Jezioro osobliwości

8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 80 ocen kanapowiczów
Książka Jezioro osobliwości
Książka Jezioro osobliwości
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 80 ocen kanapowiczów

Opis

Oto "Jezioro Osobliwości" - jedna z najchętniej czytanych przez młodzież książek Krystyny Siesickiej. Wielowątkowa, zawieszona między warszawskim pejzażem ulic a harcerskimi namiotami pod Nidzicą, o fabule zbudowanej na rodzinnych konfliktach i dziewczyńskich rozterkach, dalekiej od wygładzonych tre...

Oto "Jezioro Osobliwości" - jedna z najchętniej czytanych przez młodzież książek Krystyny Siesickiej. Wielowątkowa, zawieszona między warszawskim pejzażem ulic a harcerskimi namiotami pod Nidzicą, o fabule zbudowanej na rodzinnych konfliktach i dziewczyńskich rozterkach, dalekiej od wygładzonych tre... przeczytaj pełny opis
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-60773-30-7 ( 9788360773307 )
Wydawnictwo: AKAPIT PRESS
Stron: 160

Autor

ur. 22 listopada 1928 w Dęblinie – prozaik, autorka utworów dla młodzieży. Podczas II wojny światowej działała w ZHP, brała udział w powstaniu warszaw...

Inne książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.
Moja Biblioteczka
Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Jezioro osobliwości

Krystyna Siesicka, pisarka książek dla młodzieży, na których wychowało się kilka pokoleń nastolatków w Polsce. Autorka w drugiej połowie lat 60, wydała „Zapałkę na zakręcie” i dzięki tej powieści, stała się popularna. Jej książki w PRL-u biły rekordy popularności, do dzisiaj są klasyką polskiej lite... czytaj dalej »

Jezioro Osobliwości

Krystyna Siesicka to polska pisarka, o której słyszała pewnie większość z was. Najpopularniejszą powieścią jaką wydała jest bez wątpliwie Zapałka na zakręcie. Jednak w swoim dorobku ma wiele pozycji, które być może również zasługują na uwagę. Chcąc się o tym przekonać zabrałam się za Jezioro Osobliw... czytaj dalej »

Twoja Opinia
Opinie
@black_cat
@black_cat 2018-12-19
,,Jezioro osobliwości" to pierwsza powieść Krystyny Siesickiej, którą przeczytałam. Pomimo, iż byłam sceptycznie nastawiona do polskiej młodzieżówki wydanej w latach 60., to moje obawy okazały się bezpodstawne- historia ta ma charakter ponadczasowy, uniwersalny. Autorka skupia się głównie na opisie relacji międzyludzkich, obnaża pobudki kierujące osobami, uwidacznia problemy wynikające z braku porozumienia. Myślę, że ,,Jezioro osobliwości" to jedna z najbardziej wartościowych powieści młodzieżowych, jakie przeczytałam. Krótka, niebanalna, a przede wszystkim wciągająca. Polecam.
@MacochaKopciuszka
@MacochaKopciuszka 2010-01-14
Wspaniała... też uważam, że to jedna z najlepszych książek Siesickiej. Z pewnością obejrzę film przy najlbliższej okazji :) Bardzo fajne jest to, że historia chociaż została napisana dawno temu nadal jest aktualna i praktycznie nie czuje się tego ducha czasu (który w niektórych książkach aż razi). Szkoda tylko, że autorka zostawiła prawdopodobnie najciekawsze epizody z życia Marty i Michała do zastanowienia swoim czytelnikom :P
AG
@Castiel 2011-10-30
Książkę tę poleciła mi mama. Znając jej gust, długo wzbraniałam się przed przeczytaniem jej. Wymyślałam coraz to nowe wymówki dlaczego to nie mogę jej czytać, lecz mama nie ustępowała. W końcu poddałam się i... zostałam mile zaskoczona. Spodziewałam się sztucznej opowiastki pełnej patosu, a było wręcz przeciwnie. Miłosna historia opowiedziana przez Siesicką urzekła mnie i pozostanie w mej pamięci na długo.
@iziu08
@iziu08 2011-06-18
Przeczytane (2011-01-01)
Zwykle wszystkimi czterema kończynami zapieram się przed czytaniem tego typu książek, ale opis skusił, koleżanka skusiła i się przełamałam. Wcale nie żałuję. Książka bardzo mnie wciągnęła, a chociaż nie lubię takich romansidłowatych rzeczy, nawet nie zauważyłam, kiedy zaczęłam kibicować głównym bohaterom, mimo że momentami Marta strasznie mnie irytowała. Warta przeczytania i to nie raz.
@Kasiulka
@Kasiulka 2011-02-19
Przeczytane (2011-02-19)
Piękna... czytałam ją z jakieś 5 -7 lat temu i chcę sięgnąć do niej jeszcze, z pewnością nie ostatni raz. Pamiętam wątek o starym misiu Marty i nowej plastikowej lalce. I to, że ylko do misia można się przytulić, lalka pozostanie sztywna. I Michała też pamiętam, kiedy Marta porównywała go do swojego pluszaka... Mam sentyment do tej ksiązki.
@szarikow
@szarikow 2011-05-26
Przesycona melancholią i niespotykaną atmosferą, którą można spotkać tylko w książkach Siesickiej. Bardzo ciekawa, aczkolwiek momentami główna bohaterka niesamowicie mnie denerwowała. Co tu dużo mówić poszerzyła moje skromne grono ulubionych książek.
@narratorka
@narratorka 2010-08-31
Przeczytane (2010-08-31)
Poleciła mi ją moja mama, która czytała ją za młodu^^ Najpierw nie chciałam, myślałam ze głupia (jeszcze wtedy nie znałam Siesickiej) ale kiedy się za nią zabrałam...zakochałam się. Nadal jest jedną z moich ulubionych książek.
@Anusiekkk
@Anusiekkk 2008-07-23
Przeczytane (2008-07-23)
Żeby mi się jakoś specjalnie spodobała, to nie... Taki średniawy romansik. Nie przypadł mi do gustu. Większość osób, które to czytały, takze moi znajomi, zachwycają się tą książką. Niestety, mnie kompletnie nie rusza.
@Surinder
@Surinder 2010-07-01
Przeczytane (2010-07-01)
Książka według mnie średnia, w niektórych momentach nudna i przewidywalna. Denerwowała mnie postać Marty, jej ciągłe humory i użalanie się nad sobą.
@Holiday
@Holiday 2010-03-02
Przeczytane (2007-07-28)
Uwielbiam tą historię, ponieważ jest łudząco podobna do tej którą sama przeżyłam. ;) Szkoda, że to jedyna dobra książka autorstwa pani Siesickiej.
@Pherffidna
@Pherffidna 2010-05-09
Przeczytane (2007-07-28)
Moja ulubiona książka autorstwa Siesickiej. Niezwykle wciągająca fabuła :) Za pierwszym razem czytałam całą noc aż do końca :)
@martiniaa
@martiniaa 2010-05-08
Niedawno skończyłam czytać i strasznie spodobała mi sie fabula książki . Wszystko było bardzo ciekawie napisane.
serce
@Ania1408
@Ania1408 2009-12-28
Ja mam tak samo też mnie to interesowała ale tego na pewno sie nie dowiemy. a co do książki to bardzo przyjemna
serce
@naai
@naai 2007-09-02
Przeczytane (2007-09-02) Lektury...
bardzo mi się podoba. czytałam ją kilka razy i nie wątpię, że do niej wrócę. o nastoletniej pięknej miłości...
serce
@Posh
@Posh 2009-04-11
Przeczytane (2009-04-11)
Światna, lecz na początku jej trochę nie zrozumiałam, bo dość dziwnie pisana.Ale ogólem bardzooo dobraa.
serce
Kategorie
Tagi

twórcy strony

puchar @naai @naai pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.