Dziewczyny z Hex Hall. Diable szkło Hawkins Rachel

Okładka Dziewczyny z Hex Hall. Diable szkło
autor:
Hawkins Rachel
wydawnictwo:
Otwarte
data wydania:
2011
ISBN:
9788375151503

Opis

To był jedyny powód, dla którego została wysłana do Hex Hall - resocjalizującej szkoły dla Prodigium (czarownic, zmiennokształtnych i elfów). Ale było to przed tym, jak odkryła rodzinny sekret, a Archer Cross, szkolny przystojniak, okazał się być agentem Oka – grupy, której zadaniem jest zmiecenie Prodigium z powierzchni ziemi.
Okazuje się, że Sophie jest demonem, jednym z dwóch na świecie – drugim jest jej ojciec. Co gorsza, jej moce krzywdzą każdego, kogo kocha. Co jest powodem do podjęcia.. przez Sophie decyzji o udaniu się do Londynu, w celu poddania się Redukcji, niebezpiecznej procedurze, która pozbawi ją mocy.
Ale kiedy przyjeżdżam dokonuje szokującego odkrycia. Jej nowi przyjaciele? To też demony. Co znaczy, że ktoś trzyma to w sekrecie, by wykorzystać ich moce i prawdopodobnie do niczego dobrego. Tymczasem Oko skupia się na upolowaniu Sophie, robiąc to przy pomocy Archera. Ale ona nic już do niego nie czuje. Prawda?

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Po bardzo udanym debiucie Rachel Hawkins, nie mogłam się doczekać, kiedy będę mogła przeczytać drugą część „Dziewczyn z Hex Hall” – „Diable szkło”. Nareszcie nadeszła ta chwila i nie żałuję ani jednej sekundy spędzonej z tą lekturą. Główna bohaterka – Sophie Mercer, razem ze swoją przyjaciółką... więcej »
Myślała, że jest czarownicą. Co prawda dość potężną i nie panującą w pełni nad tą siłą, ale zawsze czarownicą. Okazało się jednak, że jest jeszcze gorzej. Moc, którą odziedziczyła, doprowadziła w przeszłości do śmierci wielu osób. Najgorszym do zniesienia pozostaje fakt, że jako pierwsi zginęli ... więcej »
Diable szkło
Recenzent: alma
Gatunek Young Adult rozprzestrzenia się z prędkością światła, coraz trudniej przez to trafić na prawdziwą "perełkę". Pamiętam dokładnie, gdy w zeszłym roku dorwałam "Dziewczyny z Hex Hall". Nie robiłam sobie z nią większych nadziei a tu totalne zaskoczenie. Wrażenia jakie na mnie wywarła pierwsza... więcej »
Sophie po trudnym roku jedzie na wakacje z ojcem, oczekuje spokoju, a pojawiają się dalsze kłopoty. Niby nic dziwnego bo w końcu jest...demonem. No i najgorsze nieudana miłość. Miłość, która zostaje jej zakazana. "Dziewczyny z Hex Hall Diable szkło" rozdział po rozdziale coraz bardziej mnie... więcej »
Polecam
Recenzent: SnikkersLand
Czy każdy dobry paranormal musi mieć mroczną atmosferę ? Otóż książka nie zawsze musi być taka ,nie musi sprawiać ,że mamy wrażenie jakby ktoś nas obserwował lub czujemy dreszcze. "Dziewczyny z Hex Hall.Diable szkło" Rachel Hawkins łączy w sobie zagadkowość i dużą dawkę humoru. Sophie Mercer ... więcej »
„– To, co nas łączy, stanowi jedyną prawdę w moim życiu. Tylko ty jesteś w nim prawdziwa. (…) I mam już dosyć udawania, że cię nie pragnę.(…) – Ojejku, Cross, jak widzę, minąłeś się z powołaniem. Zostaw w spokoju demony i weź się za pisanie poezji miłosnej. (…) – Przymknij się – mrucząc, schyl... więcej »
Ona demon, on łowca demonów. Połączyła ich miłość oraz przypadek. Po trudnych miesiącach Sophie musi stawić czoła kolejnym przeciwnością losu. Po tym co stało się z jej ukochanym, musi na lato wyjechać ze szkoły wraz z ojcem, którego nie widziała od wielu lat. Razem udają się do siedziby Rady, g... więcej »
Czytanie pierwszej części „Dziewczyn z Hex Hall” przyniosło mi wspaniałą rozrywkę, aczkolwiek nie spodobała mi się ta książka na tyle, by uznać ją za rewelacyjną. Wiedziałam, że zabiorę się za drugą część, bo bardzo chciałam poznać dalsze losy bohaterów tej książki, ale czy spodziewałam się tego,... więcej »
Po wstrząsających wydarzeniach w Hex Hall i odkryciu prawdy o sobie, Sophie postanawia poddać się Redukcji – niebezpiecznemu zabiegowi, który może zagrozić nawet jej życiu. W tym celu musi się dostać do siedziby, ale jej ojciec, który miał ją tam zabrać, zwleka do końca roku szkolnego. Tym sposob... więcej »
Sophie z pewnością nie można nazwać normalną nastolatką. Nie jest nawet wiedźmą. Jest demonem, istotą z tak potężną mocą, przez co budzi zarówno szacunek, jaki i strach. Razem z ojcem oraz dwójką swoich przyjaciół opuszcza Hex Hall i wyjeżdża do Londynu, gdzie ma spędzić letnie wakacje z dala od ... więcej »
Sophie po trudnym roku jedzie na wakacje z ojcem, oczekuje spokoju, a pojawiają się dalsze kłopoty. Niby nic dziwnego bo w końcu jest...demonem. No i najgorsze nieudana miłość. Miłość, która zostaje jej zakazana. "Dziewczyny z Hex Hall Diable szkło" rozdział po rozdziale coraz bardziej mnie wc... więcej »
Jest to druga część książki Dziewczyny z Hex Hall. Opowiada ona o nastoletniej dziewczynie, która jest czarownicą, przynajmniej tak się jej wydaje, bo jak dowiadujemy się pod koniec pierwszej części jest ona demonem ku naszemu i jej zaskoczeniu. Jej moce są silniejsze od zwykłego członka Prodigiu... więcej »
Moje spotkanie z lekturą zaczęło się, gdy przez przypadek zobaczyłam ją w sklepie. Już sam opis zwiastował coś naprawdę intrygującego, nowego, coś co mogłoby mi się spodobać. Motyw czarownic to coś rzadszego między nowościami, więc nie mogłam nie sięgnąć po to co stworzyła Pani Hawkins. Po pierws... więcej »
Kilka miesięcy temu przeczytałam powieść "Dziewczyny z Hex Hall" i byłam nią zaskoczona! Oczywiście pozytywnie. Książka wywarła na mnie ogromne wrażenie i z czystym sumieniem stwierdziłam, że jest to jedna z lepszych młodzieżówek. Od tamtego czasu polowałam na kontynuację: "Diable szkło". A, k... więcej »
Dodali do kolekcji
pacholek123
Kobra94
SuzanDragon
xIHateThisShitx
narratorka
ven_detta
cassandra9891
Bujaczek
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!