Zbrodnia w efekcie

Joanna Chmielewska
5.9 /10
Ocena 5.9 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów
Zbrodnia w efekcie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.9 /10
Ocena 5.9 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów

Opis

W jednym z ogródków działkowych grupa przyjaciół odkrywa szkielet pozbawiony głowy. Pasująca do niego czaszka zostaje znaleziona kilka lat później, a mimo to nadal nie wiadomo kim był trup. Jedno jest pewne - to było morderstwo. Królowa polskiego kryminału to unikatowa seria obejmująca 50 najlepszych i najchętniej czytanych książek Joanny Chmielewskiej. Miłośnicy dowcipnie napisanych powieści sensacyjnych będą mogli stworzyć jedyną w swoim rodzaju kolekcję. Te wyjątkowe publikacje ukażą się w niezwykłej szacie graficznej - wszystkie okładki projektuje Andrzej Pągowski.
Data wydania: 2016-06-28
ISBN: 978-83-274-2543-0, 9788327425430
Wydawnictwo: Olesiejuk
Seria: Królowa Polskiego Kryminału
Stron: 270
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Joanna Chmielewska Joanna Chmielewska
Urodzona 2 kwietnia 1932 roku w Polsce (Warszawa)
Joanna Chmielewska, właściwie Irena Barbara Kuhn z domu Becker – polska pisarka, autorka powieści sensacyjnych, kryminalnych, komedii obyczajowych, a także książek dla dzieci i młodzieży.

Pozostałe książki:

Lesio Wszystko czerwone Całe zdanie nieboszczyka Klin Wszyscy jesteśmy podejrzani Romans wszech czasów Krokodyl z Kraju Karoliny Boczne drogi Studnie przodków Zwyczajne życie Nieboszczyk mąż Wielkie zasługi Większy kawałek świata Dzikie białko Skarby Upiorny legat Zapalniczka 2/3 sukcesu Harpie Krętka Blada Lądowanie w Garwolinie Dwie głowy i jedna noga Kocie worki Przeklęta bariera Ślepe szczęście Babski motyw Nawiedzony dom Krowa niebiańska Najstarsza prawnuczka Florencja, córka diabła Trudny trup Depozyt Pech Złota mucha Bułgarski bloczek Byczki w pomidorach Wyścigi Porwanie Szajka bez końca Zbieg okoliczności Autobiografia. Dzieciństwo Drugi wątek Książka poniekąd kucharska Jak wytrzymać z mężczyzną Mnie zabić Wielki diament Tom. I Rzeź bezkręgowców Autobiografia. Pierwsza młodość Jeden kierunek ruchu Wszelki wypadek Autobiografia: Druga młodość Autobiografia. Trzecia młodość Jak wytrzymać ze współczesną kobietą Tajemnica Duch Duża polka Hazard Zbrodnia w efekcie Autobiografia. Stare próchno Krwawa zemsta Wielki diament. Tom II Autobiografia. Wtórna młodość Przeciwko babom! Traktat o odchudzaniu Gwałt Lekarstwo na miłość Autobiografia. Okropności Pafnucy Las Pafnucego Jak wytrzymać ze sobą nawzajem Trupy Polskie Życie (nie) całkiem spokojne Pafnucy i jego skarb Pafnucy i wielkie sprzątanie Skradziona kolekcja : scenopis na podstawie powieści J. Chmielewskiej "Upiorny legat" Dzieci lata Opowieści z Wołoszy, Mołdawii i Siedmiogrodu
Wszystkie książki Joanna Chmielewska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Zbrodnia w efekcie aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Renax
2020-04-25
4 /10
Przeczytane Kryminały Humor

Wiele hałasu o nic - chciałoby się rzec za mistrzem.
Ostatnią napisaną książkę (nie zawsze) dzielnie czytanej przeze mnie autorki nie mogłam sobie odpuścić. Zresztą, opinie były pozytywne.
Ale mnie się nie podobało z definicji. Definicja kryminału to utwór o zbrodni. Zasadniczo polega na tym, że akcja biegnie w celu znalezienia sprawcy. Jak łatwo wywnioskować - sprawca będzie na końcu.
A tutaj opis zbrodni, jak i ofiary i agresora jest na początku.
Dziwne, jak na tak doświadczoną autorkę kryminałów.
Same postacie wymyślone ciekawie. Jak to u Chmielewskiej, mają jakieś cechy charakterystyczne, ktoś ma powodzenie, a ktoś wprost przeciwnie.

× 10 | Komentarze (3) | link |
@sandrajasona
@sandrajasona
2019-11-09
6 /10
Przeczytane Przeczytane w 2016

Absurdalne sytuacje to domena pani Chmielewskiej. Tutaj było jakby go mniej. Trochę mniej humoru, ale fabuła dość ciekawa. Dla osób zaczynających przygodę z autorką - nie od tej powieści należy zacząć.

× 7 | link |
@ziellona
2020-02-15
7 /10
Przeczytane [24-12-30] Chmielewska]

Oprócz włóczenia się w różnym stylu, posiadam - osobiście, ja, Kasia - różne dziwactwa które mnie kręcą mniej lub bardziej.
Między innymi: Książki, książki, książki.
Od naukowych, przez przewodniki, poradniki, zbeletryzowane powieści historyczne, aż po kryminały. Choćby jednak nie wiem co się stało, Joanna Chmielewska ze swoją twórczością jest zawsze i wszędzie na pierwszym miejscu. Nie dlatego, że jest to świetny kryminał, nie dlatego, że do końca trzyma w napięciu i na ostatniej stronie zaskakuje. Nie.
Chmielewska to nie Chandler, Chmielewska to nie Forsyth, Chmielewska to nawet nie Down Brown.
 CHMIELEWSKA TO CHMIELEWSKA.
 Jej unikatowy styl pisania, zupełnie unikatowe podejście do życia, jej życie pełnią życia i wpływ jaki miała swoimi książkami na mnie i tysiące innych czytelników... TO jest to za co wielbimy Panią Joannę (liczba mnoga, bo nie jestem sama w tej opinii).
 
Zbrodnia w efekcie to najnowsza jej książka. Najnowsza i zarazem ostatnia.
 Niestety, pani Joanna przeniosła się ze swoimi pomysłami, tam na górę. Dołączyła do babci i pewnie teraz obie popieprzają po chmurkach i prowadzą różnorakie dyskusje. Z babcią dyskusje podejmowałam niemal codziennie, z panią Chmielewską nie, ale rozmawiała ze mną przez swoje książki.
 
 Suszki w moim domu, pisanie i nie krycie się z własnym zdaniem, idiotyczne pomysły, których przestałam się wstydzić po przeczytaniu dwóch albo trzech jej książek (no bo skoro najbardziej płodna krymina...

× 3 | link |
@Vemona
2019-11-17
3 /10
Przeczytane Proza polska Kryminał Prehistoria Mam 2018

Grypa nie wybiera, przy gorączce czytać się nie da, a jak odpuści trochę, to tylko lekkie, łatwe i przyjemne, najlepiej znane.
Wzięłam znane, aczkolwiek przyjemne nie było, bo jakoś to kiepsko napisane. Leokadia i Paulina to tylko cienie Teresy i Lucyny, Baśka opisana niegdyś w "Upiornym legacie" tu też nie prezentuje się ciekawie, a Pani Joanna po raz kolejny zabija byłego konkubenta. Musiał jej nieźle zaleźć za pazury.
Opis ciężarówki ścinającej zakręt wykorzystany w "Autobiografii", tyle, że tam wiozła rodzinę, a bambusa też już za dużo wszędzie. Nudne.

× 3 | link |
@19emilka93
2020-01-20
4 /10
Przeczytane

Pierwsze spotkanie i nie porwało mnie. Specyficzny styl, specyficzny humor. Może jeszcze kiedyś sięgnę po "królową polskiego kryminału", ale nie wiem.

× 1 | link |
@Klementynka
2022-12-30
8 /10
Przeczytane komedia kryminalna literatura polska powieść kryminalna
@dorotab
@dorotab
2021-09-20
3 /10
Przeczytane nie polecam
@maciejek7
2021-07-26
7 /10
Przeczytane otrzymana w prezencie z humorem Posiadam
MA
@marysia221
2021-04-11
7 /10
Przeczytane
@kociaramroczka
@kociaramroczka
2021-02-18
9 /10
Przeczytane
@haudek
2020-07-02
6 /10
Przeczytane 2013-Książki
@Beata_
2019-12-24
6 /10
Przeczytane
@ReniBook
@ReniBook
2019-11-18
8 /10
Przeczytane
@Nina
2019-11-17
5 /10
Przeczytane Dawno, dawno temu Posiadam w swojej biblioteczce

Cytaty z książki

Uparta młoda wiedźma, rozczochrana, zaczerwieniona, do obrzydliwości pracowita i tak nietaktownie ładna. Oburzające.
- Ale sam powiedział, że ja mu przynoszę szczęście i muszę zostać jego żoną, bo inaczej rzuca pracę i angażuje się do naprawy wałów przeciwpowodziowych. - Bardzo użyteczne zajęcie - pochwaliłam nalewając herbatę. - Dosyć szybko wam poszło. Ty bez niego też do tych wałów?
Czujność Woźniaka zaczęła wydawać owoce. Na razie niedojrzałe.
[...] łopata się zbiesiła, ucięła łeb właścicielowi i miotnęła tym łbem za ogrodzenie. Za wiele od niej wymagał?
Wszyscy wiedzą, że istnieje coś takiego, jak złośliwość przedmiotów martwych. Ale może istnieje także uczynność przedmiotów martwych...?
Dodaj cytat
© 2007 - 2025 nakanapie.pl