Życie jest sztuką. O korzyściach płynących z porażek i o sile wyobraźni

J.K. Rowling
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Życie jest sztuką. O korzyściach płynących z porażek i o sile wyobraźni
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

W 2008 roku J.K. Rowling wygłosiła wzruszającą przemowę dla absolwentów Uniwersytetu Harvarda. Przemówienie, które ukazuje się po raz pierwszy w formie książkowej w języku polskim pt. Życie jest sztuką, zawiera cenne rady dla każdego, kto znalazł się w przełomowym momencie życia. Autorka zadaje trudne pytania o to, jak przyjmować porażki i jak skorzystać z siły wyobraźni dla własnego i wspólnego dobra. Czerpiąc przykłady z własnego życia, światowej sławy pisarka przenikliwie i poruszająco rozważa najważniejsze wartości w życiu. Temat porażki, problemów życiowych, potęgi wyobraźni jest równie aktualny dziś jak dziewięć lat temu. Rektor Uniwersytetu Harvarda, Drew Gilpin Faust, powiedziała: J.K. Rowling stanowi wspaniały wzór do naśladowania, a jej przemówienie było i jest niezapomnianym darem dla nas wszystkich, którzy mieliśmy wówczas zaszczyt jej posłuchać – a teraz także przeczytać. Wpływy ze sprzedaży książki J.K. Rowling przekaże organizacji charytatywnej Lumos Foundation na pokrycie działalności bieżącej Fundacji, tak by wszelkie darowizny mogły bezpośrednio zasilać projekty charytatywne w terenie.
Data wydania: 2017-11-22
ISBN: 978-83-8008-401-8, 9788380084018
Wydawnictwo: Media Rodzina
Stron: 80

Autor

J.K. Rowling J.K. Rowling
Urodzona 31 lipca 1965 roku w Wielkiej Brytanii (Chipping Sodbury)
Joanne Murray, z domu Rowling – angielska pisarka, z wykształcenia filolog klasyczny. Tworzy pod pseudonimem J. K. Rowling, autorka serii Harry Potter. J. K. Rowling napisała dwa utwory (żaden z nich nie został wydany), zanim postanowiła stworzyć pr...

Pozostałe książki:

Harry Potter i Czara Ognia Harry Potter i więzień Azkabanu Harry Potter i Kamień Filozoficzny Harry Potter i komnata tajemnic. Slytherin
Wszystkie książki J.K. Rowling

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Życie jest sztuką. O korzyściach płynących z porażek i o sile wyobraźni aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@19emilka93
2020-01-20
7 /10
Przeczytane Posiadam

Krótki tekst, ale niezwykle trafny. Warto po niego sięgnąć, pomyśleć, bo przesłanie jest przydatne. Do tego ogromnym plusem są ilustracje, które skradły moje serce. W ogóle piękne wydane, mądre słowa, które przeczytacie w jeden wieczór.

| link |
@beatazet
2022-02-18
9 /10
Przeczytane
OL
2021-06-12
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Życie jest sztuką. O korzyściach płynących z porażek i o sile wyobraźni. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl