Pisarz, który Nienawidził Kobiet Leake John

Okładka Pisarz, który Nienawidził Kobiet
autor:
Leake John
wydawnictwo:
Znak
data wydania:
2011
ISBN:
9788324016341

Opis

Anatomia psychopaty
1974
Jack Unterweger morduje osiemnastoletnią dziewczynę. Wyrok: dożywocie. W więzieniu zaczyna pisać autobiograficzną powieść Czyściec.
1985
Zachwyceni książką austriaccy intelektualiści rozpoczynają walkę o warunkowe zwolnienie Jacka.
1990
Jack zostaje zwolniony z więzienia. Mieszka w Wiedniu i zaczyna pracę jako dziennikarz.
1991
W Wiedniu dochodzi do pierwszego z wielu morderstw prostytutek. W mediach sprawę relacjonuje Jack Unterweg..er.
Czy ktoś mógłby przypuszczać, że opisywane przez Jacka zbrodnie są jego dziełem?
Losy Jacka Unterwegera to pełna zaskakujących zwrotów akcji historia psychopaty, który oszukał wszystkich - od austriackiego prezydenta poprzez wiedeńskie elity intelektualne do licznych kobiet, które pokochały zresocjalizowanego mordercę. Nikt nawet nie przypuszczał, że popularny pisarz i celebryta prowadził podwójne życie.
Postać Jacka Unterwegera do tego stopnia zainspirowała Johna Malkovicha, że przeniósł jego losy na scenę teatralną w postaci sztuki Infernal Comedy, którą w czerwcu 2011 wystawi również w Polsce.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

"Nie ma nic bardziej poetyckiego niż śmierć pięknej kobiety" Fryderyk Nietzsche Powyższe słowa z powodzeniem mogłyby wypłynąć ( i czasami tak było) z ust Jacka Unterwegera, Austriaka, pisarza, dandysa, bawidamka i psychopatycznego mordercy. Tej autentycznej postaci poświęcona jest książka Jo... więcej »
Być może zarzucicie mi, że psuję zabawę na samym początku, ale ja po prostu od razu muszę stwierdzić, że to co napisał w swojej debiutanckiej powieści John Leake rzuciło mnie na kolana i trafiło prosto do czołówki książek mojego życia. Amerykański autor postawił przed sobą ambitne zadanie odtworz... więcej »
Idziesz ciemną uliczką, słońce dawno już zaszło i drogę oświetla Ci tylko księżyc. Przed Tobą staje młody mężczyzna o chłopięcej twarzy, ubrany w biały garnitur i aksamitny czerwony szalik, ma na sobie kowbojskie buty. Trochę śmieszny strój jak na to miejsce. Wyciąga do Ciebie dłoń z miłym u... więcej »
Jack Unterweger to niezwykle inteligentny, czarujący, utalentowany pisarz. Syn młodej prostytutki, wychowywany przez dziadka alkoholika. Psychopata. W 1974 zabija osiemnastoletnią prostytutkę (przypomina mu matkę) Zostaje złapany, osądzony, trafia do więzienia, w którym ma spędzić resztę swojego ... więcej »
Książka należy poniekąd do kręgu mojej specjalizacji na studiach, więc gdy tylko miałam okazję, od razu się za nią zabrałam. I muszę przyznać, że czyta się ją bardzo szybko, chociaż "przyjemnie" nie byłoby tu chyba najlepszym określeniem. Ciężko jednoznacznie określić, czym dokładnie jest ta p... więcej »
Jako studentka psychologii poszukuję często w literaturze książek o tej właśnie tematyce. Zagadnienia z zakresu psychopatologii, zwłaszcza psychologii zaburzeń osobowości, psychologii zła to coś, co zawsze przyciągnie moją uwagę. Bez względu, czy jest to podręcznik akademicki czy książka "do pocz... więcej »
Dodali do kolekcji
MichalKow
martik
insomniaofsummer
zuzankawes
Kasiasnoopy
closer
arwenka2222
finkaa
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!