Jezioro osobliwości Krystyna Siesicka

Okładka Jezioro osobliwości
autorzy:
Krystyna Siesicka, Siesicka Krystyna
wydawnictwo:
AKAPIT PRESS
data wydania:
2011
ISBN:
9788360773307

Opis

Oto "Jezioro Osobliwości" - jedna z najchętniej czytanych przez młodzież książek Krystyny Siesickiej. Wielowątkowa, zawieszona między warszawskim pejzażem ulic a harcerskimi
namiotami pod Nidzicą, o fabule zbudowanej na rodzinnych konfliktach i dziewczyńskich rozterkach, dalekiej od wygładzonych treści.

Krystyna Siesicka mówi o niej : "... kiedy pisałam "Jezioro Osobliwości" nie przypuszczałam, że ta książka stanie się aż tak popularna. A już na pewno kończąc ją, nie sądziłam, że.. Marta i Michał będą do mnie wracać. Przeciwnie, byłam pewna, że po ostatniej kropce rozstanę się z nimi na zawsze. A jednak do dziś myślę o moich bohaterach z zadumą, zwłaszcza, kiedy
odpowiadam na Wasze - jakże często! - zadawane mi pytanie: - I co się z nimi później stało...?"

Jednak ani autorka, ani reżyser Jan Batory, który na podstawie "Jeziora Osobliwości" zrealizował film fabularny, nie dali nam jasnej odpowiedzi na to pytanie. A więc
zapraszamy do przeczytania tej książki, bo może to właśnie Wasza wyobraźnia odkryje w końcu dalsze losy Marty i Michała. Anny i Wiktora. A także Patryka w tle.

Akapit Press

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Beletrystyka » Społeczno-obyczajowa
  Tematyka » Literatura młodzieżowa
  Literatura dla dzieci i młodzieży » Literatura » Literatura dla dziewcząt polska
  Krystyna Siesicka, pisarka książek dla młodzieży, na których wychowało się kilka pokoleń nastolatków w Polsce. Autorka w drugiej połowie lat 60, wydała „Zapałkę na zakręcie” i dzięki tej powieści, stała się popularna. Jej książki w PRL-u biły rekordy popularności, do dzisiaj są klasyką polskiej l... więcej »
  Krystyna Siesicka to polska pisarka, o której słyszała pewnie większość z was. Najpopularniejszą powieścią jaką wydała jest bez wątpliwie Zapałka na zakręcie. Jednak w swoim dorobku ma wiele pozycji, które być może również zasługują na uwagę. Chcąc się o tym przekonać zabrałam się za Jezioro Osob... więcej »
  Książka bardzo ciekawa , fajnie się ją czyta . Autorka wprowadza bardzo klimat ciekawy , który jest osobliwy . Czytałam ją z zapartym tchem i byłam ciekawa co główną bohaterkę spotka . Ale jak wiadomo Pani Siesicka bardzo ma lekkie pióro , które z łatwością czyta . Polecam wszystkie książki Pa... więcej »
  Dodali do kolekcji
  oshin
  Zebra
  oll
  majak
  naai
  kagda
  siobhan
  dzirbus
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!