W imię miłości Jodi Picoult

Okładka W imię miłości
autor:
Jodi Picoult
wydawnictwo:
Prószyński i s-ka
data wydania:
2009
ISBN:
9788376480305

Opis

Jako zastępca prokuratora Nina Frost prowadzi postępowania w najtrudniejszych sprawach dotyczących przemocy wobec dzieci. Nieraz przeżywa frustrację, gdy sprawcom udaje się wykorzystać luki prawne i uniknąć kary. Z doświadczenia wie, że aby skutecznie poruszać się po tym polu minowym, musi okazywać współczucie ofiarom, zaciekle walczyć o sprawiedliwość, ale jednocześnie zachowywać dystans. Kiedy jednak Nina i jej mąż odkrywają, że ich pięcioletni syn Nathaniel padł ofiarą molestowania seksualnego.., o żadnym dystansie nie może być już mowy. Nagle bariera między życiem zawodowym a prywatnym całkowicie znika wszystko, co do tej pory wydawało się proste i oczywiste, ulega całkowitemu przewartościowaniu. Nina zdaje sobie sprawę, że w sądach trudno będzie uzyskać zadośćuczynienie za krzywdę, jaka spotkała Nathaniela. Ogarnięta rozpaczą i niepohamowanym gniewem, rozpętuje wojnę, w której może stracić wszystko, co dla niej najcenniejsze.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

W imię miłości
Recenzent: Martaoboe
Do czego jesteś zdolna w obronie swojego dziecka? Jak daleko mogłabyś się posunąć, by je chronić, by zapewnić mu bezpieczeństwo? Jodi Picoult, autorka bestsellerów, specjalistka w pisaniu książek na kontrowersyjne tematy, w swojej najnowszej powieści „W imię miłości” porusza problem molestowania ... więcej »
Pierwszą książką Jodi Picoult, po jaką sięgnęłam, była powieść "Bez mojej zgody". Od tego czasu minął już prawie rok, toteż zdecydowałam się na ponowne spotkanie z twórczością tej pisarki, która ostatnimi czasy stała się niezwykle znana i lubiana wśród czytelników na całym świecie. Tym razem wybó... więcej »
Pierwszą książką Jodi Picoult, którą przeczytałam, było "Bez mojej zgody". Po czym postanowiłam, że przeczytam inne powieści tej autorki, a wiem, że napisała ich sporo. Od tamtego czasu minęło jednak sporo czasu, a ja wciąż nie zajrzałam do żadnego z pozostałych dzieł Picoult. Aż pewnego dnia zob... więcej »
„W imię miłości”, to pierwsza książka Jodi Picoult, którą wzięłam do ręki. Zainteresowała mnie historia i pragnęłam przeczytać ją. Od tamtej pory, ta oto pisarka jest moją faworytką i z chęcią czytam jej dzieła. Jodi Picoult studiowała nauki humanistyczne i pedagogikę. Ma męża oraz trójkę dzie... więcej »
Książka "W imię miłości" autorstwa Jodi Picoult to już moje piąte i z całą pewnością nie ostatnie spotkanie z tą autorką. Swoją przygodę z jej twórczością rozpoczęłam od powieści "Bez mojej zgody" i od tamtego dnia przepadłam. Za cel postawiłam sobie zapoznanie się ze wszystkimi dotąd wydanymi ks... więcej »
Jako zastępca prokuratora Nina Frost prowadzi postępowania w najtrudniejszych sprawach dotyczących przemocy wobec dzieci. Wie z doświadczenia, że aby skutecznie poruszać się po tym polu minowym, musi okazywać współczucie ofiarom, zaciekle walczyć o sprawiedliwość, ale jednocześnie zachowywać dys... więcej »
Dodali do kolekcji
jotgol
Niji
Shamira
Julianne
ismen
Kaami
Chrizzy
SantaFe
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
„…najczęściej wtedy, gdy jesteśmy przekonani, że pewnie trzymamy nasze życie na wodzy, ono nam się niespodziewanie wymyka spod kontroli”.

Dodane przez candylove27

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!