Drugie spojrzenie Jodi Picoult

Okładka Drugie spojrzenie
autor:
Jodi Picoult
wydawnictwo:
Prószyński
data wydania:
2010
ISBN:
9788376484778

Opis

Nie musisz wierzyć w duchy, by poczuć ich obecność. Jodi Picoultprzekonuje, że na tym świecie istnieje nie tylko to, co można zobaczyćoczami...Comtosook, Vermont, Stany Zjednoczone. Firma deweloperska zamierzawybudować galerię handlową w miejscu pochówku Indian Abenaki. Mimo ichgwałtownych protestów, zaczyna się budowa. W tym samym czasie miasteczkonawiedza seria niewyjaśnionych zdarzeń: z nieba spadają płatki róż, wpowietrzu unosi się zapach owoców leśnych, a ziemia zamarza, chociażjest środek l..ata...Do pracy przystępuje Ross Wakeman, łowca duchów, starający się nawiązaćkontakt ze zmarłą narzeczoną, którą wciąż kocha miłością prawdziwą iwierną aż... za grób. Badając paranormalne zjawiska na spornym terenie,Ross poznaje tajemniczą Lię, która na nowo budzi w nim ochotę do życia.Jednak to, co odkrywa Wakeman, wykracza daleko poza wszystko, co mógłbysobie wymarzyć zarówno na tym, jak na tamtym świecie...

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Nigdy do końca nie jestem w stanie sprecyzować, co tak właściwie sprawia, że po książki Picoult sięgam chętnie i bez najmniejszego zawahania. Podejmuje ona w swoich historiach intrygujące tematy, to fakt, ale nie jest jedyną pisarką, która tak robi. Teraz, wciąż się nad tym zastanawiając, wydaje ... więcej »
Jodi Picoult to autorka, o której każdy z pewnością słyszał. Szczerze powiedziawszy, jeszcze nie miałam okazji do zapoznania się z jej dorobkiem literackim. Przyznaje, że po przeczytaniu "Drugiego Spojrzenia" mam zamiar to zmienić. Akcja toczy się w Comtosook, do którego po długiej nieobecnośc... więcej »
Po książki Pani Picoult zawsze sięgam z wielką ciekawością. Tak było i tym razem. Są takie książki, które emanują tajemniczą siła. Wystarczy potrzymać ją w dłoniach i już apetyt bibliofila staje się zaspokojony. Jednak samo obcowanie z książką to tylko taka przystawka. Pięknie wygląda, świetnie ... więcej »
Spójrz drugi raz...
Recenzent: invissible
Z ogromną przyjemnością sięgnęłam na moją półkę z książkami "do przeczytania" i zdjęłam z niej kolejną pozycję z literackiego dorobku Jodi Picoult. "Second Glance" kupiłam już jakiś czas temu, jak wspominałam w poście stosikowym - specjalnie w oryginalnej, angielskiej wersji. Muszę przyznać, że l... więcej »
Czy zastanawialiście się kiedyś nad własnym istnieniem? Zaglądaliście w głąb swojego drzewa genealogicznego? A gdyby ktoś, kiedyś stwierdził, że jeden z waszych przodków ma skażoną krew i nie powinien przekazywać jej dalej? Czy byli byście wśród nas? Byłam pełna awersji do książek Jodi Picoul... więcej »
Po książki Jodi Picoult sięgam z nieskrywaną ciekawością, jednak "Drugie spojrzenie" z początku mnie nie zachwyciło. Przeczytawszy około stu stron stwierdziłam, że nie czuję się ani trochę porwana. Odłożyłam powieść i zupełnie o niej zapomniałam. Dopiero niedawno, postanowiwszy przeczytać wszystk... więcej »
Z twórczością Jodi Picoult spotkałam się po raz pierwszy, kiedy wzięłam do ręki jedną z jej książek - "Bez mojej zgody". Powieść wywarła na mnie tak duże wrażenie, że postanowiłam zapoznać się nieco lepiej z innymi książkami autorki. Od tamtej chwili przeczytałam jeszcze "Dziesiąty krąg" oraz "Ta... więcej »
Znaleziona przez zupełny przypadek na bibliotecznej półce. Autorka była dla mnie wtedy zupełnie obca, ale zaintrygował mnie tytuł. Inny, niepowtarzalny, tajemniczy. Tak właśnie ta pozycja literatury amerykańskiej trafiła w moje ręce. Jak się później okazało było to niesamowite szczęście, poniewa... więcej »
Jodi Picoult to amerykańska pisarka, która znana jest z rozchwytywanych powieści obyczajowych. Swą pierwszą powieść napisała w wieku pięciu lat, a w 2003 roku dostała nagrodę New England Book za całokształt twórczości. Nakład jej książek na świecie przekroczył 14 milionów egzemplarzy. Ross Wak... więcej »
Jodi Picoult należy do grona moich ulubionych pisarek. Może nie pisze równo, bo ma lepsze i gorsze książki, jednak sięgam po każdą, która wpadnie w moje ręce. Jedne budzą większy zachwyt, inne mniejszy. Ważne jest to, jak pisze Picoult. Potrafi stworzyć fantastyczny klimat w swoich powieściach i ... więcej »
Dodali do kolekcji
Twilightowa
Cropka
Kobaltowa
Iv
SleepingBeauty
blondevil
monisiunia
MirandaKorner
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Być dzielną wcale nie oznacza, że nie umierasz ze strachu. Przeciwnie, boisz się cały czas, a mimo to robisz, co do ciebie należy.

Dodane przez lamasta

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!