Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy

Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy
4.61
Ocena 4.61 na 5 możliwych
Na podstawie 36 ocen kanapowiczów
Podczas wykopalisk na rynku w Gu?towie archeolodzy dokonują niezwykłego odkry...
Podczas wykopalisk na rynku w Gu?towie archeolodzy dokonują niezwykłego odkrycia. Wzbudza ono zainteresowanie córki właściciela cukierni Pod Amorem. Czy Iga rozwikła dawną rodzinną tajemnicę? Czy przepowiednia sprzed wieków naprawdę się spełniła? W poszukiwaniu odpowiedzi prześledzimy fascynującą...
Pełny opis
Data wydania: 2010
ISBN: 9788310116031
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Recenzje

Cukiernia pod Amorem
„Cukiernia pod Amorem” zabiera czytelnika w niezwykłą podróż. W podróż do nie tak znowu odległej, aczkolwiek nieznanej nam epoki. Historia ta ma swój początek, a może raczej koniec, zależy czy patrzeć z perspektywy poznawania losów kolejnych bohaterów czy tez może zgodnie z chronologią zdarzeń, w...
Literacka słodycz...
„Cukiernia Pod Amorem” to smakowita czytelnicza uczta składająca się z wybornych składników. Po pierwsze –odpowiedni klimat, po drugie – dbałość o szczegóły po trzecie oraz czwarte - odrobina pikanterii i dobrze utkana historia. Jeżeli dodać do tego apetyczne cukiernicze wypieki i całą paletę bar...
Napisz swoją opinię

Opinie

@toska82
@toska82 2011-10-13
Przeczytane (2011-10-13)
Zaczynając książkę czekałam na to by zachwyciła mnie tak samo, jak innych, by pochłonęła mnie totalnie. Nie wiem czego tak do końca się po niej spodziewałam i sama nie wiem, w którym momencie przepadłam na dobre. Ot niby zwykła historia rodzina, ale te dworki dziewiętnastowieczne, życie na prowincji, to jest naprawdę coś. Autorka świetnie oddała realia tej epoki, jej koloryt. Kobiety, choć podporządkowane mężczyzną, to jednak one rządziły wszystkim, to na ich głowach było utrzymanie rodziny. I choć wielokrotnie chciały, by ich dzieci, by ich córki, nie popełniały tych samych błędów, to jednak nie dało się ich przed tym ustrzec. Ale dzięki temu też były one z pokolenia na pokolenie co raz silniejsze i co raz mądrzejsze. „Cukiernia pod Amorem” to bardzo mądra i barwna historia o kobietach i ich mężczyznach, o rodzie Zajezierskich na tle przełomowych wydarzeń historycznych. I choć nie do końca umiem sprecyzować to, co mnie tak bardzo urzekło w tej książce, to jednak wiem, że koniecznie muszę zapoznać się z dalszą historią rodziny. Autorka postąpiła bardzo nieładnie, kończąc książkę w tak ważnym momencie ! I teraz jak tu nie kupić kolejnej części? Mówi się, że apetyt rośnie w miarę czytania i w tym przypadku zdecydowanie tak jest. Ja mam apetyt na więcej !!!
@kiarra
@kiarra 2010-06-09
Przeczytane (2010-06-09)
Wpadła mi w ręce przez przypadek podczas buszowania po księgarni, spodobała mi się okładka (wiem nie ma to teoretycznie nic wspólnego z wartością książki, ja jednak często zwracam uwagę na nieznane pozycje właśnie przez wzgląd na ładną, przyciągająca okładkę). Opis z tyłu książki z jednej strony przyciągał, z drugiej zastanawiałam się, czy retrospekcje z historiami znanych rodów mazowieckich nie będą nudnym wypełniaczem. Bardzo miło się zaskoczyłam, książkę czyta się szybko, jest ciekawa, dobrze napisana, wątki prowadzone są sprawnie i jasno. Bohaterowie są barwnie nakreśleni, wzbudzają emocje, lubimy ich lub nie. Historia wciąga i często, gdy urywany jest wątek, by przenieść się np. do współczesności, już nie możemy się doczekać dalszego ciągu. Ja już z niecierpliwością czekam na następną część.
@AnnaKa26
@AnnaKa26 2011-04-27
Przeczytane (2011-04-27)
Co moge napisac o tej książce..? Sama nie wiem szczerze mówiąc. Nie zakochałam sie w niej(moze musze przeczytac jeszcze kolejne czesci),ale tez nie odstraszyła. Do połowy książki męczyłam się przeskakując miedzy rokiem 1895 a 1995, i zorientowaniem się kto jest kim,gdyż historia rodziny Zajezierskich siega własnie owych czasów i poznaje nas z przodkami rodziny i ich perypetiami. Jednak w końcu zaczęłam wczuwać sie w klimat dawnych czasów,dworków,szlachty itp., jak również odróżniać poszczególnych członków rodziny:)I zaczęło sie całkiem fajnie czytać,szybko i sprawnie. Kilka wątków mnie zaskoczyło,kilka zaciekawiło... Moze po druga część nie pobiegnę,ale na pewno kiedyś kupie,bo jednak czuje lekki niedosyt i ciekawość zakończenia:)
@martagieks
@martagieks 2011-05-11
Przeczytane (2011-05-11)
Wreszcie kupiłam i przepadłam. Podoba się bardzo. Uwielbiam sagi rodzinne, do tego w tle historia, miłość i tajemnice. Świetny styl, piękna polszczyzna z mnóstwem słów, które już tak rzadko się dziś spotyka. Wprowadzenie przywołało mi Prousta. Dla niego również wspomnienie z dzieciństwa stało się pretekstem do snucia opowieści o świecie, który już przeminął.
@blackcurrant
@blackcurrant 2010-12-31
Rewelacyjna książka :) Trafia na mą listę najlepszych książek jakie czytałam w 2010 :) Książka strasznie wciągająca i niezwykle interesująca. I mądra. Mnóstwo tu staropolskich zwrotów, francuskich i angielskich dialogów. Oczywiście każdy jeden wyraz czy zdanie w gwoli wytłumaczenia - opatrzone jest przypisem Polecam, pyszna powieść :)
@goniaaa
@goniaaa 2011-07-31
Przeczytane (2011-07-31)
Przed przeczytaniem książki spodziewałam się sagi rodzinnej podobnej do "Domu nad rozlewiskiem". Na szczęście się bardzo myliłam. O Cukierni pod Amorem można powiedzieć śmiało,że to książka grubą kreską rysująca portrety Polaków, wzruszająca, zabawna, a przede wszystkim wciągająca!
@maddziaa
@maddziaa 2010-06-17
Przeczytane (2010-06-17)
Fantastyczna, bardzo mi się podobała. I zgadzam się okładka bardzo przyjemna, taka przyciągająca. Bardzo lubię takie książki, gdzie przeplata się przeszłość z teraźniejszością. I już się doczekać nie mogę kolejnych części, bo mój apetyt nie został zaspokojony:)
@Joanna89
@Joanna89 2011-05-28
Przeczytane (2011-05-28)
CUDOWNA!!! Od razu dodaję ją do swoich ulubionych! Ta książka nie pozwala się nudzić. Bardzo podobały mi się opisy dawnych zwyczajów, jak np. wkładanie pannie młodej monety i kostki cukru we włosy na udane pożycie :) Już czytam kolejną część. Gorąco polecam!!!
@Bazia13
@Bazia13 2010-11-13
Przeczytane (2010-11-13)
Książka naprawdę wciąga :) Innej oceny niż świetna nie można dać. Cieszę się, że czytałam ją jak miałam wolne, bo podejrzewam, że nie myślałambym o niczym innym niż ponowne nurkowanie w historię Zajezierskich :) Od razu zamówiłam tom drugi :))
@ultramaryna
@ultramaryna 2010-06-03
Przeczytane (2010-06-03)
Hmm... smakowita. Niesamowicie wprost przyjemna i wciągająca. Cudownie staroświecka. Akcja rozgrywa się współcześnie i w XIX w. Aż nie chciało mi się wracać do wątku współczesnego, bo cały czas po uszy tkwiłam jakieś sto lat wcześniej.
Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy

Podczas wykopalisk na rynku w Gu?towie archeolodzy dokonują niezwykłego odkrycia. Wzbudza ono zainteresowanie córki właściciela cukierni Pod Amorem. Czy Iga rozwikła dawną rodzinną tajemnicę? Czy przepowiednia sprzed wieków naprawdę się spełniła? W poszukiwaniu odpowiedzi prześledzimy fascynującą historię rozkwitu i upadku jednego z najświetniejszych mazowieckich rodów. Zajezierscy to pierwsza część trzytomowej sagi o Gutowie. Autorka opisuje losy kilku pokoleń kobiet (i ich mężczyzn) w malowniczej scenerii dziewiętnastowiecznych dworków oraz współczesnej prowincji. Znakomicie oddaje koloryt epoki, zarówno jeśli chodzi o realia życia codziennego, jak i przełomowe wydarzenia historyczne. Przeplata przeszłość z teraźniejszością, tworząc niepowtarzalną opowieść o silnych kobietach, ich marzeniach i namiętnościach oraz wytrwałym dążeniu do wyznaczonych celów. Wstąpiłam do cukierni Pod Amorem. I nie żałuję. Tu współczesność i przeszłość splatają się jak warkocz drożdżowej chałki. Jest w niej wszystko, co lubię: słodycz miłości, gorycz zdrady, pokręcone ludzkie losy, tajemnice z przeszłości i pierścień, i mumia, i jagodzianki. Czekam na ciąg dalszy, bo apetyt został niezaspokojony. A ja jestem książkowym łasuchem. DOROTA WELLMAN, dziennikarka TVN, autorka programu ?Czytam, bo lubię? To porywająca saga z wielką historią w tle. Barwna, napisana z wyczuciem, a przy tym wciągająca. ROBERT BRUTTER, scenarzysta seriali ?Ranczo? i ?Rodzina zastępcza? MAŁGORZATA GUTOWSKA-ADAMCZYK jest absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST. Jest autorką powieści: ?110 ulic?, ?220 linii?, ?Niebieskie nitki?, ?13. Poprzeczna?, ?Wystarczy, że jesteś? oraz ?Serenada, czyli moje życie niecodzienne?, była też scenarzystką serialu ?Tata, a Marcin powiedział??. Mieszka z mężem ? reżyserem Wojciechem Adamczykiem, synami Maciejem i Piotrem oraz sukami Mambą i Neską w Warszawie-Aninie. Autorka jest laureatką nagrody ?Książka Roku 2008?, przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY, za powieść ?13. Poprzeczna?.

Autorzy
Małgorzata Gutowska-Adamczyk
Małgorzata Gutowska - Adamczyk - pisarka, historyk teatru, scenarzystka filmowa, dziennikarka. Przez krótki okres była nauczycielką języka polskiego i łaciny w Liceum Ogólnokształcącym w Mińsku Maz...
Inne książki:
Książka Niebieskie nitki
Książka Niebieskie nitki
Książka 110 ulic
Książka 110 ulic
Książka 110 ulic
Współtworzący tą stronę
puchar @deadbishop @deadbishop pierwsza opinia