskowcem. Komandor, który nim dowodził, nigdy dotąd ni... Recenzja książki W samym sercu morza

@Anuszka@Anuszka × 1

Dobra książka

15.07.2020

Muszę przyznać, że autorka bardzo ciekawie pisze, co prawda nie każda powieść mi się spodobała jednak z chęcią sięgam po kolejne książki autorki. Po zakończeniu wojny a Australii wyrusza statek do Anglii, na jego pokładzie są żony amerykańskich żołnierzy. Wśród nich znajduje się Frances, cicha skromna dziewczyna, która po pewnym czasie nawiązuje b... Recenzja książki W samym sercu morza

Moja opinia o książce

Opinie

@Anna30
2020-07-18
7 /10
Przeczytane

Z największą przyjemnością podjęłam się kolejnego wyzwania czytelniczego dotyczącego nowej powieści autorstwa Jojo Moyes w książce pt. '' W samym sercu morza''.

Opisując, ją zawarła w niej prawdziwą historię opartą o wydarzenia z lat młodości jej babci.

Poznając historię tychże występujących wszystkich bohaterek, których los ze sobą połączył, a dzieli jedynie tęsknota za ukochanymi mężami.

Najbardziej ze wszystkich bohaterek polubiłam Frances za to, że jako jedyna z nich była szczera, tajemnicza, pomocna w każdej sytuacji.

Początkowo powieść tę czytało mi się nie najlepiej, gdyż nie odnajdowałam się do końca w zbudowanej konstrukcji treści zdaniowej umieszczonej w I części.

Uważam, że dopiero w II części akcja nabiera właściwego tempa połączonego z momentami prawdziwej grozy, a jedynie temperament pozostawia wiele do życzenia w ogólnej ocenie postępowania zachowań występujących u tychże bohaterów.

Nie zabraknie w tej oto powieści chwil pełnych zaskoczeń, wzruszeń, emocjonalności, nieporozumień pojawiających się pomiędzy bohaterami.

Powieść ta składa się z 3 części.

Każda z napisanych powieści przez Jojo Moyes przyczynia się do tego, że Czytelnik może wyciągnąć odpowiednie wnioski dotyczące skonstruowanych treści w ujętych wątkach sytuacyjnych występujących u wszystkich opisywanych bohaterów, którzy muszą pokonać własne słabości i czy uda, się im je pokonać należy przeczytać tę powieść.


...

× 11 | Komentarze (1) | link |
CZ
2020-08-05
8 /10
Przeczytane Posiadam

"W samym sercu morza" to moja kolejna lektura Jojo Moyes. W Polsce miała premierę 1 lipca, ale to powieść z 2005 roku, inspirowana prawdziwą historią babci autorki. Kto lubi książki Jojo Moyes, na pewno nie będzie zawiedziony!

Akcja rozgrywa się w 1946 roku, kiedy to statkiem "Victoria" płyną do Anglii młode Australijki, żony żołnierzy z Anglii (ponad 600 kobiet). Jest to dla nich podróż w nieznane. Pozostawiają swoje rodziny i swój kraj. Czy ta sześciotygodniowa podróż będzie początkiem ich lepszego życia w nowym kraju, wśród nowej rodziny, wśród nieznajomych? Młode kobiety musiały radzić sobie wśród męskiej załogi statku. W jednej z kajut zostały ulokowane cztery główne bohaterki: Frances, Jean, Avice i Margaret. Wywodzą się z różnych środowisk, najmłodsza ma tylko 16 lat. Poznajemy ich życie w czasie tej długiej podróży na lotniskowcu "Victoria", ich rozterki, czy podjęły słuszną decyzję o opuszczeniu Australii. Poznajemy też ich sekrety z przeszłości.

Książka liczy ponad 500 stron, ale czytało mi,się bardzo szybko. Nie zdradzę oczywiście, która z bohaterek książki to babcia Jojio Moyes. Zapraszam do przeczytania tej wzruszającej powieści!

Cała seria książek autorki ma piękne okładki, ta oczywiście też. Ale ta okładka troszkę nie pasuje mi do opowieści o podróży brytyjskim lotniskowcem w roku 1946 :).

× 1 | link |
@czytanie.na.platanie
2020-08-19
8 /10

Co może zdarzyć się w samym sercu morza jeśli na ogromnym lotniskowcu ulokować ponad 1100 mężczyzn załogi i 600 Australijek płynących na spotkanie swoich angielskich mężów? Zamknięcie ich wspólnie na sześć tygodni, mimo zachowania wszelkich możliwych zabezpieczeń może przynieść tylko kłopoty.

Dla wszystkich pasażerów statku ta wyprawa jest szczególna. Dla komandora rejs na Victorii ma być tym ostatnim. Pożegnaniem i zamknięciem pewnego rozdziału. Po całym życiu na morzu ta zmiana niesie ze sobą strach i niepewność. Również dla młodych kobiet ta podróż na drugi koniec świata jest nasączona obawą. Płyną do nieznanego im kraju, nie wiedząc czego mogą oczekiwać na miejscu.

Morze jest świadkiem ludzkich tragedii, zawiedzionych nadziei, ale i niespodziewanych przyjaźni i głębszych uczuć. Bohaterowie przeżywają rozterki przed nieznaną przyszłością, niektórych natomiast dopadają demony przeszłości, którą chcieliby za sobą pozostawić.

Jak każdą z dotychczas przeczytanych książek Jojo Moyes i tą przeczytałam z prawdziwą przyjemnością. Ponownie urzekła mnie zarówno fabuła powieści, przyjemna, ale poruszająca również głębsze tematy, jak i lekki styl autorki. Płynęłam wraz z opowieścią, która czasem kołysała mnie leniwie i spokojnie, by po chwili wrzucić na wzburzone sztormem fale.

Podczas lektury zdarzyło mi się i roześmiać, i uronić łzę. Wszystko za sprawą bohaterów, których nie da się nie polubić. Ciekawostką jest fakt, że pierwowzorem jednej z ...

| link |
@esclavo
2020-08-02
8 /10
Przeczytane

Przed nami kolejna książka od Jojo Moyes. Miałam co do niej pewne obawy, bo nie jest to jej najnowsza powieść, a starsza, tylko niewydana jeszcze w Polsce. Ten wcześniejszy styl nie do końca mi odpowiadał, jednak tutaj czuć pióro Moyes, którą pokochały kobiety.

II wojna światowa. 600 kobiet zmierzające do Anglii na lotniskowcu. Płyną z Australii pełne nadzei, że po drugiej stronie świata czekają na nich mężowie, rozdzieleni przez wojnę.
Jeśli podobał Wam się klimat Titanica, to książka dla Was. Książka pełna tęsknoty, oczekiwania i wiary na lepsze jutro. Nie jest to też standardowa opowieść o miłości, ten wątek toczy się jakby obok innych wydarzeń. Subtelnie zarysowany pokazuje realia tamtego świata. Jest to powieść o trudnej przyjaźni kobiet, z jednej strony pełnej oddania, ale też rywalizacji. Autorka świetnie zarysowała tło historyczne, rzeczywistość wojenną i panujące normy społeczne. Według mnie książka jest trochę melancholijna, trochę smutna, jednak w niepowtarzalnym klimacie. Wzruszająca i pokazująca, że niczego nie można odkładać na jutro.

Powieść ma spory gabaryt, ale dobrze się ją czyta. Sama przeczytałam ją w jeden dzień. Akcja jest stateczna, trochę musimy się wczytać, poznać bohaterów, jednak zakończenie jest warte tych poczatkowych trudności. Mnie się bardzo podobała i będę ją z czystym sercem polecać.

| link |
@k.kolpacz
2022-10-26
9 /10
Przeczytane
@agawastag
2022-08-03
6 /10
Przeczytane
@Mollinka_90
2021-08-08
7 /10
Przeczytane
@n.kowalska041
2021-02-16
6 /10
Przeczytane
@lenuska1410
2021-01-11
8 /10
Przeczytane
@inthesilkscarf
2021-01-07
8 /10
Przeczytane
@anetakul92
2020-07-27
6 /10
Przeczytane
PA
2020-07-15
7 /10
Przeczytane
@Anuszka
2020-07-08
10 /10
Przeczytane Lila - róż, czyli romans jak się patrzy Mam Zielono mi, czyli powieść niosąca nadzieję

Cytaty z książki

O nie! Książka W samym sercu morza. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl