Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka

Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka
4.16
Ocena 4.16 na 5 możliwych
Na podstawie 19 ocen kanapowiczów
Robert Cialdini w swej bestsellerowej książce udziela jasnych i przekonującyc...
Robert Cialdini w swej bestsellerowej książce udziela jasnych i przekonujących odpowiedzi na pytania: - Jak nakłonić drugiego człowieka do zmiany sposobu postępowania? - Jak zachęcić do podjęcia lub zmiany decyzji? - Jak dokonać tego, by zmiany takiej zapragnął? - Jak obronić się przed wpływem in...
Pełny opis
Data wydania: 2007
ISBN: 9788387957520
Wydawnictwo: GWP
Napisz swoją opinię

Opinie

@patrylandia
@patrylandia 2010-12-20
Przeczytane (2010-12-20)
Przerabiałam na studiach. Każdy miał napisać referat i przedstawić na zajęciach z komunikacji społecznej, wyszły świetne zajęcia. To prawda, że taka ona amerykańska, no ale autor Polakiem nie jest, wykłada w Arizonie. Książkę tą warto przeczytać, nawet nie po to, by wywierać wpływ na ludzi, ale aby nabrać pewności siebie przy podejmowanych decyzjach.
@lily10
@lily10 2009-12-13
Przeczytane (2007-08-07)
Popieram przedmówcę. Czyta się bardzo przyjemnie. Autor przytacza przykłady obrazując techniki manipulacji, których wcześniej nie zauważaliśmy. Lektura obowiązkowa dla każdego. Książka jest również podręcznikiem w programie studiów dziennikarstwa i komunikacji społecznej.
@ranisz
@ranisz 2007-05-23
Przeczytane (2007-08-07)
Bardzo dobra książka. Napisana w prostym, przyjaznym zachodnim stylu. O merytorycznej wartości świadczy fakt że jest wykorzystywana w programie studiów psychologii.
MP
@JuliaCezaria 2010-12-20
Przeczytane (2010-12-20)
miejscami irytująca narracja, irytująca postać autora i niejednokrotnie zbyt pochopne wnioski. przeczytać można. wykorzystania jako podręcznik nie rozumiem.
@cyni
@cyni 2011-11-02
Przeczytane (2011-11-02)
Książka udowodniła mi, że często nieświadomie dałam się wpędzić kolokwialnie mówiąc - w maliny. POLECAM!
Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka

Robert Cialdini w swej bestsellerowej książce udziela jasnych i przekonujących odpowiedzi na pytania: - Jak nakłonić drugiego człowieka do zmiany sposobu postępowania? - Jak zachęcić do podjęcia lub zmiany decyzji? - Jak dokonać tego, by zmiany takiej zapragnął? - Jak obronić się przed wpływem innych na nasze decyzje? - jak uniknąć sytuacji, w których dopiero po czasie orientujemy się, że oto ktoś (znowu) naciągnął nas na coś, na co wcale nie mamy ochoty? Przegląd klasycznych, a także najnowszych teorii i badań z zakresu psychologii wpływu społecznego, zajmującej się mechanizmami, dzięki którym ludzie wywierają wpływ na innych i mogą się przed takim wpływem bronić. Autor tej niezwykle interesującej książki w umiejętny sposób - nie stroniąc od dowcipu - łączy wykład teoretyczny z praktycznymi zastosowaniami omawianych teorii. Jest to praca adresowana zarówno do studentów psychologii, jak i do dziennikarzy, nauczycieli, menedżerów, polityków i specjalistów zajmujących się marketingiem, zarządzaniem, rozwiązywaniem konfliktów, innymi słowy ? do wszystkich osób, dla których umiejętność wpływania na innych jest elementem zawodowego kunsztu. Robert Cialdini jest światowej sławy naukowcem, profesorem psychologii społecznej. Jego badania nad wpływem trafiają na strony wszystkich znanych podręczników psychologii. Trzy kolejne wydania "Wywierania wpływu na ludzi" stały się bestsellerem w USA. Książka jest podręcznikiem w ponad dwudziestu uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych. W Polsce ksiazka od ponad 10 lat nie schodzi z list bestsellerów!

Współtworzący tą stronę
puchar @ranisz @ranisz pierwsza opinia