Moje drzewko pomarańczowe José Mauro de Vasconcelos

Okładka Moje drzewko pomarańczowe
autor:
José Mauro de Vasconcelos
wydawnictwo:
MUZA
data wydania:
2009
ISBN:
9788374954341

Opis

- kultowa powieść jednego z najwybitniejszych przedstawicieli literatury brazylijskiej XX wieku
- pełna uroku historia o trudnym dzieciństwie nadwrażliwego chłopca
- powieść o charakterze autobiograficznym, przetłumaczona na 15 języków Widziana oczami dziecka urzeczonego magią kina Brazylia lat 30-tych XX wieku, z jej rosnącym bezrobociem, postępującą pauperyzacją, kontrastami społecznymi. Powieść znakomicie oddaje klimat tamtych czasów, nic więc dziwnego, że od razu po opublikowaniu od..niosła wielki sukces i do dziś cieszy się olbrzymią popularnością na całym świecie.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

"Moje drzewko pomarańczowe" to przepiękna, wzruszająca historia małego chłopca, głównego bohatera Zeze. Pochodzi z ubogiej, wielodzietnej brazylijskiej rodziny, która cierpi biedę. Gdy trudno wiązać koniec z końcem często też trudno być optymistą, trudno cieszyć się życiem, a jednak Zeze to potra... więcej »
Mały chłopiec o wielkim sercu
Recenzent: paulina804
Wydawałoby się, że Zeze to najgorszy rozrabiaka w okolicy - nic nie stanie mu na przeszkodzie w zerwaniu prania sąsiadce i robieniu psikusów pracownikom wracającym z warsztatu. W dodatku klnie jak szewc i śpiewa nieprzyzwoite piosenki. Za każdym razem dostaje za to tęgie baty a mimo to ciągle wra... więcej »
Moje drzewko pomarańczowe to przepiękna, wzruszająca historia małego chłopca, głównego bohatera Zeze. Pochodzi z ubogiej, wielodzietnej brazylijskiej rodziny, która cierpi biedę. Gdy trudno wiązać koniec z końcem często też trudno być optymistą, trudno cieszyć się życiem, a jednak Zeze to potrafi... więcej »
José Mauro de Vasconcelos - pisarz brazylijski. Studiował prawo, medycynę, filozofię oraz malarstwo. Autor książek opartych na motywach autobiograficznych, w których głównym bohaterem jest chłopiec o imieniu Zezé. „Serce ludzkie musi być bardzo duże, żeby zmieścić wszystko to, co kochamy.” ... więcej »
Dodali do kolekcji
kultur-alnie
cynamonowa
masapare
Ehtelen
madziab86
katarinalukasiak
gosiaw
ilek0
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!