Zwodniczy punkt

Zwodniczy punkt
3.68
Ocena 3.68 na 5 możliwych
Na podstawie 109 ocen kanapowiczów
Nowy bestseller autora "Kodu Leonarda da Vinci". Najnowszy satelita NASA wykr...
Nowy bestseller autora "Kodu Leonarda da Vinci". Najnowszy satelita NASA wykrywa niezwykły obiekt w lodowcach Arktyki, meteoryt z śladami życia pozaziemskiego. Biały Dom przygotowuje się do poinformowania o odkryciu światowej opinii publicznej. Stanowiłoby ono sensację na miarę lądowania człowiek...
Pełny opis
Data wydania: 2005
ISBN: 9788389779168
Wydawnictwo: Albatros

Recenzje

Zwodniczy punkt
Wszystkie książki Dana Browna charakteryzują się niezwykle wartką, niemalże szaloną akcją i ,,Zwodniczy punkt" nie nie jest tu wyjątkiem. Dan Brown oczarowuje nas opisując fantastyczne wydarzenia, zachowując jednocześnie taką dozę realności, że ciągle jest możliwe , że zaistniały one naprawdę. Tł...
"ZWODNICZY PUNKT" DAN BROWN
Dan Brown stał się sławny dzięki swojej innej książce - "Kod Leonarda da Vinci". "Zwodniczy punkt" jest jego mniej znaną książką, pytanie tylko czy tak samo dobrą? "Zwodniczy punkt" opowiada o odkryciu NASA meteorytu, który zawiera ślady życia pozaziemskiego. Była to ogromna szansa dla tej organi...
Napisz swoją opinię

Opinie

@gumslee
@gumslee 2007-10-23
Przeczytane (2007-10-22)
Typowy Brown. Z jednej strony, jeżeli komuś podoba się ten styl prowadzenia akcji, to się nie zawiedzie, z drugiej zaś - ktoś, kto już Browna zasmakował, ma za sobą pewnie "Kod", albo "Anioły i Demony", a nie daj Bóg obydwie, te książki... Wtedy "Zwodniczy Punkt", to kolejna powieść szyta grubą nicią rozdmuchanego spisku.Na początek przygody z Brownem nadaje się wręcz idealnie. Na pewno nie jest najgorsza z asortymentu - postawiona obok Cyfrowej Twierdzy - czyta się ją nie najgorzej. Wiem, że po poprzednikach, moja wypowiedź ocieka wręcz cukrem, ale jeśli ktoś się spodziewa sensacji, przygody, spisku, zwrotu akcji itd. - nie zawiedzie się!Natomiast pisząc ten komentarz, powoli docierają do mnie przebłyski z finału całej powieści, który - nie powiem - trzyma się "schematu Browna", ale z którego darłem łachy niczym trędowaty!
@Lena173
@Lena173 2010-07-18
Przeczytane (2010-07-18)
Czytanie tej książki zajęło mi sporo czasu i mam w stosunku do niej naprawdę mieszane uczucia. Z jednej strony wszystko toczy się płynnie i nie zauważyłam przestoju w fabule, jednak zbyt dużo było w niej polityki, której wręcz nie cierpię. Wyścig o władzę - zwłaszcza ze strony senatora Sextona - był po prostu czymś strasznym. Osobiście nie rozumiem ludzi, którzy sławę wystawiają ponad własną rodzinę. Z miłą chęcią skopałabym senatorowi tyłek za świadome narażenie życia córki. Jeśli zaś chodzi o Rachel i Mike'a, to zastanawiam się, jak można się z kimś związać zaledwie po kilku dobach przelotnej znajomości.
@Nessnej
@Nessnej 2011-07-15
Przeczytane (2011-07-12)
A dla mnie to najlepsza część ze wszystkich książek Browna. W końcu nie skupia się na ataku Kościoła, bo już nie wiadomo, co jest prawdą, a co nie. :) Sekrety i intrygi jakie wymyśla autor są z najwyższej półki, nigdy nie moge przewidzieć, co wydarzy się chociażby w następnym rozdziale. A styl pisania sprawia, że bieg akcji wydaje się być dwa razy szybszy. Zabawne postacie i tym razem miła odmiana od wszystkowiedzącego Roberta.
@hotaru
@hotaru 2007-09-15
Przeczytane (2007-08-26)
Jest to najgorsza, najbardziej niedorzeczna i głupia z książek Browna. Aż nie chcę mi się pisać nic więcej, bo to czytadło na to nie zasługuje. Umieszczałbym to w toaletach, i bynajmniej nie do zabicia nudy podczas "posiedzeń". Gdybym miał do wyboru "Zwodniczy punkt" lub jakiegoś Harlequina, to bym wybrał romansidło.
@cherie
@cherie 2009-12-26
Przeczytane (2007-08-07)
Wcześniej czytałam "Anioły i demony" i niestety, zmęczyła mnie schematyczność Browna. Książka, która sama w sobie jest całkiem wciągająca, dużo straciła w moich oczach. Jedyną rzeczą, która mnie zaskoczyła, jest osoba stojąca za całym spiskiem. Reasumując - dobre czytadło, nic poza tym.
@Soshy
@Soshy 2010-12-26
Przeczytane (2010-12-26)
Niesamowite ile akcji można upchnąć w dwóch dobach. Nie jest to na pewno mistrzostwo świata, ale książkę czyta się naprawdę dobrze. Może tylko urywanie akcji w "najlepszych" momentach jest nieco tendencyjne i irytujące, cała historia nieco naciągana, ale i tak mnie wciągnęła.
MI
@misheall 2012-06-23
Chcę przeczytać (2010-08-02)
Sięgnęłam po tą książkę, ponieważ Dan Brown jest jednym z moich ulubionych autorów. Do tej pory przeczytałam 'Anioły i demony', 'Zaginiony symbol' oraz 'Kod da Vinci'. Ta książka spodobała mi się, jednak nie tak bardzo jak poprzednie. Zabrakło mi czegoś.
@Magdis
@Magdis 2012-02-22
Przeczytane (2012-02-22)
Jak dla mnie, trochę za bardzo się ciągnęła i momentami ciężko było mi się na niej skupić. Mimo, że temat już na wstępie wydaje się być ciekawy, to jest zaskakująco nudna i przewidywalna. Cóż, w porównaniu z ,,Kodem..." duży minus ode mnie.
@Salama
@Salama 2010-10-20
Przeczytane (2010-10-20)
Początkowo bardzo wciągająca, potem już mi się dłużyła. Nieco przeciągana akcja, nie mniej jak zwykle nieziemski zwrot akcji w najlepszym momencie. Na poziomie "Cyfrowej Twierdzy", czyli dużo niżej od powieści o Langdonie.
@Nermal
@Nermal 2007-08-30
Przeczytane (2007-08-30)
Książka jest całkiem fajna. Jednak nie polecam czytać opisu książki na okładce bo psuje cała zabawę. Jeśli o mnie chodzi to moja ulubiona książka Browna, choć Brown jako autor buduje intrygi oparte na schematach :(
Autorzy
Dan Brown
Dan Brown (ur. 22 czerwca 1964 w Exeter w stanie New Hampshire) - amerykański pisarz, autor powieści sensacyjnych. Jest absolwentem Phillips Exeter Academy, gdzie matematykę wykładał jego ojciec, p...
Inne książki:
Książka Anioły i demony
Książka Kod Leonarda da Vinci
Książka Kod Leonarda da Vinci - specjalne wydanie ilustrowane
Książka Kod Leonarda Da Vinci. Książka audio
Książka Cyfrowa twierdza
Współtworzący tą stronę
puchar @pedro @pedro pierwsza opinia