Akademia pana Kleksa

autor: Jan Brzechwa
Akademia pana Kleksa
3.99
Ocena 3.99 na 5 możliwych
Na podstawie 196 ocen kanapowiczów
Przeżyj niezapomnianą przygodę razem z bohaterami naszych książek. Wprowadzą ...
Przeżyj niezapomnianą przygodę razem z bohaterami naszych książek. Wprowadzą Cię oni w świat dziecięcych fascynacji, gdzie marzenia się spełniają, a wszystko wokół zachwyca swoją niezwykłością. Dzięki najcenniejszym utworom literatury dziecięcej odnajdziesz krainę, z której nie będziesz chciał wy...
Pełny opis
Data wydania: 2009
ISBN: 9788376231891
Wydawnictwo: ZIELONA SOWA

Recenzje

Witajcie w Akademii Pana Kleksa"
Adam Niezgódka jest zwyczajnym dwunastoletnim chłopcem o bujnej rudej czuprynie. Spośród swoich rówieśników nie wyróżnia się niczym szczególnym. Może jedynie tym, że dotąd w życiu nic mu nie wychodziło. Aby pomóc swemu synowi, rodzice Adasia postanawiają wysłać go do Akademii prowadzonej prze pan...
Akademia pana Kleksa
„Akademia pana Kleksa” to pierwsza z trzytomowego cyklu część przygód Ambrożego Kleksa autorstwa Jana Brzechwy. Po raz pierwszy opublikowana została w 1946 roku. Po dziś dzień bawi i cieszy przenosząc najmłodszych w niezwykły świat fantazji, do wyjątkowej Akademii pełnej magii i niezwykłości. Myś...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Zorg
@Zorg 2012-07-14
Pierwsza część Kleksa ma swój urok, ale mogła by być lepsza. „To taki nasz polski Harry;)” he he, bez urazy, zbędny zaszczyt dla harry’ego p... "Akademia" - książka dla małych dzieci? raczej nie bardzo - zbyt przykra (film jest zdecydowanie lepszy, ale to wyjątek od reguły by ekranizacja była lepsza od oryginału). Ale czemu tak - "przecież w bajkach zawsze zwycięża dobro" mówi Adaś (w filmie, w książce tego zabrakło!), czyżby Brzechwa chciał powiedzieć coś co później mówi król Genialon w "Cyberiadzie" Lema : "ukrywaj przed światem prawdy, zbyt dlań okrutne, dla niepoznaki między bajki je wkładając" ?
UN
@historynka92 2008-02-11
Przeczytane (2008-02-11)
Hmm... Jakby to ująć... Podzielam zdanie cichejwody. Ja również, gdybym mogła nie czytałabym tej książki. Ale jak mus, to mus... :). A tak nieco poważniej to jakoś nie przemówiła do mnie ta książka i niezbyt łatwo mi się ją czytało. Ale cóż było minęło. Dodam tylko, że gdybym miała ją czytać drugi raz to nie byłabym zbytnio zadowolona. Lecz to tylko moje własne zdanie. Wiem też, że wielu osobom akurat ta lektura przypadła do gustu. Ale jak to mówią: o gustach się nie dyskutuje :).
@Maynard
@Maynard 2010-08-30
Przeczytane (2010-08-30)
@Natula przypomniała mi tą piękną, polską klasykę dodając ja do przeczytanych. idąc za jej przykładem, odświeżam w pamięci tę cudowną lekturę czwartoklasistów. Pamiętam jak przez mgłę, że książka bardzo mi się ówcześnie podobała i nawet miło było ją przerabiać w szkole te 17 lat temu. filmu jakoś nigdy nie lubiłem, pewnie z powodu traumy jaką wywołały u mnie sceny z atakami wilków. Oglądałem to w kinie, w pierwszym rzędzie w wieku 5 lat. Koszmary miałem potem kilka dni.
@Deline
@Deline 2010-01-22
Przeczytane (2007-07-28)
Pamiętam, że dostałam tę książkę w nagrodę, pod koniec 2 klasy podstawówki. Przeczytałam wtedy może połowę. W czwartej klasie, gdy mieliśmy ją omawiać, nie zaczęłam od początku, tylko czytałam dalej. W ten sposób niczego nie wiedziałam i do dziś nie wiem. Mimo tego, nie mam zamiaru czytać jej ponownie (przynajmniej na razie). Nie specjalnie mi się podobała.
@Yoggobela
@Yoggobela 2009-06-20
Przeczytane (2009-06-20)
Kiedyś mi się podobała i spróbowałam przeczytać jeszcze raz jakiś rok temu. :p I nie dałam rady, jakaś powiększająca pompka, jedzenie ze szkiełek, unoszenie się w powietrzu i wysyłanie oka na księżyc jest nie dla mnie. :p Zbyt fantastyczne.? Nie wiem, chociaż pomimo tego wspominam nie miło. :)
@dustfinger
@dustfinger 2010-03-12
Przeczytane (2007-07-28)
Czytałam dawno temu i pamiętam, że bardzo mi się podobała. Wciąż mam pewien sentyment do pana Kleksa, ale teraz już nie przemawia do mnie ta książka i nie jestem w stanie znowu przeczytać jej z taką łatwością. Te czasy już minęły.
@Karmea
@Karmea 2011-08-16
Przeczytane (2011-08-17)
Okropna książka! Czytałam w bodajże 3 klasie i często nie kapowałam fabuł. Jako dziecko nie lubiłam takich abstrakcyjnych książek. Przeczytałam całą, ponieważ ocena się liczyła, gdyby nie to, nawet bym po nią nie sięgał.
@Ronnie
@Ronnie 2010-06-24
Przeczytane (2010-06-24)
jak dotąd - moja ulubiona lektura! Czytałam tą książkę w 4 klasie, dawno temu to było, ale do tej pory pamiętam jaka aktywna byłam na lekcji przy omawianiu tej lektury. Myślę, że dzieciaki nie będą się przy tym nudzić ;)
@Aiwlys
@Aiwlys 2009-05-02
Przeczytane (2009-05-02)
Oj, czytałam ją tak dawno. Bardzo mi się podobała, choć koniec nie do końca zaakceptowałam. Jakdla mnie był zbyt... dziwny. Choć sama fabułajest niesamowita, a dziwi i cuda występującew tym świecie takie nietypowe.
@miirjam
@miirjam 2008-09-24
Przeczytane (2008-09-23)
bardzo mi się podobała. zafascynowały mnie patenty Pana Kleksa takie jak np. wysyłanie oka w kosmos^^(czy coś takiego) i tym podobne magiczne sztuczky.bez wątpienia pobudzająca dziecięcą wyobraźnię ;]
Autorzy
Jan Brzechwa
Właściwie Jan Wiktor Lesman, znany głównie z bajek i wierszy dla dzieci, zasłużył się również utworami satyrycznymi dla dorosłego czytelnika. Był blisko spokrewniony z innym znanym poetą, Bolesławe...
Inne książki:
Książka Bajka o królu
Książka Liryki
Książka Sto bajek
Książka Sto bajek
Książka Bajki samograjki
Współtworzący tą stronę
puchar @dioxidin2002 @dioxidin2002 pierwsza opinia