Czerń kruka

Ann Cleeves
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów
Książka Czerń kruka
Książka Czerń kruka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów

Opis

Po raz pierwszy w Polsce przejmująca chłodem i przeniknięta aurą tajemnicy powieść jednej z najwyżej cenionych brytyjskich autorek kryminałów Gold Dagger 2006 (przemianowana od nazwy sponsora na Duncan Lawrie Dagger) - najwyższa na świecie nagroda dla najlepszej powieści kryminalnej przyznawana przez brytyjskie Stowarzyszenie Pisarzy Literatury Kryminalnej Szwedzkie wydanie Czerni kruka finalistą nagrody Martina Becka 2007 ?Jaskrawa biel śniegu. Trzy czarne kształty. Kruki. I nagle kolorowa plama. Czerwień, jak szkarłatna kula słońca...? Zimny noworoczny ranek. Na zasypanych śniegiem Szetlandach kruki krążą nad ciałem zamordowanej nastolatki. Strach paraliżuje spokojną osadę. Ludzie zamykają się w domach. Atmosfera podejrzliwości narasta. Wszyscy zgodnie osądzają winnym zbrodni upośledzonego umysłowo samotnika. Śledztwo ma prowadzić inspektor Jimmy Perez. Po latach pracy w Szkocji wrócił na wyspy szukać zapomnienia. Wielkie dochodzenia już go nie ekscytują. Przestał zabiegać o sukcesy. Ale ta sprawa wywołuje w nim dawny dreszcz...
Data wydania: 2009-05-19
ISBN: 978-83-241-3357-4, 9788324133574
Wydawnictwo: Amber
Cykle: Kwartet szetlandzki
Stron: 296
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Ann Cleeves napisała ponad 20 powieści. Jej książki są tłumaczone na 13 języków i wydawane na całym świecie. Czerń kruka, uhonorowana najwyższą nagrodą gatunku (szwedzkie wydanie zostało finalistą nagrody Martina Becka 2007) i entuzjastycznie przyjęt...

Książki Ann Cleeves

Wszystkie książki Ann Cleeves

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Ta książka jest ogień i lód.

"Czerń kruka" pochłonęłam w tempie niesamowitym. Tak mnie ta książka wciągnęła, że praktycznie przeczytałam ją dosłownie w kilka godzin. Takie powieści bardzo sobie cienię ponieważ oprócz fabuły (która dla jednych będzie ciekawa, dla innych mało interesująca) wnosi ona coś więcej, zabiera czytelnik... czytaj dalej »

Szetlandzkie tajemnice

"Czerń kruka" otwiera cykl szetlandzki autorstwa Ann Cleeves. Do tej pory nie była mi znana pisarka, jednak zachęcona opisem jej książek i przyciągającymi uwagę okładkami, zapragnęłam poznać twórczość owej pani. Akcja dzieje się na szetlandzkich wyspach, gdzie wszyscy się znają i wszystko o sobie ... czytaj dalej »

@Lirith @Lirith

Moja opinia o książce

Opinie
@Matylda_Saresta
2019-11-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
"Na zewnątrz panował spokój. Nikogo, kto mógłby ich zobaczyć. Nikt nie wiedział, że odwiedza go ta piękna istota. Była jego skarbem, krukiem w klatce." Wznowienie powieści z piękną okładką. ... :/ Długaśne teksty bez dialogów, które miały chyba podkręcić atmosferę, ale raczej przynudzały. Końcówka /moim zdaniem/ spalona, zupełnie mi się nie podobała, jak na tyle gadania i tyle postaci, bardzo słaba. Skrócik. Wracając do domu, Fran Hunter dostrzega kształt, odznaczający się na śniegu, wokół którego krążą kruki. Okazuje się, że jest to ciało dziewczyny. Głównym podejrzanym jest człowiek-samotnik i dziwak - Magnus Tait, który był także głównym podejrzanym kilka lat wcześniej, kiedy zaginę...
serce  1 Polubienie | Komentarze (1) | link |
@bunia
@bunia
2011-10-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane (2011-10-02)
Pomimo iż dosyć szybko domyśliłam się, kto jest zabójcą, oceniam książkę na 5, bo czyta się ją z napięciem i zaciekawieniem. Poza tym uwielbiam atmosferę zamkniętych społeczności, w których wszyscy są podejrzani. Polecam.
serce  1 Polubienie | link |
ZE
@zetbasia27
2019-09-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane (2019-09-11)
Szetlandy, niewielka osada, wszyscy się znają, mroźny zimowy ranek i zamordowana nastolatka. Podejrzenia padają na samotnego miejscowego dziwaka. Z każdym rozdziałem podejrzanych przybywa, a zakończenie i tak zaskakuje. Dobry kryminał
serce | link |
@Justyna_K
2019-11-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane (2018-08-24) Warte polecenia Ebook/Legimi Szkocja/szkockie wyspy
@Lirith
@Lirith
2019-10-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane (2019-10-13)
BT
@Bozena_T
2019-10-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane (2019-10-10)
PO
@pozytywnie_zakrecona_czyt
2019-03-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane (2019-03-07)
AN
@Ania320
2018-12-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@Jjolka
@Jjolka
2014-03-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane (2014-03-10)
@Akueras
@Akueras
2013-05-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane (2013-05-02)
@void
@void
2012-09-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane (2012-09-15)
@Da-Nutka
@Da-Nutka
2012-04-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane (2012-04-04)
@diabolicalady
@diabolicalady
2012-03-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane (2012-03-29)
@jerzykgr
@jerzykgr
2011-09-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane (2011-01-01) Nowe
@Pioropisz
@Pioropisz
2011-04-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane (2011-04-03)
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Co czytać po książce “Czerń kruka”- Ann Cleeves

Książka Bikini
Bikini Maxine Paetro, James Patterson
{}8.3/10
Plaża już nigdy nie wyda Ci się bezpiecznym miejscem... Zach...
Książka Opowiedz mi swoje sny
Opowiedz mi swoje sny Sidney Sheldon
{}9.3/10
Wszystkie trzy są piękne i inteligentne. Wszystkie odnoszą s...
Książka Biel nocy
Biel nocy Ann Cleeves
{}8/10
Atmosfera, napięcie i zagadka jak w Chemii śmierci Simona Be...
Książka Aż śmierć nas rozłączy
Aż śmierć nas rozłączy Jeff Abbott, Harlan Coben, Lee Child, Laura Lippman ...
{}7.1/10
Miłość, przyjaźń, rodzinne więzy i zbrodnia - zbiór wysmakow...
Książka Głębia
Głębia Lincoln Child
{}8/10
"Dla fanów Michaela Crichtona i Clive'a Cusslera. W czasie r...

Cytaty z książki

sieć wzajemnych układów chwyta cię, trzyma i nie pozwala się ruszyć.
Wobec samotnej kobiety w średnim wieku mężczyźni bywają natrętni. Uważają, że jest zdesperowana, usiłują to wykorzystać.
Potrzebują cię. Nie czuliby się lepsi, gdyby nie było kogoś, kim mogliby pogardzać. Mają poczucie niższości.

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się