Wszystkie moje kłamstwa

Jess Ryder
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów
Wszystkie moje kłamstwa
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów

Opis

Po hipnotyzującym Wszystkie nasze tajemnice i wkręcającym Zmyśleniu Jess Ryder wraca z kolejnym fenomenalnym thrillerem! Jej historie uzależniają jak narkotyk.

W dniu swoich czterdziestych urodzin Erin jest najszczęśliwszą kobietą na świecie. Przedszkole, które prowadzi, prosperuje świetnie. Otaczają ją oddani pracownicy i wspierające przyjaciółki. Mąż wielbi ziemię, po której ona stąpa. Dzieci się im udały.
No właśnie. Dzieci.
Wychowywana w surowej katolickiej rodzinie Erin, jako nastolatka, oddała do adopcji swoją pierworodną córkę. Nigdy jej nie szukała. Nigdy nie powiedziała o tym mężowi. Nigdy nie zastanowiła się, co się stanie, gdy dziewczynka dorośnie. Kłamstwo ułatwiło jej życie. Do czasu.
Erin rozumie, że popełniła wielki błąd. Teraz za wszystkie swoje kłamstwa zapłaci życiem. Może nawet dosłownie.

Tytuł oryginalny: The Girl You Gave Away
Data wydania: 2021-01-13
ISBN: 978-83-8053-848-1, 9788380538481
Wydawnictwo: Burda Książki
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 368
dodana przez: Asamitt

Autor

Jan Page "Jess Ryder" Jan Page "Jess Ryder" Jess Ryder, to pseudonim pisarki Jan Page. Jest pisarką, scenarzystką i dramaturżką oraz cenioną producentką telewizyjną. Po latach pisania dla dzieci postanowiła zacząć pisać dramat i thrillery.

Pozostałe książki:

Wszystkie nasze tajemnice Zmyślenie Tylko jedna noc
Wszystkie książki Jan Page "Jess Ryder"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Taniec z prawdą na kruchym lodzie

{} WYBÓR REDAKCJI
26.02.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Czasem mamy swoje sekrety, których nie wyjawiamy ani współmałżonkom, ani przyjaciołom. Czasem chodzi o banały: wyjadanie z lodówki o północy, o sypianiu w majtasach tylko z Myszką Miki, niedepilowaniu nóg zimą, o pałaniu niezdrową miłością do dresów. Czasem jednak kaliber sekretów może powalić na kolana. Nie tylko znokautuje najbliższych, ale też ... {} Recenzja książki Wszystkie moje kłamstwa

@jorja@jorja {}× 26

Czy da się zbudować szczęście na kłamstwie?

5.02.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Mam wszystko. Kochającego męża, wspaniałe dzieci, świetną pracę…i sekret, który nagle wyziera spod ziemi. Tak mogłaby powiedzieć Erin – główna bohaterka najnowszej książki Jess Ryder. Jej sekretem jest pierworodna córka, którą oddała do adopcji i nigdy nie powiedziała o tym swojemu mężowi. Jednak w dniu czterdziestych urodzin kobiety przeszłość zo... {} Recenzja książki Wszystkie moje kłamstwa

W sieci kłamstw

1.02.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

To już trzecia książka Jess Ryder wydana na naszym rynku, a poprzednie bardzo przypadły mi do gustu. To jedno z tych nazwisk, po których twórczość sięgam w ciemno. Erin ma całkiem udane życie, sama sobie jest szefową, ma oddanych przyjaciół, wielbiącego ją męża oraz fajne dzieciaki. Wszystko to może runąć niczym domek z kart przez jedną tajemnicę... {} Recenzja książki Wszystkie moje kłamstwa

@coolturka104@coolturka104 {}× 7

Kłamstwa, kłamstwa

16.02.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Przyznam się Wam, że tej książki wcale nie miałam w swoich planach czytelniczych. Jednak z dziewczynami jesteśmy umówione na wspólne czytanie i jedna z nich zaproponowała tę pozycję. To, dlatego po nią sięgnęłam i wcale nie żałuje. Główna bohaterka, Erin obchodzi swoje czterdzieste urodziny. Ma męża, dwoje dzieci i mnóstwo sekretów. Podczas im... {} Recenzja książki Wszystkie moje kłamstwa

@mrsbookbook@mrsbookbook {}× 1

Moja opinia o książce

Opinie

@Logana
2021-08-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Staram się unikać thrillerów psychologicznych z dramatami rodzinnymi w tle, tym bardziej jeśli dotyczą dzieci. Jednak ta książka szczerze mnie zaskoczyła bardzo ciekawie poprowadzoną fabułą z dużą ilością zwrotów akcji.
Główny wątek zaczyna się w dniu 40 urodzin Erin. Równolegle w trzecioosobowej narracji opowiadana jest historia Jade, 25-letniej córki Erin. Fabułę przeplata wątek z przeszłości, opowiadający o zdarzeniach, które doprowadziły do oddania dziecka do adopcji.
Opisana historia to istny "efekt kuli śnieżnej". Jeden błąd Erin w wieku 14 lat skutkuje całą lawiną problemów. Pozornie lepsze rozwiązanie okazuje się tym najgorszym, a Erin tonie w bagnie kłamstw i manipulacji.
Gdy po latach pojawia się dorosła już córka Jade, bliskicy Erin są skonsternowani.
Gniew i pogarda ze strony męża o purytańskich poglądach, jest implikacją zwlekania i nieustannego przekładania wyznania prawdy.
Dzieci zareagowały zgoła inaczej. Syn się zdystansował, jest zagubiony i skołowany. Córka koniecznie chce nawiązać rodzinne relacje z nowo poznaną siostrą.
Początkowo nie wiadomo, że Jade jest niezrównoważona emocjonalnie w skutek alkoholowego zespołu płodowego.
Używki, które Erin zażywała będąc w ciąży skrzywdziły psychikę Jade, która teraz fałszuje swoją rzeczywistość, ma zaburzenia tożsamości, problemy poznawczo-behawioralne, jest nieobliczalna, neuroróżnorodna, a czasami agresywna.
Interesująca kreacja bohaterów, których reakcje były realne i naturalne...

{}× 10 | link |
@WitchTaco
2021-10-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Bardzo dobra książka, napisana fajnym i łatwo przyswajalnym językiem. Ciekawa od początku do końca.
Historia pokazuje, że kłamstwo, nawet idealnie ukrywane, prędzej czy później wyjdzie na jaw I słono za nie zapłacimy.

{}× 3 | link |
@ksiazka_w_pigulce
2021-02-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

To trzecia książka autorki, jaką miałam okazję czytać. Nietrudno zauważyć podobieństwo do tytułu wcześniejszej czyli "Wszystkie nasze tajemnice", trudno natomiast ująć czy książki są dobre czy nie. Z jednej strony spędza się przy nich miły wieczór, z drugiej natomiast z trudem mogę przypomnieć sobie, o czym były wcześniejsze pozycje autorki. Wniosek jest jeden: to dobrze czytające się powieści, lecz niestety szybko ulatujące z głowy.
Co tym razem przygotowała dla nas Jess Ryder?

Ułożone życie Erin burzy tajemnicza kartka urodzinowa dostarczona przez anonimowego dostawcę. Od tego momentu w życiu głównej bohaterki następuje chaos; idealne małżeństwo, które kobieta boi się stracić, niezależne, ambitne, ale i charakterne dzieci, o które ze strachem w oczach patrzy matka. Stabilizacja, jaka była znana do dziś to złudzenie, bo do gry wchodzi bolesna przeszłość.
Gdybym mogła kilkoma słowami podsumować fabułę, bez wątpienia byłyby to: stracone macierzyństwo, błędy młodości i bohaterowie, którzy nieco irytują. Ryder słynie z thrillerów w stylu domestic noir i tym razem również na wokandę bierze problemy rodzinne, niestety wykreowani bohaterowie budzą ambiwalentny stosunek: w jednej chwili budzą sympatię, by za chwilę dostrzec ich infantylne, niezrozumiałe zachowanie. Z tego powodu, mimo iż książkę czyta się lekko i przyjemnie, a pomysł - chociaż nie jest nowy i unikatowy - w wykonaniu autorki wydaje się być ciekawy, nie mogę jednoznacznie stwierdzić czy fabuła ba...

{}× 2 | link |
@czytanie.na.platanie
2021-06-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Współpraca Przeczytane 2021 Posiadam

Od zawsze wiadomo, że prawda ma jakąś bezlitosną moc wychodzenia na jaw w najmniej oczekiwanym momencie i w najbardziej bolesny sposób. Szczególnie ta, którą chcemy ukryć gdzieś głęboko, zakopać i o niej zapomnieć.
Przekonuje się o tym bohaterka powieści „Wszystkie moje kłamstwa”, która jako nastolatka zaszła w ciążę i oddała dziecko do adopcji. W swoje czterdzieste urodziny ma w dorobku poukładane życie, kochającego męża, dwoje dzieci… i błąd młodości, który na zawsze ma pozostać tajemnicą. W tym szczególnym dniu dostaje jednak kartkę z życzeniami od oddanej przed laty córki i jej spokojna egzystencja zostaje doszczętnie zburzona.
Jakimi pobudkami kieruje się dziewczyna wkraczając w jej życie? Czy chce stać się jego częścią, czy zemścić za to, że ją opuściła?
Tym razem prawda okazuje się dopiero początkiem zdarzeń, które niczym kostki domina pociągają jedno za drugim napędzając się wzajemnie i zmierzając nieuchronnie ku katastrofie. Czy Erin uda się wypłynąć z bagna kłamstw? Jakie konsekwencje będzie musiała ponieść? Czy jako jedyna skrywa tajemnice?
Mimo dość spokojnej akcji, niepewność i ciekawość trzymała mnie przy lekturze do ostatniej strony. Rys psychologiczny bohaterów, wgląd w emocje matki, członków jej obecnej rodziny i oddanej do adopcji córki pozwolił przyjrzeć się ich trudnym relacjom i zrozumieć kierujące nimi motywy. Oczywiście jak na dobry thriller przystało, nie zabrakło ...

{}× 2 | link |
@su.wiktoriaa
2021-01-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

To jest jeden z tych thrillerów, gdzie wszystko, co sobie wyobrażamy, że zaraz się stanie, ma odwrotną akcję. Gdy już na samym początku wydaje nam się, że NA PEWNO, wiemy, jak skończy się cała historia, w nagłym momencie zaczynają się zwroty akcji, które wszystko komplikują. To było moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, lecz wiem, że na pewno przeczytam resztę jej książek. Styl pisania jest bardzo przyjemny, a na pewno świadczy o tym to, iż zaczynając czytanie wieczorem, wyszło, że rano już tylko doczytywałam ostatnie rozdziały.

Fabuła opiera się na tym, iż kobieta popełnia błędy w młodości i zmuszona przez rodziców oddaje swoje dziecko do adopcji. Życie potem układa się jej wspaniale, ma męża, dwójkę dzieci, ale jej przeszłość pozostaje tajemnicą. Jej pierworodna postanawia spotkać się z nią i wreszcie poznać swoją biologiczną matkę. Tylko czy to wszystko będzie działo się na normalnym i spokojnym gruncie? Oczywiście, że nie!

Historia jest świetnie opowiedziana a bohaterowie wykreowani w bardzo dogłębny sposób ( chodzi głównie o kobietę i jej córkę). Wszystko jest niebanalne, a przy tym nie brakuje dynamicznej akcji. Chętnie przeczytałabym o ich dalszych losach, ale niestety chyba nie będzie kolejnej części.{}× 1 | link |
@klaudia.brozyna2320
2021-04-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

To błąd. Wielki błąd. Teraz za wszystkie swoje kłamstwa Erin zapłaci życiem. Może nawet dosłownie.

To była niezmiernie przytłaczająca i smutna książka. Choć uznawana jest za thriller uważam, że bardziej pasuje pod dramat. Autorka stworzyła naprawdę poruszającą powieść i nie raz gardło ściskało mi się ze smutku, historia Erin była wstrząsająca choć nie mogłam w sobie znaleźć współczucia dla głównej bohaterki. Nie mogę powiedzieć, że książka mi się nie podobała, ale czegoś mi w niej zabrakło. Oczekiwałam większej dawki dreszczyku i zaskoczenia po gatunku powieści. Momentami trochę się gubiłam w fabule i wydawało mi się, że autorka miała za dużo pomysłów na raz.

Jednakże jeżeli chcecie przeczytać historię, która mogła wydarzyć się naprawdę i poczuć przy tym lekki dreszczyk emocji, a dodatkowo dowiedzieć się jakie konsekwencje mogą przynieść skrywane przez lata tajemnice, to książka jest idealna.

{}× 1 | link |
@lenamaj_83
2021-08-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Wszystkie moje kłamstwa to rewelacyjny thriller

Erin poznajemy jak siedzi w areszcie i czeka na postawienie zarzutów albo wypuszczenie na wolność. Podczas oczekiwania Erin wspomina swoje życie obecne jak i przeszłość która ją dogoniła.
Erin ma kochającego męża i dwójkę dzieci, którzy nie znają jej przeszłości.
Przeszłości w której popełniła wiele błędów, przeszłości o której zapomniała.
Czy jej kochająca rodzina przetrzyma, kiedy "duchy przeszłości" Erin pokażą się na progu jej domu?
Rewelacyjna książka, która zaskakuje do samego końca. Czytelnik nie jest wstanie przewidzieć co się wydarzy. Ciekawe postacie, oraz doskonale zbudowane relacje między bohaterami. Relacje skomplikowane, mroczne poruszające trudne tematy.
Książka, którą warto przeczytać.

{}× 1 | link |
@mrsbookbook
2021-02-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane ebooki

Przyznam się Wam, że tej książki wcale nie miałam w swoich planach czytelniczych. Jednak z dziewczynami jesteśmy umówione na wspólne czytanie i jedna z nich zaproponowała tę pozycję. To, dlatego po nią sięgnęłam i wcale nie żałuje.

Książka naprawdę bardzo mi się podobała. Fakt liczyłam na zakończenie bardziej trzymające w napięciu. Jednak patrząc całościowo na tę historię, sądzę, że była interesująca i niejednokrotnie mnie zaskoczyła. Mimo, że momentami była przewidywalna, to i tak jest świetna.

{}× 1 | link |
ZA
2021-06-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
M_
2021-04-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@jupi2328
2021-03-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane 2021
@zaczytana_mama_dwojki
2021-03-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Przeczytane w 2021 roku
@jorja
2021-02-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@justus228
2021-02-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@coolturka104
2021-02-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Wszystkie moje kłamstwa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl