Akademia pana Kleksa

Jan Brzechwa
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 231 ocen kanapowiczów
Książka Akademia pana Kleksa
Książka Akademia pana Kleksa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 231 ocen kanapowiczów

Opis

Przeżyj niezapomnianą przygodę razem z bohaterami naszych książek. Wprowadzą Cię oni w świat dziecięcych fascynacji, gdzie marzenia się spełniają, a wszystko wokół zachwyca swoją niezwykłością. Dzięki najcenniejszym utworom literatury dziecięcej odnajdziesz krainę, z której nie będziesz chciał wychodzić... Poznajcie Adasia Niezgódkę i jego kolegów z Akademii pana Kleksa. Razem z nimi przeżyjecie niezwykłe przygody. Nigdzie chyba chłopcy nie uczą się tak chętnie, jak w tej dziwnej szkole. Przede wszystkim nigdy nie wiadomo, co pan Kleks danego dnia wymyśli, a poza tym wszystko, czego się uczą, czy to na lekcjach kleksografii, czy przędzenia liter, czy w szpitalu chorych sprzętów, jest ogromnie ciekawe i zabawne. Nie ma takiej rzeczy, której by pan Kleks nie potrafił. Może dokładnie określić, co kto o której godzinie myślał, może usiąść na krześle, które powinno być, ale którego wcale nie ma, może unosić się w powietrzu, jak gdyby był balonem, może z małych przedmiotów robić duże i odwrotnie, umie z kolorowych szkiełek przyrządzić rozmaite potrawy. Z takim wychowawcą naprawdę trudno się nudzić!
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7623-189-1, 9788376231891
Wydawnictwo: ZIELONA SOWA
Cykl: Pan Kleks
Seria: Literatura klasyczna - Zielona Sowa
Stron: 136
Mamy 41 innych wydań tej książki

Autor

Urodzony 15 sierpnia 1898 roku w Polsce ( Żmerynka )

Jan Brzechwa, właściwie Jan Wiktor Lesman, ps. Szer-Szeń, Inspicjent Brzeszczot (ur. 15 sierpnia 1898 w Żmerynce, zm. 2 lipca 1966 w Warszawie) – polski poeta pochodzenia żydowskiego, autor wielu znanych bajek i wierszy dla dzieci, satyrycznych tekst...

Książki Jan Brzechwa

Wszystkie książki Jan Brzechwa

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Witajcie w Akademii Pana Kleksa"

Adam Niezgódka jest zwyczajnym dwunastoletnim chłopcem o bujnej rudej czuprynie. Spośród swoich rówieśników nie wyróżnia się niczym szczególnym. Może jedynie tym, że dotąd w życiu nic mu nie wychodziło. Aby pomóc swemu synowi, rodzice Adasia postanawiają wysłać go do Akademii prowadzonej prze pana K... czytaj dalej »

@Amarisa @Amarisa

Akademia Pana Kleksa

„Witajcie w naszej bajce, słoń zagra na fujarce…” Chyba każdy, komu dzieciństwo wypadło w latach 80-tych pamięta tę piosenkę. Film na motywach książki Jana Brzechwy wzbudzał zachwyt wszystkich moich kolegów i koleżanek. Wyrozumiały i radosny Pan Kleks był częstym towarzyszem naszych dziecięcych zab... czytaj dalej »

@diunam @diunam

Akademia pana Kleksa

„Akademia pana Kleksa” to pierwsza z trzytomowego cyklu część przygód Ambrożego Kleksa autorstwa Jana Brzechwy. Po raz pierwszy opublikowana została w 1946 roku. Po dziś dzień bawi i cieszy przenosząc najmłodszych w niezwykły świat fantazji, do wyjątkowej Akademii pełnej magii i niezwykłości. Myśl... czytaj dalej »

EM
@emik84

Moja opinia o książce

Opinie
@bea-ta
2019-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Czytane wielokrotnie Czytane dzieciom przeczytane przed 2015 rokiem Biblioteka domowa

"Akademia pana Kleksa" to opowieść o szkole z internatem, w której naucza się bardzo dziwnych przedmiotów (np.: leczenie chorych sprzętów czy kleksografia). Uczęszczają do niej chłopcy, których imiona rozpoczynają się literą A, opiekuje się nimi pan Kleks z pomocą uczonego szpaka. Głównym bohaterem jest dwunastoletni Adaś, który był bardzo niezdarny.
Książka jest swoistą podróżą w świat fantazji, gdzie elementy świata realnego (szkoła, nauczyciel) mieszają się z czarami (pan Kleks potrafi unosić się w powietrzu, dzieci przez furtki w ogrodzeniu trafiają do znanych baśni). Choć nie należała do moich ulubionych (uważałam, że jest bardziej dla chłopców niż dla dziewczynek), pobudzała bardzo moją wyobraźnię. Po latach kupiłam ją dla moich synów :). I czytając ją synom uśmiechałam się na skojarzenie Akademii z serią książek o Harrym Potterze: tu i tam szkoła z internatem, gdzie naucza się bardzo dziwnych przedmiotów, tu i tam bohaterowie mają "czarodziejskie" umiejętności, tu i tam mamy do czynienia z unoszeniem się w powietrzu ludzi...:).

{}× 2 | link |
@Zorg
@Zorg
2012-07-14

Pierwsza część Kleksa ma swój urok, ale mogła by być lepsza. „To taki nasz polski Harry;)” he he, bez urazy, zbędny zaszczyt dla harry’ego p... "Akademia" - książka dla małych dzieci? raczej nie bardzo - zbyt przykra (film jest zdecydowanie lepszy, ale to wyjątek od reguły by ekranizacja była lepsza od oryginału). Ale czemu tak - "przecież w bajkach zawsze zwycięża dobro" mówi Adaś (w filmie, w książce tego zabrakło!), czyżby Brzechwa chciał powiedzieć coś co później mówi król Genialon w "Cyberiadzie" Lema : "ukrywaj przed światem prawdy, zbyt dlań okrutne, dla niepoznaki między bajki je wkładając" ?

{}× 1 | link |
UN
@historynka92
2008-02-11
Przeczytane Lektury

Hmm... Jakby to ująć... Podzielam zdanie cichejwody. Ja również, gdybym mogła nie czytałabym tej książki. Ale jak mus, to mus... :). A tak nieco poważniej to jakoś nie przemówiła do mnie ta książka i niezbyt łatwo mi się ją czytało. Ale cóż było minęło. Dodam tylko, że gdybym miała ją czytać drugi raz to nie byłabym zbytnio zadowolona. Lecz to tylko moje własne zdanie. Wiem też, że wielu osobom akurat ta lektura przypadła do gustu. Ale jak to mówią: o gustach się nie dyskutuje :).

{}× 1 | link |
@Maynard
@Maynard
2010-08-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Fantasy typu "closed doors" czyli swiaty za zamkniętymi drzwiami...

@Natula przypomniała mi tą piękną, polską klasykę dodając ja do przeczytanych. idąc za jej przykładem, odświeżam w pamięci tę cudowną lekturę czwartoklasistów. Pamiętam jak przez mgłę, że książka bardzo mi się ówcześnie podobała i nawet miło było ją przerabiać w szkole te 17 lat temu. filmu jakoś nigdy nie lubiłem, pewnie z powodu traumy jaką wywołały u mnie sceny z atakami wilków. Oglądałem to w kinie, w pierwszym rzędzie w wieku 5 lat. Koszmary miałem potem kilka dni.

{}× 1 | link |
@Deline
@Deline
2010-01-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 1 /10
Przeczytane

Pamiętam, że dostałam tę książkę w nagrodę, pod koniec 2 klasy podstawówki. Przeczytałam wtedy może połowę. W czwartej klasie, gdy mieliśmy ją omawiać, nie zaczęłam od początku, tylko czytałam dalej. W ten sposób niczego nie wiedziałam i do dziś nie wiem. Mimo tego, nie mam zamiaru czytać jej ponownie (przynajmniej na razie). Nie specjalnie mi się podobała.

{}× 1 | link |
@Yoggobela
@Yoggobela
2009-06-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Posiadane

Kiedyś mi się podobała i spróbowałam przeczytać jeszcze raz jakiś rok temu. :p I nie dałam rady, jakaś powiększająca pompka, jedzenie ze szkiełek, unoszenie się w powietrzu i wysyłanie oka na księżyc jest nie dla mnie. :p Zbyt fantastyczne.? Nie wiem, chociaż pomimo tego wspominam nie miło. :)

{}× 1 | link |
@dustfinger
@dustfinger
2010-03-12
Przeczytane

Czytałam dawno temu i pamiętam, że bardzo mi się podobała. Wciąż mam pewien sentyment do pana Kleksa, ale teraz już nie przemawia do mnie ta książka i nie jestem w stanie znowu przeczytać jej z taką łatwością. Te czasy już minęły.

{}× 1 | link |
@Monia_27
@Monia_27
2019-04-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Książka super, czytałam ją za dzieciaka i teraz w pracy z przedszkolakami wróciłam do tej książki. Wzbudza takie same emocje jak lata temu, a moim przedszkolakom się bardzo podobała i nie mogli się doczekać kolejnych rozdziałów 😊

{}× 1 | link |
@Karmea
@Karmea
2011-08-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 1 /10
Przeczytane Dno

Okropna książka! Czytałam w bodajże 3 klasie i często nie kapowałam fabuł. Jako dziecko nie lubiłam takich abstrakcyjnych książek. Przeczytałam całą, ponieważ ocena się liczyła, gdyby nie to, nawet bym po nią nie sięgał.

{} | link |
@Ronnie
@Ronnie
2010-06-24
Przeczytane

jak dotąd - moja ulubiona lektura! Czytałam tą książkę w 4 klasie, dawno temu to było, ale do tej pory pamiętam jaka aktywna byłam na lekcji przy omawianiu tej lektury. Myślę, że dzieciaki nie będą się przy tym nudzić ;)

{} | link |
@Aiwlys
@Aiwlys
2009-05-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Lektury

Oj, czytałam ją tak dawno. Bardzo mi się podobała, choć koniec nie do końca zaakceptowałam. Jakdla mnie był zbyt... dziwny. Choć sama fabułajest niesamowita, a dziwi i cuda występującew tym świecie takie nietypowe.

{} | link |
@miirjam
@miirjam
2008-09-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

bardzo mi się podobała. zafascynowały mnie patenty Pana Kleksa takie jak np. wysyłanie oka w kosmos^^(czy coś takiego) i tym podobne magiczne sztuczky.bez wątpienia pobudzająca dziecięcą wyobraźnię ;]

{} | link |
@MalyMol
@MalyMol
2009-08-27
Przeczytane

Oszalałam na punkcje tej książki. Te wspaniałości, przygody, kolorowy świat baśni. Piewsza książka jaką sama sobie kupiłam, miałam wtedy może 8lat. Ekranizacja dzieła także bardzo mi się podobała.

{} | link |
@samo_zUo
@samo_zUo
2009-05-25
Przeczytane

To była moja najgorsza lektura w klasach 1-6. Do tej pory nie wiem dlaczego, może po prostu po tylu wcześniejszych dobrych recenzjach czułam niedosyt czytając ją. Hmm..

{} | link |
@Pherffidna
@Pherffidna
2010-05-10
Przeczytane Influencja infantylizmu ;)

Nigdy nie żałowałam przeczytania tej książki :) Kolorowa, magiczna, pozytywna i tajemnicza. Jedna z tych które zrodziły moje uzależnienie od książek. :)

{} | link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“"Nigdzie chyba chłopcy nie uczą się tak chętnie, jak w Akademii pana Kleksa. Przede wszystkim nigdy nie wiadomo, co pan Kleks danego dnia wymyśli, a po wtóre – wszystko, czego się uczymy, jest...”
{}
#
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}