Bóg, Honor, Seks, Ojczyzna

Jarosław Derkowski
Bóg, Honor, Seks, Ojczyzna
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Podobno umierającemu człowiekowi przewija się przed oczami całe życie. Bohaterowi powieści Derkowskiego jawią się jednak przede wszystkim polskie problemy: tożsamość, religia, tolerancja; myśli też o związkach i uczuciach, a czasem szarga świętości. Zastanawia się, analizuje, stawia pytania. Jeśli czytelnik uważnie przyjrzy się tej książce, bardzo możliwe, że odnajdzie w niej siebie.

A tak widzi to Robert Talarczyk, dyrektor Teatru Śląskiego:

Śląsk się zmienia. Zmienia się śląska literatura, a może dopiero się wykuwa w ogniu walki o śląską tożsamość i wybija na samodzielność. Nie musi już opowiadać o tym, co jeszcze do niedawna było znakiem firmowym twórczości Szczepana Twardocha czy Zbigniewa Rokity. Idzie nowe. Niegrzeczne, niepokorne, absurdalne i groteskowe. Punkowy skowyt ze Śląskiem w tle. Jarosław Derkowski i jego muzyczna fraza. Dajcie się jej uwieść…
Data wydania: 2024-06-28
ISBN: 978-83-67935-10-4, 9788367935104
Wydawnictwo: Seqoja - wydawnictwo
Kategoria: Powieść polska
Stron: 328
dodana przez: dominika.nawidelcu

Autor

Jarosław Derkowski Jarosław Derkowski urodził się i mieszka w Katowicach. Przez blisko dekadę pracował za barem, co pozwalało mu poznać mnóstwo osób i ich historii – komicznych, tragicznych, do bólu nudnych lub niesamowitych. Jego wielką pasją jest muzyka i słowa w ni...

Pozostałe książki:

Zła Bóg, Honor, Seks, Ojczyzna
Wszystkie książki Jarosław Derkowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Bóg, Honor, Seks, Ojczyzna nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Bóg, Honor, Seks, Ojczyzna. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl