Chłopiec, kret, lis i koń

Charlie Mackesy
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Książka Chłopiec, kret, lis i koń
Książka Chłopiec, kret, lis i koń
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Wzruszająca i uniwersalna lekcja życia. Połączenie Kubusia Puchatka oraz Małego Księcia. "Daleka droga przed nami", westchnął chłopiec. "Tak, ale pomyśl, jak daleko zaszliśmy", powiedział koń. Profil na Instagramie, na którym Charlie Mackesy publikuje rysunki z czterema uroczymi postaciami, zdobył popularność na całym świecie. Chłopiec, kret, lis i koń przypominają nam, co naprawdę jest w życiu ważne. Rysunki zebrane w tej książce są iskierką nadziei w naszych niepewnych czasach. Rozmowy bohaterów tej książki, ujęte w graficzną formę, w którą wkomponowany jest tekst, udostępniano w sieci tysiące razy, odtwarzano na zajęciach plastycznych w szkołach, tatuowano na ciałach. Ilustracje inspirowały rodziców i dziadków, bawiły dzieci, pocieszały smutnych i samotnych, dodawały odwagi i siły w zmaganiach z trudami życia. Wkroczcie śmiało w świat, który wykreował dla was Charlie Mackesy. Poznajcie historię czterech niezwykłych przyjaciół i przygotujcie się na najbardziej wzruszającą i uniwersalną lekcję życia! Tomik zawiera ilustracje, które już znacie i sporo nowych, które sprawią, że pokochacie chłopca, kreta, lisa i konia jeszcze bardziej! "Mam nadzieję, że ta książka pomoże wam kierować się w życiu odwagą i szczerością, bardziej kochać siebie i innych." Charlie Mackesy Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Data wydania: 2019-11-13
ISBN: 978-83-8125-778-7, 9788381257787
Wydawnictwo: Albatros
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 128
dodana przez: arcytwory

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Miłość pomaga odnaleźć drogę do domu ...

Chłopiec, kret, lis i koń. Przepiękne i wybuchowe połączenie charakterów. Mały chłopiec dopiero wkraczający na drogę życia. Kret – wierny towarzysz chłopca, lubiący przepyszne ciasteczka. Lis – mądry chytrusek. Koń – oaza spokoju i rozsądku. Czy przemierzając świat w takim towarzystwie można się nudzić? Nie ma takiej możliwości. Ale za to wiele można się od siebie wzajemnie nauczyć, zauważyć rzeczy dotychczas niewidoczne i niedostrzegalne, spojrzeć na świat z innej perspektywy. Chłopiec, kret, lis i koń przemierzają bezkresną i daleką drogę w poszukiwaniu domu. Swojego domu na ziemi. Domu w... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@arcytwory
2019-11-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Są takie książki, po których nie spodziewasz się, że Cię zachwycą. Wydają się być przeznaczone dla młodszych czytelników, ale okazuje się, że zaskakują uniwersalnością i płynącym z niej przesłaniem. „Człowiek, kret, lis i koń” Charliego Mackesy'ego to bezkonkurencyjnie najsłodsza, najbardziej budująca i najcieplejsza książka, którą miałam przyjemność przeczytać w tym roku.
Słowo „przeczytać” jest tu jednak przesadzone. Książka nie posiada fabuły, jest raczej zbiorem rozmów między chłopcem, a zwierzętami jakie napotyka na swojej drodze. Opisywana jest relacja między dzieckiem (z którym może identyfikować się także i dorosły, bo przecież dziecko jest w każdym z nas, prawda?), a zwierzętami...
{} | link |
@malgosialegn
2019-12-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}