Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy

Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy
8.97
Ocena 8.97 na 10 możliwych
Na podstawie 63 ocen kanapowiczów
Podczas wykopalisk na rynku w Gu?towie archeolodzy dokonują niezwykłego odkrycia...
Podczas wykopalisk na rynku w Gu?towie archeolodzy dokonują niezwykłego odkrycia. Wzbudza ono zainteresowanie córki właściciela cukierni Pod Amorem. Czy Iga rozwikła dawną rodzinną tajemnicę? Czy przepowiednia sprzed wieków naprawdę się spełniła? W poszukiwaniu odpowiedzi prześledzimy fascynującą hi...
Pełny opis
Data wydania: 2010-4-21
ISBN: 978-83-10-11603-1 ( 9788310116031 )
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Stron: 472
puchar @deadbishop @deadbishop pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Recenzje

Cukiernia pod Amorem
„Cukiernia pod Amorem” zabiera czytelnika w niezwykłą podróż. W podróż do nie tak znowu odległej, aczkolwiek nieznanej nam epoki. Historia ta ma swój początek, a może raczej koniec, zależy czy patrzeć z perspektywy poznawania losów kolejnych bohaterów czy tez może zgodnie z chronologią zdarzeń, w pr...
Literacka słodycz...
„Cukiernia Pod Amorem” to smakowita czytelnicza uczta składająca się z wybornych składników. Po pierwsze –odpowiedni klimat, po drugie – dbałość o szczegóły po trzecie oraz czwarte - odrobina pikanterii i dobrze utkana historia. Jeżeli dodać do tego apetyczne cukiernicze wypieki i całą paletę barwny...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Joana
@Joana 2012-08-16
Przeczytane (2013-02-01)
Trzy tomy 1. Zajezierscy 2. Cieślakowie 3. Hryciowie Ja nie będę oceniać każdej części osobno. „Cukiernia pod Amorem” to wspaniała historia trzech rodzin, których losy cudownie się ze sobą przeplatały na tle burzliwej historii naszego kraju. Czytałam wszystkie trzy tomy z zapartym tchem i do późnych godzin nocnych. Za każdym razem, gdy w końcu moje obowiązki pozwoliły mi usiąść wygodnie z kubkiem pysznej kawy i kawałeczkiem pachnącego ciasta oraz tomem „Cukierni pod Amorem”, miałam wrażenie że spotykam się z najbliższymi przyjaciółmi. Ponadto „spotkania” te wzbogacone były o dreszczyk emocji związany z tajemniczym pierścieniem, intrygami oraz przeróżnie zakończonymi historiami życiowymi i miłosnymi bohaterów. Po zakończeniu ostatniego tomu ogarnęło mnie uczcie pustki, jakie nas dopada, gdy machamy na pożegnanie naszym przyjaciołom siedzącym w ciężarówce z napisem „przeprowadzki”. Pozostaje tylko nadzieja, że Pani Małgorzata zaoferuje mi bilet podróżny w postaci kolejnego tomu, umożliwiając jednocześnie ponowne ich spotkanie. Gorąco polecam trzytomową powieść „Cukiernia pod Amorem” i gwarantuję, że zyskacie nowych przyjaciół, których losy nie pozostaną wam obojętne. Natomiast, gdy nie chcecie machać ręką z pustką w sercu na pożegnanie przyjaciół w znikającej ciężarówce z napisem „przeprowadzi” to lepiej dla was nie zaglądajcie do Cukierni pod Amorem.
@toska82
@toska82 2011-10-13
Przeczytane (2011-10-13)
Zaczynając książkę czekałam na to by zachwyciła mnie tak samo, jak innych, by pochłonęła mnie totalnie. Nie wiem czego tak do końca się po niej spodziewałam i sama nie wiem, w którym momencie przepadłam na dobre. Ot niby zwykła historia rodzina, ale te dworki dziewiętnastowieczne, życie na prowincji, to jest naprawdę coś. Autorka świetnie oddała realia tej epoki, jej koloryt. Kobiety, choć podporządkowane mężczyzną, to jednak one rządziły wszystkim, to na ich głowach było utrzymanie rodziny. I choć wielokrotnie chciały, by ich dzieci, by ich córki, nie popełniały tych samych błędów, to jednak nie dało się ich przed tym ustrzec. Ale dzięki temu też były one z pokolenia na pokolenie co raz silniejsze i co raz mądrzejsze. „Cukiernia pod Amorem” to bardzo mądra i barwna historia o kobietach i ich mężczyznach, o rodzie Zajezierskich na tle przełomowych wydarzeń historycznych. I choć nie do końca umiem sprecyzować to, co mnie tak bardzo urzekło w tej książce, to jednak wiem, że koniecznie muszę zapoznać się z dalszą historią rodziny. Autorka postąpiła bardzo nieładnie, kończąc książkę w tak ważnym momencie ! I teraz jak tu nie kupić kolejnej części? Mówi się, że apetyt rośnie w miarę czytania i w tym przypadku zdecydowanie tak jest. Ja mam apetyt na więcej !!!
@kiarra
@kiarra 2010-06-09
Przeczytane (2010-06-09)
Wpadła mi w ręce przez przypadek podczas buszowania po księgarni, spodobała mi się okładka (wiem nie ma to teoretycznie nic wspólnego z wartością książki, ja jednak często zwracam uwagę na nieznane pozycje właśnie przez wzgląd na ładną, przyciągająca okładkę). Opis z tyłu książki z jednej strony przyciągał, z drugiej zastanawiałam się, czy retrospekcje z historiami znanych rodów mazowieckich nie będą nudnym wypełniaczem. Bardzo miło się zaskoczyłam, książkę czyta się szybko, jest ciekawa, dobrze napisana, wątki prowadzone są sprawnie i jasno. Bohaterowie są barwnie nakreśleni, wzbudzają emocje, lubimy ich lub nie. Historia wciąga i często, gdy urywany jest wątek, by przenieść się np. do współczesności, już nie możemy się doczekać dalszego ciągu. Ja już z niecierpliwością czekam na następną część.
@AnnaKa26
@AnnaKa26 2011-04-27
Przeczytane (2011-04-27)
Co moge napisac o tej książce..? Sama nie wiem szczerze mówiąc. Nie zakochałam sie w niej(moze musze przeczytac jeszcze kolejne czesci),ale tez nie odstraszyła. Do połowy książki męczyłam się przeskakując miedzy rokiem 1895 a 1995, i zorientowaniem się kto jest kim,gdyż historia rodziny Zajezierskich siega własnie owych czasów i poznaje nas z przodkami rodziny i ich perypetiami. Jednak w końcu zaczęłam wczuwać sie w klimat dawnych czasów,dworków,szlachty itp., jak również odróżniać poszczególnych członków rodziny:)I zaczęło sie całkiem fajnie czytać,szybko i sprawnie. Kilka wątków mnie zaskoczyło,kilka zaciekawiło... Moze po druga część nie pobiegnę,ale na pewno kiedyś kupie,bo jednak czuje lekki niedosyt i ciekawość zakończenia:)
@martagieks
@martagieks 2011-05-11
Przeczytane (2011-05-11)
Wreszcie kupiłam i przepadłam. Podoba się bardzo. Uwielbiam sagi rodzinne, do tego w tle historia, miłość i tajemnice. Świetny styl, piękna polszczyzna z mnóstwem słów, które już tak rzadko się dziś spotyka. Wprowadzenie przywołało mi Prousta. Dla niego również wspomnienie z dzieciństwa stało się pretekstem do snucia opowieści o świecie, który już przeminął.
@blackcurrant
@blackcurrant 2010-12-31
Rewelacyjna książka :) Trafia na mą listę najlepszych książek jakie czytałam w 2010 :) Książka strasznie wciągająca i niezwykle interesująca. I mądra. Mnóstwo tu staropolskich zwrotów, francuskich i angielskich dialogów. Oczywiście każdy jeden wyraz czy zdanie w gwoli wytłumaczenia - opatrzone jest przypisem Polecam, pyszna powieść :)
@goniaaa
@goniaaa 2011-07-31
Przeczytane (2011-07-31)
Przed przeczytaniem książki spodziewałam się sagi rodzinnej podobnej do "Domu nad rozlewiskiem". Na szczęście się bardzo myliłam. O Cukierni pod Amorem można powiedzieć śmiało,że to książka grubą kreską rysująca portrety Polaków, wzruszająca, zabawna, a przede wszystkim wciągająca!
@maddziaa
@maddziaa 2010-06-17
Przeczytane (2010-06-17)
Fantastyczna, bardzo mi się podobała. I zgadzam się okładka bardzo przyjemna, taka przyciągająca. Bardzo lubię takie książki, gdzie przeplata się przeszłość z teraźniejszością. I już się doczekać nie mogę kolejnych części, bo mój apetyt nie został zaspokojony:)
@Joanna89
@Joanna89 2011-05-28
Przeczytane (2011-05-28)
CUDOWNA!!! Od razu dodaję ją do swoich ulubionych! Ta książka nie pozwala się nudzić. Bardzo podobały mi się opisy dawnych zwyczajów, jak np. wkładanie pannie młodej monety i kostki cukru we włosy na udane pożycie :) Już czytam kolejną część. Gorąco polecam!!!
@Bazia13
@Bazia13 2010-11-13
Przeczytane (2010-11-13)
Książka naprawdę wciąga :) Innej oceny niż świetna nie można dać. Cieszę się, że czytałam ją jak miałam wolne, bo podejrzewam, że nie myślałambym o niczym innym niż ponowne nurkowanie w historię Zajezierskich :) Od razu zamówiłam tom drugi :))
Autorzy
Małgorzata Gutowska-Adamczyk
Małgorzata Gutowska-Adamczyk
Małgorzata Gutowska - Adamczyk - pisarka, historyk teatru, scenarzystka filmowa, dziennikarka. Przez krótki okres była nauczycielką języka polskiego i łaciny w Liceum Ogólnokształcącym w Mińsku Mazowi...
Inne książki:
Książka Cukiernia Pod Amorem 2 Cieślakowie
Książka Wystarczy, że jesteś
Książka 13. poprzeczna
Książka Cukiernia pod Amorem. Hryciowie