Do ostatniej kropli krwi

Monika Joanna Cieluch
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 45 ocen kanapowiczów
Do ostatniej kropli krwi
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 45 ocen kanapowiczów

Opis

On – wychowany w patologicznej rodzinie zdobywa świat pięściami.
Ona – wrażliwa i zdolna fotografka, poszukuje modela do swojego projektu artystycznego.

Kiedy drogi Leo i Nasturcji się przetną, cały świat stanie w ogniu. Coraz silniejsze pożądanie, seks tak zmysłowy, że niemal nierealny i pragnienie, by wciąż sięgać po więcej… Ale przeszłość w końcu upomni się o Leo, nakazując mu dokonać najważniejszego w życiu wyboru. Może się okazać, że łącząca ich namiętność nie wystarczy, by zawalczyć o wspólną przyszłość… W końcu świat podziemia rządzi się swoimi prawami.

Data wydania: 2021-02-24
ISBN: 978-83-8219-106-6, 9788382191066
Wydawnictwo: Amare
Kategoria: Romans erotyczny
Stron: 360
dodana przez: NovaeRes

Autor

Monika Joanna Cieluch Monika Joanna Cieluch Monika Joanna Cieluch, mimo iż jest rodowitą grudziądzanką, to od niemal czternastu lat mieszka poza granicami kraju. Od najmłodszych lat uwielbiała odbywać podróże po kartach najrozmaitszych powieści i ową miłość pielęgnuje po dzień dzisiejszy. Swo...

Pozostałe książki:

A niech to szlag! Mężczyzna z tuszem na dłoni Mężczyzna z ogniem w sercu Czekoladowe Zacisze Niepokorna
Wszystkie książki Monika Joanna Cieluch

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Walka o życie

1.03.2021

Przypadek może nasze życie odmienić, czasem tylko na chwilę, a bywa, że i na całe życie, wszystko zależy jakiej jest natury. Pytanie stanowi, czy zawsze nam to wychodzi na dobre? Odpowiedź jest tylko jedna, przeważnie zależy to od tego, jak takie zdarzenie sami odbieramy i czy poddamy się biegowi wydarzeń, a może wręcz przeciwnie będziemy z tym wa... Recenzja książki Do ostatniej kropli krwi

Do ostatniej łzy

6.04.2021

Nie chciałabym opowiadać tutaj historii głównych bohaterów, dlatego tylko w maleńkim kawałku wspomnę o zetknięciu się dwóch różnych światów - On chłopak wywodzący się z biedy i patologii, Ona - dziewczyna z dobrego domu pełnego miłości i rodzinnego ciepła. Spotykają się przypadkiem - jak to zresztą zawsze bywa. I tyle z mojego streszczenia. Powie... Recenzja książki Do ostatniej kropli krwi

@Ewelina229@Ewelina229 × 15

"Do ostatniej kropli krwi"

15.03.2021

„Bo w miłości nie chodzi o to, żeby być idealnym, lecz by kochać drugą osobę mimo jej wad”. Poznajemy Leo, dwudziestosześciolatka, który właśnie opuszcza mury więzienne, daje sobie słowo, że nigdy więcej tu nie wróci. Leo pochodzi z patologicznej rodziny, ma młodszego brata, matka nie żyje, a ojciec odsiaduje wyrok dożywocia. Jego rodzina zosta... Recenzja książki Do ostatniej kropli krwi

Walka o miłość.

28.02.2021

Na początku swojej recenzji muszę zaznaczyć, że bardzo rzadko sięgam po książki o tematyce erotycznej. Ostatnio było to "365 dni" Blanki Lipińskiej, także możecie się domyśleć że nie mogę tego "czytelniczego spotkania" zaliczyć do udanych. Myślę, że czytanie "erotyków" wiąże się z wieloma opisami scen seksualnych, które najczęściej przyprawiają o ... Recenzja książki Do ostatniej kropli krwi

Moja opinia o książce

Opinie

@Grzechuczyta
2021-03-01
10 /10
Przeczytane Recenzje Posiadam

Książkę czyta się bardzo przyjemnie, a czytelnik popada w różne stany emocjonalne, miejscami nawet zachowanie bohatera wywołało u mnie śmiech, było też smutno, jak i pikantnie. Jak w każdej książce szukam jakiegoś przesłania i tutaj można powiedzieć, że trzeba iść na żywioł, należy zawsze próbować, a nie później siedzieć i narzekać, że nic mi nie wychodzi. Nawet jeżeli dana czynność zakończy się porażką, to nigdy nie będziemy żałować, że mogliśmy coś zrobić, a jednak tak nie uczyniliśmy. Natomiast ten powrót przeszłości bohatera może sugerować, że powinniśmy próbować zmieniać nasze życie i nigdy nie wchodzić do tej samej rzeki. Gorąco polecam ją wszystkim czytelnikom lubiącym pikantne historie opowiadające o życiu, można powiedzieć zwykłych ludzi, a nie jakichś wymyślonych na wysokim szczeblu władzy, bądź świata przestępczego.

× 9 | link |
@Lalka1
2021-03-01
7 /10
Przeczytane

Książka bardzo ciekawa. Historia świetnie napisana choć smutna i z dramatycznymi akcentami. Pomysł na fabułę dobry, zabrakło mi trochę rozbudowania duch bohaterów. Autorka skupiła się na ich przeszłości i obecnych wydarzeniach.

Leo to młody chłopak pochodzący z patologicznej rodziny. Poznajemy go w dniu wyjścia z więzienia. Młody zagubiony. Mimo to twardy i trochę brutalnie podchodzący do życia. Mimo że pokazany jest także od strony dobrej, gdzieś po drodze jego obraz ciągle ukazywany jest przez pryzmat więzienia i ojca, motory zabił matkę.

Nastka to młoda dziewczyna, która chce pokazać że umie sobie są radzić. Nie chce nic zawdzięczać ojcu. Trochę naiwna i mało życiowa. Delikatna i wrażliwa. Trochę za bardzo pokazana od tej kruchej strony.

Książka to romans. Trochę mi zabrakło tej erotyki. Seks w książce był. Z jednej strony ostry i brutalny z drugiej za delikatny i zbyt zwykły. W opisie sugeruje się, że seks "tak zmysłowy, że niemal nie realny". Zabrakło mi właśnie zmysłowości. Scen też było mało i seksu i skupienia się na uczuciach, które pojawiły się między Nastka i Leo.

Sama książka i pomysł dobry. Czytało się rewelacyjnie. Jedynie mam ale do opisów. Książka byłaby lepsza, gdyby autorka mnie skupiła się duch walkach i gangsterskich powiązaniach Leo a na samych relacjach dwójki głównych bohaterów.

Mimo wszystko polecam.

× 1 | link |
@edyta.kyziol
2021-03-21
6 /10
Przeczytane

Nie znałam do tej pory twórczości pani Moniki Cieluch. Nie przepadam za książkami erotycznymi, ani typowymi romansami. Nie wiem, dlaczego zdecydowałam się na przeczytanie książki "Do ostatniej kropli krwi". Ale wiem jedno, nie żałuję tego.
Zacznijmy od początku. Cała historia rozgrywa się w Grudziądzu. I tu pierwsze pozytywne zaskoczenie. Nie byłam nigdy w Grudziądzu, jednak opis tej miejscowości, rynku, uliczek, kamienic, był tak prawdziwy i dokładny, że potrafiłam sobie wyobrazić to miejsce. I muszę je koniecznie odwiedzić.
Leo to chłopak z rodziny patologicznej, na jego oczach ojciec zabił brutalnie matkę. Oboje z bratem trafiają do rodzin zastępczych.
Swoje stresy Leo wyładowuje skokiem adrenaliny, a tylko walki, brutalność, krew i ostry seks mu to zapewniają. Tak trafia do Dzikiego, szefa tutejszej mafii i zaczyna dla niego pracować.
Poznajemy Leo w momencie, gdy wychodzi z więzienia. Odsiadywał wyrok za udział w nielegalnych walkach. Po wyjściu na wolność, po warunkowym zwolnieniu, postanawia zmienić swoje życie, chce zapewnić bratu lepszą przyszłość. Co z tego, skoro dawne życie się o niego upomina. Dziki, który ma sobie podporządkowane wszystkie urzędy, prokuraturę, policję, zmusza Leo do pracy dla niego. Rozboje, wymuszenia, handel żywym towarem to dla nich codzienność. I nie wiadomo jak by to wszystko się skończyło, gdyby Leo nie poznał Nasturcji, pięknej pani fotograf.
To dla niej i dla brata postanawia walczyć. Ma tylko jeden cel, wygrać o...

| link |
@ksiazkawautobusie
2021-03-05
7 /10
Przeczytane

Gdy otrzymałam propozycję zrecenzowania najnowszej powieść Pani Moniki Cieluch, nie wahałam się nawet przez moment. Nawet nie przeczytałam opisu książki i zgodziłam się w ciemno. Czy moja intuicja i tym razem mnie nie zawiodła?

„Do ostatniej kropli krwi” to historia dwóch osób, tak bardzo różniących się od siebie, jak przysłowiowy „ogień i woda”, a mimo to coś ich do siebie przyciąga. Leo, nie Leon, to młody mężczyzna, który pięściami walczył o lepsze życie swoje i swojego młodszego brata. Wychowywany przez brutalnego ojca, który doprowadził do śmierci ukochanej matki. Mimo iż później trafił pod skrzydła kochających osób, wyładowywał swoją nagromadzoną złość i frustrację jedyny sposób, w którym był dobry. Zatracał się w bijatykach i zwyczajnych mordobiciach za grube pieniądze. Nawet nie zauważył, kiedy zatracił się w tym brudnym świecie i wbrew swoim nadzieją, trafił do aresztu tak samo, jak jego znienawidzony ojciec.

Nasturcja z kolei to przykładna córka i siostra, piękna i utalentowana fotografka, która swoją ciężką pracą próbuje odnieść sukces i udowodnić przede wszystkim sobie, ale i swojej rodzinie, że uda jej się to osiągnąć bez pomocy i funduszy bogatego ojca.

Pomimo że Leo doskonale zdaje sobie sprawę, że jego przeszłość wcześniej czy później się o niego upomni, nie jest w stanie zostawić Nastki w spokoju. Pierwszy raz w życiu opuszcza gardę i po...

| link |
@bookaholic.in.me
2021-05-19
9 /10

"Bo w miłości nie chodzi o to, żeby być idealnym, lecz by kochać drugą osobę mimo jej wad."
Cóż to była za przygoda. Pani Monika, do czego już mnie przyzwyczaiła, pokazała nam po raz kolejny piękną i trudną miłość. Bo ta historia nie jest łatwa. Jest pełna bólu, łez, bezsilności. Ale na każdej stronie znajdujemy też niekończące się pokłady bezinteresownej, czystej miłości, do której każdy z nas w głębi ducha tęskni.
"W życiu najciężej jest patrzeć na cierpienie ludzi, których się kocha."
Leo to skomplikowana postać, jednak nie mogło być inaczej, bo mamy do czynienia z człowiekiem ogromnie doświadczonym przez los. W życiu nie zaznał zbyt wiele dobroci czy miłości, jednak to nie zmieniło go aż tak mocno, jak możnaby się tego spodziewać. Denerwował mnie momentami swoją lekkomyślnością i tym, że chciał dźwigać wszystko na swoich barkach, jednak z drugiej strony jego zachowania były całkiem zrozumiałe, bo on nie potrafił inaczej. Taki człowiek jak on nie prosi o pomoc, bo i tak wie, że jej nie uzyska, jest sam i musi zadbać o siebie i o najbliższych. Więc nie oceniajcie Leo czytając tą książkę, moim zdaniem to znakomicie stworzony bohater chociażby pod względem psychologicznym.
Nastka to dziewczyna żyjąca w swojej bańce. Momentami chciałam ją potrząsnąć, wybić jej z głowy tę naiwność. Pomimo tego, w trudnych momentach pokazywała swoją siłę i nie raz mi zaimponowała.

Jestem zdumiona poprowadzeniem fabuły i były ...

| link |
@Czerwonowlosa_czyta
2021-04-01
10 /10
Przeczytane

❗ RECENZJA ❗


Tytuł: Do ostatniej kropli krwi
Autor: Monika Cieluch
Wydawnictwo Amare

Nasturcja Wrońska to ambitna pani fotograf z Grudziądza. Kobieta wie czego chce od życia. Pragnie być niezależna finansowo od nikogo. Pragnie sama osiągać sukcesy za pomocą własnej ciężkiej pracy, przy okazji rozwijając swoją pasję, jaką jest fotografia. Nasturcja to bardzo silna osobowość, jest silna i dba o najbliższe jej osoby. Jej nowym celem jest znalezienie idealnego modela do sesji fotograficznej. Wybiera mężczyznę, którym jest Leo Starnawski- były więzień, arogancki i tajemniczy, którego sytuacja życiowa zmusiła do używania siły do osiągania własnych celów. Niestety od losu Leo odebrał wiele ciężkich lekcji od życia. Jednak z czasem dziewczyna coraz bardziej się do niego przekonuje. Wbrew pozorom pod masą siniaków kryje się mężczyzna, który pragnie czuć się potrzebny. Pewnego dnia dzięki Leo dziewczyna otrzymuje wymarzoną nagrodę. Jednak Nasturcja nie potrafi zapomnieć o swoim modelu. Zaczyna jej go brakować. Pewnego dnia mężczyzna pojawia się u Nasturcji na kolejną sesję zdjęciową. Jednak bardzo szybko dogania go przeszłość, która staje mu na drodze. Niestety to dopiero początek prawdziwych problemów mężczyzny. Leo w końcu otrzymał od losu szansę na stworzenie normalnej rodziny i wyjście na prostą. Pytanie czy z niej skorzysta? Czy będzie walczyć o swoją przyszłość ,,do ostatniej kropli krwi"? Czy stawi czoła problemom? Czy te dwa odmienne światy m...

| link |
AG
2021-05-08
8 /10

Leo po wyjściu z więzienia próbuje stanąć na nogi i zacząć od początku. Zdaje sobie jednak sprawę z tego, że przeszłość w końcu się o niego upomni, a on zapewne nie będzie mógł się postawić. Żeby zarobić nieco pieniędzy, odpowiada na ogłoszenie dotyczące poszukiwania modela do sesji zdjęciowej. Podczas zdjęć, Nasturcja zostaje oczarowana mężczyzną, pomimo tego, że nie należy on do przyjemniaczków, a nawet jego zachowanie momentami bywa nieprzyjemne. Jest w nim coś magnetycznego, wręcz elektryzującego, aczkolwiek z jego oczu da się wyczytać ból i tajemnicę.

Jestem pod wrażeniem tej książki. Nie mogę powiedzieć, że czytało się ją lekko i przyjemnie. Wręcz przeciwnie. Podczas lektury, wręcz czułam wszechobecny ból i smutek. Gdybym mogła, przytuliła bym zarówno Leo jak i Nasturcje i zapewniała, że wszystko będzie dobrze i jakoś się ułoży.
Leo wie czym może się skończyć powrót do podziemi, ale wie też, że sam niewiele zdziała w kwestii ochrony swoich bliskich. Szantażem zostaje zmuszony do brudnej roboty. Nowo poznana fotografka mocno namieszała mu w głowie swoją bezpośredniością i odwagą. Pomiędzy tą dwójką iskrzy, jednak mężczyzna jest gotów zrezygnować ze szczęścia przy boku tej kobiety, jeśli tylko będzie miał pewność, że dzięki temu nic jej nie będzie groziło. I tu główna bohaterka mocno u mnie zapunktowała. Jej waleczna postawa, jasny umysł i decyzje które była w stanie podjąć by tylko zadbać o przyszłość zarówno swoją jak i ukochanego, sprawiły, że zasłu...

| link |
@wiktoria.wasilewska
2021-03-01
10 /10
Przeczytane

Leo, po warunkowym wyjściu z więzienia stara się zacząć wszystko od nowa i raz na zawsze zamknąć rozdział przeszłości. Ma kilka celów, jednym z nich jest zabranie brata z rodziny zastępczej.
Mężczyzna postanawia najpierw znaleźć jakieś lokum, później pracę, bo to wymaga od niego kurator, przydzielony przez sąd. W gazecie z ofertami pracy odnajduje zalecenie, które wydaje się nie być wcale trudne.

Nasturcja, obiecująca fotografka, chcąc wziąć udział w konkursie, postawa wystawić ogłoszenie o chęci podjęcia współpracy z dobrze zbudowanym, wysportowanym mężczyzną.

Na progu jej studia staje tajemniczy mężczyzna, który idealnie nadaje się na modela, którego poszukuje. Jest niezwykle skryty, tajemniczy, a w jego oczach widać mrok.

Po owocnej współpracy, tych dwoje nie może o sobie zapomnieć. Ich drogi ponownie się zetną w warsztacie, gdzie pracuje Leo.

Co raz więcej zaczyna łączyć tych dwoje: seks, namiętność jednej nocy, która nie da o sobie zapomnieć.

Niestety, przeszłość Starnowskiego nie jest czymś co można od tak zapomnieć. Niebezpieczni ludzie upomną się o niego, burząc to, co powoli zaczął budować.

Jak zakończy się ta historia? Kto wygra walkę, a kto wręcz przeciwnie, zostanie znokautowany?

Czytając tę książkę, bawiłam się świetnie. Ciekawie opisana historia pochłonęła mnie doszczętnie. Gwarantuję emocjonalny rollercoaster ze strony bohaterów jak i czytelnika.
Nie było w niej rzeczy, która by mi się ...

| link |
@syl_wia_88
2021-02-20
10 /10
Przeczytane

Mówiłam, że dzisiaj skończę książkę? Mówiłam 🤭💞 i co mogę Wam napisać?
Najlepsza książka @monikajoannacieluchauthor @wydawnictwo_amare 💞 dziękuję, że mogłam przeczytać ją przedpremierowo 💞
.
❗"Powiadają, że jeśli miłość jest prawdziwa, to przetrwa wszystko. Pokona każdą przeszkodę, wytrzyma każde cierpienie, stłamsi w sobie żal i tęsknotę, ale nigdy nie zgaśnie"
.
Historia Leo i Nasturcji. Leo spędził 18 mcy w areszcie, wychodzi na warunkowym. Czy jest tym samym człowiekiem co przed wyrokiem?
❗"skuszony wizją łatwych pieniędzy zadałem się z nieodpowiednimi ludźmi"
❗"jesteś dobrym chłopakiem. Nieco zagubionym, ale dobrym. Musisz tylko zerwać z towarzystwem, które cię niszczy. Leo, to twoja ostatnia szansa"
Nastia z kolei jest fotografem. Drogi tej dwójki przecinają się podczas sesji zdjęciowej. On potrzebuje pieniędzy, ona zdjęć na konkurs fotograficzny.
.
Między tą dwójką zaczyna coś się rodzić.. Czy to coś poważnego? Niestety przeszłość powraca i ma inne plany względem tej dwójki....
❗"w życiu najciężej jest patrzeć na cierpienie ludzi, których się kocha"
Czy życie tej dwójki jest zagrożone? W co wpakował się ponownie Leo? Czy ta miłość przetrwa?
❗"Bo prawdziwa miłość zawsze zwycięża, czasami tylko potrzebuje odrobiny cierpliwości i by móc urosnąć w siłę. Siłę, której nic nie jest w stanie pokonać"
.
Podsumowując książka #mustread... Trudna miłość, przeszłość, walka o lepsze życie... "Do ostatniej kropli krwi" ...

| link |
@mamazonakobieta
2021-02-23
9 /10
Przeczytane

„Do ostatniej kropli krwi” to książka, która podczas czytania wielokrotnie mnie pozytywnie zaskoczyła. Historia, jaką w niej znalazłam, zdecydowanie mi się podobała, a podczas czytania dostarczyła wiele emocji. Z przyjemnością polecam.


| link |
NI
2022-02-11
7 /10
Przeczytane
@Natalia_Swietonowska
2022-02-02
7 /10
Przeczytane Posiadam Recenzenckie
KA
2021-12-29
10 /10
Przeczytane
@Ewiak
2021-12-12
9 /10
Przeczytane
@mrsbookbook
2021-10-02
8 /10
Przeczytane Na mojej półce Do recenzji
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“"Bo prawdziwa miłość zawsze zwycięża, czasami tylko potrzebuje odrobiny cierpliwości, by móc urosnąć w siłę. Siłę, które nic nie jest w stanie pokonać."”
#
“"- Zakochałam się w tobie w dniu, w którym posłałeś mi to wyjątkowe spojrzenie, to, które uwieczniłam na zdjęciu i które prześladuje mnie w snach. Nie obchodzi mnie twoją przeszłość, bo oddał...”
#
“" - Nie. Nigdy więcej tego nie zrobię. Nie chcę, żebyś przeze mnie cierpiała. Rozpłynęła się. Pierwszy raz w życiu usłyszała słowa, które wdarły się wprost w jej serce, następnie wraz z krwią ...”
#
“"- Pieprzysz. Miłość sama by cię zmieniła. Jestem tego najlepszym przykładem. - Miłość robi gówno z mózgu. A ja mam teraz ważniejsze sprawy na głowie. - Ważniejsze sprawy? Nie masz żadnych waż...”
× 1
#
“" Nigdy nie można w siebie wątpić, szczypiorku. Takie zachowanie zabija w nas wszystko to, co mamy najlepsze." ”
× 1
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl