Wróć do Triory

Jolanta Kosowska
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Wróć do Triory
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Są takie miejsca, w których czas zatacza koło – miejsca jakby nierzeczywiste, pełne niedopowiedzeń i tajemnic, zamieszkane przez wyłaniające się zewsząd duchy przeszłości. Taka właśnie jest Triora, leżąca na uboczu mała wioseczka w Alpach Liguryjskich. W szesnastym wieku doszło tu do pogromu rzekomych czarownic, na stosach spłonęło kilkadziesiąt niewinnych kobiet. Dzisiaj widma sprzed wieków mieszają się z rzeczywistością, tworząc aurę, która potrafi przyciągać, zaskakiwać i przerażać.

To właśnie tutaj przetną się drogi czworga młodych ludzi: skonfliktowanego ze szkołą nauczyciela, cierpiącego na chorobę nowotworową muzyka, byłego narkomana i dziewczyny o tajemniczej przeszłości. Czy duchy Triory okażą się im przychylne? Co się wydarzy, gdy granice między światem realnym a tym, czego nie da się pojąć rozumem, zaczną się zacierać?
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-8083-940-3, 9788380839403
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 364

Autor

Jolanta Kosowska Jolanta Kosowska Urodzona na Opolszczyźnie, całe życie związana z Wrocławiem, Opolem i Sobótką, absolwentka wrocławskiej Akademii Medycznej i studiów podyplomowych na Akademii Wychowania Fizycznego. Z zawodu lekarka, specjalistka w trzech dziedzinach medycyny. Nieus...

Pozostałe książki:

Wielkie, włoskie wakacje Prosto w serce Pocztówki z Portugalii Bożonarodzeniowa księga szczęścia Niedoskonali
Wszystkie książki Jolanta Kosowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Takiej Triory na pewno nie znacie! Czy będziecie chcieli do niej wrócić?

17.05.2022

Przed rozpoczęciem czytania zaintrygowały mnie już słowa na okładce "Pewne historie mogą wydarzyć się gdziekolwiek, inne tylko w określonym miejscu" i myślę, że tak właśnie było z wydarzeniami opisanymi przez Autorkę w tej powieści. Po skończeniu już nie wyobrażam sobie, by to samo mogło mieć miejsce, gdzie indziej, niż w tej małej, ale wyjątkowej... Recenzja książki Wróć do Triory

@viki_zm@viki_zm × 17

„Powrót z innej rzeczywistości…”

22.07.2018

"Każdy z nas ma gdzieś swoją Triorę." - J.Kosowska W jednym z wywiadów autorka powiedziała : "Są rzeczy, które mogą wydarzyć się wszędzie. Są takie historie, które mogą przytrafić się tylko w szczególnych miejscach. Tej historii by nie było bez Triory, małej, zapomnianej przez wszystkich wioseczki położonej wysoko w Alpach Liguryjskich. To... Recenzja książki Wróć do Triory

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@viki_zm
2022-05-17
8 /10
Przeczytane 2022 Książka papierowa Posiadam Współpraca recenzencka

Takiej Triory na pewno nie znacie! Czy będziecie chcieli do niej wrócić?

Przed rozpoczęciem czytania zaintrygowały mnie już słowa na okładce "Pewne historie mogą wydarzyć się gdziekolwiek, inne tylko w określonym miejscu" i myślę, że tak właśnie było z wydarzeniami opisanymi przez Autorkę w tej powieści. Po skończeniu już nie wyobrażam sobie, by to samo mogło mieć miejsce, gdzie indziej, niż w tej małej, ale wyjątkowej i bardzo specyficznej wioseczce w Alpach Liguryjskich.

Czterech głównych bohaterów — każdy z nich, choć młody już mocno doświadczony przez życie. Wydaje się, że nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego, a tak naprawdę łączy ich więcej, niż sami mogliby podejrzewać. Marcin to nauczyciel historii, który nie trzyma się żadnych norm, a przedmiotu uczy z wielką pasją, angażując uczniów. Wygrał walkę z chorobą, ale teraz szuka swojego miejsca na ziemi. Jakub Janicki to słynny pianista, którego międzynarodową karierę przerwał rak, z którym musi się zmierzyć. Weronika — dziewczyna Kuby nie zna swojej przeszłości, a kiedy powoli ją odkrywa, zaczyna zdawać sobie sprawę, że nie jest tą, za którą zawsze się uważała i że musi zagłębić się w swoją przeszłość. Filip to nastolatek, który swoją obiecującą przeszłość zaprzepaścił narkotykami. Teraz zaczyna wracać do pełni sił i przygotowywać się do matury.

Losy tej czwórki przetną się w mniej lub bardziej oczywistych momentach. Każdy z nich jest zraniony przez życie, ale s...

| link |
@KatarzynaWitek
2018-07-22
10 /10
Przeczytane

Świetna

| link |
MO
2022-02-18
9 /10
Przeczytane
AN
2020-05-30
7 /10
Przeczytane
@monika.majdecka
2020-04-29
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Spóźnienia powinny być karalne. Każe się za kradzież. Powinno się karać za spóźnienia. Spóźnienie to kradzież czyjegoś czasu...”
× 1
#
“Mówił, że muzyka jest najlepszym lekarstwem, że pozwala odbudować duszę, wsłuchać się w siebie i znaleźć tę równowagę, którą gdzieś się zgubiło po drodze.”
× 1
#
“Prawdziwe szczęście to czuć powiew wiatru pomiędzy uszami konia i niczym nieskrępowaną wolność.”
× 1
#
“Dajesz z siebie dużo, nie licząc na to, że otrzymasz choć trochę z powrotem, ale dobra karma każdego dnia wraca.”
× 1
#
“Miłość to bardzo wrażliwa roślina. Potrafi zmarnieć z dnia na dzień. Wielkie uniesienia mijają, przychodzi codzienność, szarość i rutyna. Miłość trzeba podlewać, pielęgnować, hołubić, dbać o n...”
× 1
#
Dodaj cytat
© 2007 - 2023 nakanapie.pl