Wiedźma naczelna

Olga Gromyko
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 35 ocen kanapowiczów
Wiedźma naczelna
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 35 ocen kanapowiczów

Opis

Polowanie na wiedźmę z tytułem bakałarza IV stopnia magii bojowej, w dodatku rudą i W.Redną to praca niebezpieczna, skomplikowana, a do tego niewdzięczna. Dość szybko okazuje się komu tak naprawdę kibicuje los i robi się niezręcznie.
Po warowni bogobojnego Zakonu Białego Kruka nocami spaceruje upiór. Bynajmniej nie w celach rozrywkowych. Chociaż, po sprawiedliwości, z jego punktu widzenia jest to pewna rozrywka. Problem w tym, że w efekcie życie straciło już siedmiu pobożnych braci.
Czas sięgnąć po środki ostateczne - zrezygnować z jedynie słusznej i miłej bogom akcji spopielenia wiedźmy, by złożyć jej propozycję nie do odrzucenia.
Jednak upiorna zagadka szybko się komplikuje. W sprawę wyraźnie zamieszany jest świątobliwy Fenduł, patron i założyciel zakonu. Jego czcigodny zezwłok z nieznanych przyczyn i na przekór tradycji unika pobytu w osobistym sarkofagu.
Data wydania: 2011-10-21
ISBN: 978-83-7574-624-2, 9788375746242
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Cykl: Kroniki Belorskie, tom 3
Seria: Obca Krew
Kategorie: Fantastyka, Fantasy
Stron: 528
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Olga Gromyko Olga Gromyko
Urodzona 14 września 1970 roku na Ukrainie (Winnica)
Olga Gromyko mieszka w Mińsku. Jest absolwentką wydziału biologii Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu, pracuje w Instytucie Naukowo-Badawczym epidemiologii i mikrobiologii na stanowisku starszej laborantki. Jest zamężna, ma syna. W Internecie zna...

Pozostałe książki:

Zawód: wiedźma. Część 1 Wiedźma Naczelna Wiedźma Opiekunka Zawód Wiedźma Zawód: wiedźma. Część 2
Wszystkie książki Olga Gromyko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Wiedźma naczelna"

16.04.2014
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Cisza i spokój to błogosławieństwo. Wszystko jest i/lub/oraz/albo będzie dobrze (niepotrzebne skreślić). Wolha wychodzi za mąż. Jest tylko jeden mały problem - Wolhy nie ma w miejscu zamążpójścia. Narzeczony jej szuka, przyjaciele też. Nawet dawni nauczyciele zostali zaangażowani w akcję. To zrozumiałe - przedślubna trema nikogo nie szczędzi i a n... {} Recenzja książki Wiedźma naczelna

Trochę traci na poziomie, ale ciągle zachwyca.

26.05.2012

"-Bracia moi! (...) W tym skromnym grobie (...) spoczywa (...) święty Fenduł. Na kilka chwil jego głos zgubił się w zachwyconych westchnieniach i szeptach. Cały czas korciło mnie, by go poprawić, że w tej chwili spoczywam tu ja i wcale nie jestem gorsza od niego, a do tego młoda i ładna. -Czasem wydaje mi się - urywanym głosem ciągnął mistrz (...... {} Recenzja książki Wiedźma naczelna

@Nyx@Nyx {}

Naczelnie W.Redna

6.02.2012
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Długo mi zeszło zanim wzięłam się za recenzję tejże książki, oj długo. Najpierw pięknie leżała sobie na komodzie. Wypożyczona, wzbudzająca strach u iście inteligentnego bibliofila. W końcu, aby napisać jakiś koniec tej historii, czytelniczka wreszcie łaskawie książkę zaczęła obracać w rękach. Cały czas nie przekonana, ale jednak! Przepełniona smutk... {} Recenzja książki Wiedźma naczelna

W.Redna narzeczona

19.11.2011

Bycie niezależną wiedźmą dążącą do rozwoju swej wiedzy i jednocześnie przyszłą panną młodą, która ma się stać partnerką wampirzego władcy, trochę się ze sobą wyklucza. Presja, którą Wolha odczuwa, jest coraz większa, dlatego nie pozostaje jej nic innego jak wybrać się w kolejną podróż, aby rozwijać swe umiejętności i pomagać ludzkości, gnębionej pr... {} Recenzja książki Wiedźma naczelna

Moja opinia o książce

Opinie

@milla
2012-07-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Jeżeli mam być szczera, to cieszę się, że to już ostatni tom. Autorka zakończyła serię z klasą. Piąty tom przygód wiedźmy Wolhy wypełniony jest humorem i ciekawą akcją. Rozpoczynając lekturę odnosiłam wrażenie, że powieść składa się z niezależnych od siebie opowiadań. Mój pogląd został zrewidowany po dotarciu do rozdziału czwartego – znajdujące się w powieści epizody łączą się ze sobą w spójną całość i mają znaczący wpływ na dalszą akcję „Wiedźmy Naczelnej”. Tom piąty stanowi klamrę spinającą cały cykl - autorka wyjaśnia wątki, które pojawiły się w poprzednich powieściach należących do serii, okazuje się, że wszystkie wydarzenia, w jakich udział brała moja ulubiona wiedźma łączyły się ze sobą. Niestety długi okres oczekiwania na finałowy tom sprawił, że nie pamiętałam pewnych wątków, które w tym tomie znalazły swoje rozwiązanie. Zanim sięgnięcie po ostatni tom przygód W. Rednej radzę odświeżyć sobie poprzednie tomy, inaczej w pewnym momencie możecie poczuć się zagubieni tak jak ja.

{} | link |
@coconut
2013-02-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Moja biblioteczka

Jestem zachwycona. :) Cykl o W.Rednej ląduje na liście moich ulubionych, do których z przyjemnością będę wracać. Jest świetny, zabawny i zupełnie mi nie przeszkadza, że miejscami jest tak bardzo bez sensu, gdyż to właśnie jest urok tych książek – nie kryją się z tym, jakie są, ani nie udają, że to wszystko na poważnie, tylko od razu wyraźnie określają, iż są nastawione na zabawę, a nie na to, by wydarzenia były realne. Wolha jest boska, o! Dawno nie bawiłam się przy książce tak świetnie i nie wybuchałam śmiechem tak często i tak głośno. Najwięcej takich niekontrolowanych wybuchów miałam przy okazji „Zawodu” oraz ostatniej sceny „Wiedźmy naczelnej” – doskonałe zakończenie zabawnej serii, tym bardziej, gdy wyobraziłam sobie te wszystkie wydarzenia. Krótko pisząc: rewelacyjne książki, a ostatnia część w niczym nie ustępuje. POLECAM!

{} | link |
@iziu08
2011-12-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane hipotetyczni mordercy. te naj. Czary mary! Hokus Pokus!

Cudo! Kolejna książka z serii, która wciąga, zaskakuje i zapewnia masę świetnej zabawy, doprowadzając do ciągłego rechotania a w efekcie do potężnego bólu brzucha. W wielu przypadkach to, że akcja pędzi do przodu strasznie szybko jest dużą zaletą książki, ale nie tutaj. Kiedy już odłoży się na bok przeczytaną "Wiedźmę...", pozostaje czytelnikowi tylko wycie z rozpaczy i w najlepszym przypadku wołanie gdzieś w przestrzeń czy niebiosa "Więcej Wolhy! Więcej Lena!". Taak, to jest taka książka, którą pamięta się bardzo długo i chętnie do niej wraca. Zdecydowanie warto przeczytać. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam! Wszystkim.

{} | link |
@Monika_2
2021-02-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Trzeci tom zabawnych przygód szalonej wiedźmy W. REDNEJ.
Kolejne niebezpieczne przygody, na które nasza bohaterka natrafia. Chcąc nie chcąc została wplątana w ciąg zdarzeń, które zagrażają życiu i zdrowiu bliskich jej osób, w tym Lena.
Czy dziewczynie uda się uniknąć spalenia na stosie? Albo stanięcia na ślubnym kobiercu?
Polecam

{} | link |
@tycia
2012-02-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Mam

Wszyscy się zachwycają i słusznie, ale mnie rozpaczą napawa fakt, ze jest to ostatnia część. Koniec z sarkazmem i tak absurdalnymi sytuacjami które doprowadzają człowieka do płaczu ze śmiechu. Do tego jest 525 stron świetnej zabawy. Czego chcieć więcej?

{} | link |
@sylwia1693
2012-01-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Olga Gromyko

Kolejna książka o niezwykłej czarownicy. Ukazuje Wolhę Redną w całej krasie, czyli złośliwą, wredną, upartą, ale też niezwykle zabawną. I właśnie za ten humor i lekkostrawność ubóstwiam całą serię. Warto przeczytać.

{} | link |
@beata87
2019-11-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Szkoda, że to już koniec przygód Wolhy i Lena. Scena ślubu wymiata - śmiałam się do łez.

{} | link |
@witwona
2021-08-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@yantri
2021-05-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
KR
2021-04-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
WW
2021-03-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
@Antoniowka
2021-02-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@alinaz5
2020-12-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Patrycjuszka
2020-08-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@haudek
2020-07-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane 2018-Książki Ediy
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“-Wolho, małżeństwo ma również swoje jasne strony! Lepiej wyobraź sobie, jak efektownie będziesz wyglądać w sukni ślubnej... -Całun pogrzebowy! -A wesele? -Stypa!! -Yyyy... Pierwsza noc poślubn...”
{}× 2
#
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Zawód Wiedźma
Zawód Wiedźma
Olga Gromyko
{}7.4/10
Zawód wiedźma to pierwsza powieść Olgi Gromyko, a zarazem otwarcie cyklu Kroniki Belorskie, na który...
Zawód Wiedźma
Zawód Wiedźma
Olga Gromyko
{}7.6/10
Dlaczego mistrz wrzuca młodziutką magiczkę na głęboką wodę zagadki, która przed nią pochłonęła 13 of...
Zawód wiedźma. Część 2
Zawód wiedźma. Część 2
Olga Gromyko
{}9.1/10
Jak mówi stare przysłowie, gdzie mag nie może, tam... magiczkę pośle. Zasada ta obowiązuje także w...
Wiedźma Opiekunka
Wiedźma Opiekunka
Olga Gromyko
{}8.6/10
Wolha Redna, której niezwykłe przygody poznaliśmy w powieści Zawód: Wiedźma, powraca w drugim tomie ...
Wiedźma: opiekunka. Część 1
Wiedźma: opiekunka. Część 1
Olga Gromyko
{}8.6/10
W. Redna powraca…i jest jeszcze w.redniejsza! Czas rozpocząć prawdziwe życie. I to nie byle gdzie – ...
Wiedźma opiekunka. Część 2
Wiedźma opiekunka. Część 2
Olga Gromyko
{}7/10
W. Redna powraca... i jest jeszcze w.redniejsza! Życie Wolhy właśnie zaczynało się układać. Skończy...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl