Wystarczy, że jesteś

Wystarczy, że jesteś
3.97
Ocena 3.97 na 5 możliwych
Na podstawie 34 ocen kanapowiczów
Weronika jest z natury pesymistką. Nie wierzy w siebie ani w to, że odnajdzie...
Weronika jest z natury pesymistką. Nie wierzy w siebie ani w to, że odnajdzie w życiu szczęście i miłość. Zapamiętale czyta "Zmierzch" i skrycie marzy o wielkim, wyjątkowym uczuciu oraz księciu, zbyt doskonałym, by mógł być prawdziwy. Idealny chłopak rodzi się w wyobraźni dziewczyny i żyje w świe...
Pełny opis
Data wydania: 2010
ISBN: 9788310118981
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Recenzje

Wystarczy, że jesteś
Opis książki na okładce, jak dla mnie był bardzo tajemniczy. Dlatego właśnie sięgnęłam po tą lekturkę w czasie ferii świątecznych ;) Powiem wam, że nie żałuję wyboru. Czytałam ją przez calusieńki dzień, aż wreszcie doszłam do końca. Było wiele zwrotów akcji, co potrafiło zmylić. Najbardziej spodo...
Napisz swoją opinię

Opinie

@melve
@melve 2010-10-05
Przeczytane (2010-08-31)
Książka bardzo mi się podobała. Bardzo szybko się czyta, dla nałogowych czytaczy jest to na jeden wieczór. Przypadła mi do gustu bohaterka. Nijaka Weronika. Książkę czyta się bez żadnego owijania w bawełnę i bez najmniejszego oporu, język jest prosty. Ale, żeby nie było tak cukierkowo, dodam że fabuła jest może trochę oklepana, no bo w końcu kolejna nastolatka któa czeka na księcia z bajki. Tą historię już znamy, prawda? Na początku książka może wydawać się przewidywalna, ale gdy wkręcisz się w środek.. już nie będzie. Oceniam na plus i polecam.
@Mahi
@Mahi 2011-06-14
Dawno nie czytałam tak dobrej młodzieżówki. Jestem tym bardziej zaskoczona, że po tym tytule w ogóle nie spodziewałam się szału. A jednak był! Zgrabnie napisana, czyta się wybitnie szybko, ciekawi bohaterowie i dobrze oddane realia szkolne - to zdecydowanie punktuje. Owszem, fabuła jest przewidywalna, ale tego żeby nie była nie oczekiwałam, więc nie czuję się zawiedziona. Kto wie, może będę do niej wracać?
@Wyrysowana_
@Wyrysowana_ 2010-01-09
Przeczytane (2010-01-01)
Książka jest cudowna. Największą traumą było poznanie prawdy o tej całej Patrycji. Zaskoczył mnie fakt, że ona czytała "Zmierzch". Ciekawe co to będzie jak dalsze pokolenia przeczytają tą książkę i będą zmuszę przeczytać sagę pani Meyer. Możliwe, że ich to zniechęci. Ale różni bywa. Książka bardzo fajna. Szkoda tylko, że są takie duże odstępy czasu kiedy coś się dzieje.
@MacochaKopciuszka
@MacochaKopciuszka 2010-06-11
Przeczytane (2010-01-01)
Bardzo mi się podobała. Weronika przypominała mi mnie.. a przynajmniej na początku książki. Ogólnie historia banalna. Typowa historyjka dla nastolatek. Schematyczna. Dosyc przewidywalna. Choć pozytywnie zaskoczyłam się Piotrem. :) i jego niektórymi wypowiedziami, ale także przemyśleniami Weroniki. (mimo, że ogólnie denerwowało mnie jej zachowanie). Oceniam na 4+
@kapi
@kapi 2010-04-09
Przeczytane (2009-12-13)
Nie wiem , mam mieszane uczucia co do tej książki . Chwilami ciekawa a dalej wkurzająca . Autorka według mnie bardzo opisywała rzeczy , które nie były aż tak bardzo ważne jak się zdawało . Również zauroczenia Weroniki powinny być bardziej rozwinięte , bardziej romantyczne , nastrojowe . Ogólnie książka nie jest zła , lecz nie idealna .
@lunik
@lunik 2011-06-10
No tak muszę powiedzieć, że na autorce się trochę zawiodłam.. W porównaniu do klasyki typu ,,220 linii'' i ,,110 ulic'' to ,,Wystarczy, że jesteś'' trochę wymięka. Ale to moja skromna opinia. Fakt, czyta się szybko, miło... No tak Niedostępna: naiwna, naiwna.. to prawda. i dużo sytuacji przewidywalnych. Trója.
@dysia11
@dysia11 2010-02-19
Przeczytane (2009-12-13)
Książka świetna. Mój ulubiony cytat to: "Jestem tu, bo chcę zburzyć twoje małe szczęście.Kocham cię. Chcę ci dać wielkie szczęście. Chcę cię uczynić nieszczęśliwą." Ci którzy tego nie przeczytali mogą nie dostrzec piękna tych słów, a książkę bardzo polecam.
@anciaa
@anciaa 2010-03-10
Przeczytane (2010-01-01)
Zachowanie Weroniki chwilami mnie irytowało, a chwilami mogłam odnaleźć w niej coś z siebie..Miałam wiele wizji co do tego kim jest Patrycja, ale taka nie przeszła mi przez myśl nawet. Nie jest to żadna wybitna książka, ale miło i szybko się czyta.
@ajsza
@ajsza 2010-06-07
Przeczytane (2010-06-07)
Generalnie to cudowna książka ;) Bardzo mnie wciągnęła. Weronika z tym blogiem mnie trochę denerwowała, a jak się dowiedziałam kto był tym Piotrem to się zdziwiłam bardzo. Ogólnie bardzo fajna.
@Ridmania
@Ridmania 2010-06-29
Przeczytane (2009-12-13)
Dużym minjącusem jest zachowanie Weroniki. Strasznie wkurzae. Chociaż zdawała się być podobna do mnie, a sądząc po komentarzach niżej, nie tylko do mnie. Ogólnie książka przeciętna.
Autorzy
Małgorzata Gutowska-Adamczyk
Małgorzata Gutowska - Adamczyk - pisarka, historyk teatru, scenarzystka filmowa, dziennikarka. Przez krótki okres była nauczycielką języka polskiego i łaciny w Liceum Ogólnokształcącym w Mińsku Maz...
Inne książki:
Książka Niebieskie nitki
Książka Niebieskie nitki
Książka 110 ulic
Książka 110 ulic
Książka 110 ulic
Współtworzący tą stronę
puchar @Dream.secret @Dream.secret pierwsza opinia