Dotyk

Ilona Gołębiewska
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 17 ocen kanapowiczów
Dotyk
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 17 ocen kanapowiczów

Opis

Jeden dzień, jedno spotkanie, jedna decyzja… Tyle wystarczy, by odmienić swój los lub stracić coś bezpowrotnie. Majka i Michał są tego przykładem.

Ona uwielbia brawurę i prowadzi szalone życie. Jej znakiem rozpoznawczym są ryzykowne decyzje, szemrane znajomości i wybitny talent do pakowania się w kłopoty. Zrobi, zanim pomyśli. Nigdy niczego nie żałuje. Płaci wysoką cenę za swoje błędy.

On, mimo młodego wieku, ma w życiorysie kilka poważnych rys i dramatycznych zdarzeń. Wie, czym jest odpowiedzialność za drugą osobę i ciężka praca. Każdego dnia podejmuję próbę rozliczenia się z przeszłością, która nie daje o sobie zapomnieć.

Majka i Michał. Są jak dwa żywioły, dwa zupełnie inne światy.

Ale już podczas pierwszego spotkania wiedzą, że ta znajomość odmieni ich życie. Poznają się w najgorszym dla siebie momencie. Są poranieni, zagubieni, z bagażem złych doświadczeń i problemów. Ukojenia szukają z niezobowiązującej relacji.

Jednak nie tak łatwo uciec przed rodzącym się uczuciem…

Data wydania: 2021-07-28
ISBN: 978-83-287-1764-0, 9788328717640
Wydawnictwo: Muza
Kategoria: Romans
Stron: 416
dodana przez: chudini0505

Autor

Ilona Gołębiewska Ilona Gołębiewska
Urodzona w 1987 roku w Polsce
Mieszka w Warszawie, ale gdy pisze, ucieka do starego drewnianego domu na mazowieckiej wsi. Uwielbia pracę z ludźmi, długie podróże do zapomnianych miejsc, czytanie książek po nocach oraz zapach świeżej kawy o poranku. Jej wielkim marzeniem jest zał...

Pozostałe książki:

Miłość z widokiem na morze PS I życzę Ci dużo miłości Pragnienia Teraz cię rozumiem, mamo! Zmysły
Wszystkie książki Ilona Gołębiewska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Dotyk

6.08.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Ilona Gołębiewska w swojej najnowszej powieści wzięła na tapetę problem długów. Pokazuje jak łatwo można wpaść w ich spiralę. Na drugim końcu tej machiny widzimy ile i co człowiek jest w stanie zrobić, by jest spłacić. Autorka stworzyła bohaterów charakternych, różnych, nieidealnych, z mnóstwem wad, ale i zalet. Uwikłała ich w rozmaite sytuacje i... {} Recenzja książki Dotyk

@iza.81@iza.81 {}× 3

Dotyk Ilony Gołębiewskiej

2.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

To było moje trzecie spotkanie w twórczością tej autorki i mimo, iż te książki, które czytałam mają ten sam schemat, i bez problemu odgadłam co będzie dalej, to wciągnęła mnie ta historia. Głowna bohaterka Majka to żywiołowa kobieta. Wraz z przyjaciółmi, Olgą i Sebastianem, prowadzi firmę, a dodatkowo udziela się w fundacji. Ma narzeczonego, jedn... {} Recenzja książki Dotyk

@mrsbookbook@mrsbookbook {}× 2

Świetna lektura na wakacje

9.08.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Dotyk" Ilony Gołębiewskiej był dla mnie pierwszym spotkaniem z piórem autorki w wersji "pełnowymiarowej". Wcześniej czytałam jedynie opowiadanie w zbiorze, który ukazał się z okazji dnia matki i zaciekawił mnie sposób pisania oraz kreatywność fabularna. Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że się nie zawiodłam. Poznajemy Majkę Wilner- główną bohater... {} Recenzja książki Dotyk

@blackinktrio@blackinktrio {}× 2

Dotyk

16.08.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Majka mimo swoje młodego wieku zdążyła już trochę nabroić. Nieciekawe towarzystwo, nielegalne interesy, szantaże – kiedyś tak wyglądało jej życie. Jedna odpokutowała swoje, zaczęła inne życie, całkowicie legalne. Zerwała kontakty z przeszłością (nie licząc dwójki przyjaciół, którzy również się zmienili), prowadzi wspólnie z przyjaciółmi firmę, jes... {} Recenzja książki Dotyk

Moja opinia o książce

Opinie

@Zakreconaa_19
2021-08-31
Przeczytane

Hej moliki!

Z jakąś książką kończycie miesiąc? U mnie będzie to "Zabawa w chowanego" Guillaume Musso 😊

⭐⭐⭐⭐

Dzisiaj przychodzę do was z najnowszą książką Ilony Gołębiewskiej "Dotyk" nakładem od wydawnictwa muza. Miała ona swoją premierę 28 lipca. Było to moje kolejne spotkanie z piórem autorki, które jest bardzo przyjemne.

Jest to dość spokojna powieść o trójce przyjaciół - Majce, Oldze i Sebastianie, a także o Michale. Wszyscy zmagają się z popełnionymi błędami w przeszłości, mają swoje tajemnice, które nie chcą aby ujrzały światła dziennego, dodatkowo autorka przedstawia historię miłości, która może pojawić się w najmniej oczekiwanym przez nas momencie. Czasem wystarczy tylko jedno spojrzenie czy jeden dotyk. To powieść także o przyjaźni, która potrafi wiele znieść i przetrwać nawet najgorsze.
W trakcie czytania miałam bardzo mieszane uczucia co do tej historii, gdyż książka sama w sobie była dobra, jednak postać głównej bohaterki i jej zachowanie cały czas mnie denerwowało. We W przeszłości popełniła parę błędów, jednak nic ją to nie nauczyło, bo gdy pojawił się problem zrobiła to samo co kiedyś. Dobrze, że z pomocą przyszedł Michał. Nie będę wam zdradzać o co chodzi, bo tego dowiecie się czytając książkę 🤭 Momentami było przewidywalnie, ale znajdzie się także jakieś zaskoczenie w trakcie czytania.
Książka liczy ok. 400 stron i jak dla mnie historia ta mogłaby być odrobinę krótsza. Tym razem książka nie wywołała zbyt wielu e...

{}× 2 | link |
CZ
2021-08-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Posiadam

"Dotyk" to wciągająca historia, czyta się z przyjemnością. To opowieść o przyjaźni.

Jeden dzień, jedno przypadkowe spotkanie - czasem to wystarczy, by odmienić swoje życie. Tak było z Majką i Michałem. Ona - szalona dziewczyna, bizneswoman, prowadzi z przyjaciółmi pracownię krawiecką i sklep internetowy, działa w fundacji. On - prowadzi własną firmę budowlaną, która wykonuje remont pomieszczeń gdzie działa fundacja. Główni bohaterowie mają za sobą już pewne przeżycia, są zagubieni, mają problemy, sekrety, są samotni, mają wiele zalet, ale też wady (któż ich nie ma). Dobrze czują się w swoim towarzystwie. Czy ich znajomość przetrwa?

Podobała mi się ta historia, czytałam z przyjemnością, akcja szybko się toczy. Autorka powoli odkrywa tajemnice z przeszłości Majki i Michała. Główna bohaterka do idealnych nie należy - dowiadujemy się, że jako nastolatka popełniła wielki błąd i w chwili obecnej znowu wpada w poważne tarapaty. W tej powieści obyczajowej mamy też kryminalny wątek, więc dużo się dzieje!

Oczywiście polecam - na pewno spędzicie z książką miło czas!

{}× 2 | link |
@coolturka104
2021-10-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

"Dotyk" jest dwunastą powieścią Ilony Gołębiewskiej.

Majka Wilner. Młoda, pięk­na, bun­tow­ni­cza, zcięż­kim ba­ga­żem trud­nej prze­szło­ści, która po­wró­ci znie­nac­ka imocno skom­pli­ku­je jej życie.
Michał - odpowiedzialny i pracowity. Totalne przeciwieństwa, a jednak coś nieodparcie ciągnie ich ku sobie. Czy coś, co miało być tylko niezobowiązującą relacją, ma szansę przerodzić się w głębokie uczucie?

To przyjemna, momentami zabawna opowieść, w której nie zabrakło też wielu wzruszeń. Przewrotna historia dwojga ludzi, dla których przypadkowe spotkanie jest szansą, by wreszcie rozprawić się z przeszłością.Ich losy pokazują, jak łatwo stracić dosłownie wszystko, jak jedna zła decyzja może przekreślić całe życie. Autorka doskonale umie przenieść na papier wszystkie odcienie emocji. Opowiada przede wszystkim o miłości, która potrafi przyjść do nas w najmniej oczekiwanym momencie oraz udowadnia, że nigdy nie można bez konsekwencji bawić się uczuciami innych ludzi

"Dotyk" to romantyczno - obyczajowa historia z odrobiną pikanterii, idealna propozycja dla wszystkich wielbicieli tego gatunku.

{}× 2 | link |
@ewfor
2021-08-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Lubię książki Ilony Gołębiewskiej i po każdą kolejną sięgam z przyjemnością, ale ta zdecydowanie nie była dla mnie. Być może zbyt wiele książek o podobnej tematyce ostatnio przeczytałam i trochę się nimi przesyciłam. Nie twierdzę jednak, że książka mnie nudziła, momentami nawet bardzo ciekawiła, chociaż wiele wątków było jak dla mnie przewidywalnych w swoich zakończeniach.

I chociaż przeczytałam książkę w bardzo krótkim czasie i nie mogę powiedzieć o niej, że była zła, to czegoś mi w niej zabrakło. Tak jakby była dla mnie mało emocjonalna.

Spodobał mi się jednak pomysł na fabułę. Autorka ukazuje trójkę młodych ludzi, którzy w młodzieńczej nieodpowiedzialności i naiwności popełnili w swoim młodym życiu wiele złych rzeczy, ale kara jaką ponieśli pomogła im stanąć na nogach jako ludzie sukcesu. Ciężką pracą, kreatywnością i głowami pełnymi pomysłów stworzyli miejsce pracy dla siebie i udowodnili, że są czegoś warci.

Autorka poruszyła również w swojej powieści wątek samotności na emigracji zawodowej. Jak wielu ludzi wyjeżdżając do pracy za granicę nie zdaje sobie sprawy z tego, ile złego może wyrządzić rozłąka. Często zarabiając duże pieniądze, które powinny zapewnić szczęście, ludzie tracą to co cenniejsze w życiu, czyli miłość i zaufanie do drugiego człowieka.

Bardzo efektownie przedstawiony został w powieści wątek miłości, który pokazał, że prawdziwe uczucie budowane jest nie dla czegoś, ale p...

{}× 1 | link |
@Zaczytanablondynka
2021-08-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Dotyk - Ilona Gołębiewska

Majka ma sporo za uszami. Teraz wraz z grupą przyjaciół prowadzą swój własny biznes. Ma swojego chłopaka Błażeja, który aktualnie jest na kontrakcie w Norwegii. Dziewczyna udziela się również w fundacji, gdzie poznaje Michała. Przeszłość nie da o sobie zapomnieć. Pojawią się kłopoty, nie tylko w miłości, ale również i w firmie.

Michał prowadzi firmę budowlaną. Podczas remontu sal w fundacji wpada mu w oko Majka.

Czy Majka poradzi sobie z demonami przeszłości, które bardzo szybko zapukają do jej drzwi? Czy miłość na odległość jest w stanie przetrwać? Czy wsparcie przyjaciół będzie wystarczające? A może to Majka i jej tajemnice zniszczą wszystko ?

Wiele pytań, ale jakże bardzo ważnych i nie zawsze tak oczywiste odpowiedzi!
Powieść Pani Ilony to dopracowana w każdym calu historia z miłością, sekretami i tajemniczością oraz pragnieniem bliskości dotyku, która wciąga i nie można oderwać się od czytania.

Bohaterowie są świetnie wykreowani. Dialogi są dobrze połączone z narracją. Mimo, że Majka wkurzała mnie swoja porywczością i tym jak się zachowywała, to bardzo chwyciła mnie za serce. Cieszę się że ta obyczajowka kończy się happy endem.

To było moje kolejne spotkanie z autorką i poraz kolejny się nie zawiodłam. Dostałam świetną i niebanalna historię, która urzekła mnie swoją rzeczywistością i naturalnością. Z przyjemnością sięgnę po kolejne powieści autorki i mam nadzieję, że nie każe nam na ...

{}× 1 | link |
@caly_swiat_patrzy
2021-09-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Jestem ciekawa czy znacie twórczość @ilona_golebiewska ? 🤔 Ja swoją przygodę z jej powieściami zaczęłam, od książki „Pragnienia” 🤗 Później były „Zmysły” a dziś opowiem Wam co nieco o powieści pod tytułem „Dotyk” 😁

Nowa historia napisana przez autorkę była dla mnie przewidywalna, ale też zmysłowa. Mogłabym rzec, iż łudząco podobna do poprzedniej książki. Były tajemnice, miłość pojawiająca się znienacka oraz demony przeszłości.

Poznajemy tutaj kilkoro bohaterów, na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, iż pochodzą z zupełnie różnych światów. Michał to facet zamknięty w sobie, który na swoich barkach niesie ogromną odpowiedzialność. Natomiast Majka, jest szaloną dziewczyną lubiącą ryzyko. W życiu towarzyszą jej przyjaciele Olga i Sebastian, którzy znają ją niemalże od podszewki. Także ciężko cokolwiek przed nimi ukryć. 😁

Ogólnie książka mimo trudnych tematów jest lekka oraz bardzo szybko się ją czyta mimo sporej objętości. Co więcej, posiada wielowątkową fabułę. Podczas jej czytania nie czułam takich emocji jak przy innych lekturach. I tak jak pisałam wcześniej, była łudząco podobna do „Zmysłów”. Ponadto główna bohaterka została wykreowana na osobę mocno beztroską i ma się wrażenie, iż błędy popełnione w przeszłości w ogóle niczego jej nie nauczyły. A jej nieroztropność sprawia, iż najchętniej wybiera drogę na skróty, niemalże wchodząc drugi raz do tej samej rzeki. Dodatkowo niekiedy zachowywała się co najmniej żenująco. 🙈

Nie mniej jed...

{}× 1 | link |
@dreambooks25
2021-07-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Ilona Gołębiewska – „Dotyk”

Recenzja dzisiejszej premiery ;)

Jeżeli czytałeś/łaś wcześniejszą powieść autorki pod tytułem „Zmysły” to „Dotyk na pewno przypadnie Ci do gustu. Znajome miejsca, przyjemny i łatwy w odbiorze język do tego znajome miejsca :)

Tym razem Pani Ilona zaprasza czytelnika do świata Majki i Michała. Ona zakręcona, pewna siebie, lubiąca ryzyko kobieta. Jak każdy ma sposób na radzenie sobie z trudną rzeczywistością i kłopotami lubi się zabawić, a jednocześnie często wpakowuje się w jeszcze większe kłopoty ;) Związek na odległość nie służy jej relacji zakochanym, wtedy to pojawia się on. Cichy, skromny i poukładany – zupełne przeciwieństwo Majki. Niejedno już w swoim życiu przeżył i nie jest zbyt łatwowierny.

Jednakże kiedy trzeba potrafi zawalczyć i stanąć w obronie kobiety. W bardzo krótkim czasie może nie pojawia się między nimi uczucie, zaczyna ich łączyć pewien jasno określony układ – friends with sex.

Podsumowując autorka zaprezentowała czytelnikom istny rollecoaster emocji. Pomimo ponad czterysta stron nawet nie poczujecie kiedy przeczytacie ostanie zdanie. Intrygi, zupełnie dwa skrajne charaktery, przeszłość nie dająca o sobie zapomnieć no i nie zapominajmy o ogromnej namiętności. Tak wiele różni bohaterów, a jednocześnie tak bardzo wyczuwalna jest pomiędzy nimi chemia. To jest to jest właśnie to dlaczego czytelnik sięga po romanse.

{}× 1 | link |
@sylwia923
2021-08-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

"Dotyk" - Ilona Gołębiewska

"Jego dotyk mógł przynieść ukojenie. Dać pewność, że zawsze będzie obok, mimo że czasami bardzo go nie rozumiała."

Majka wspólnie z dwójką przyjaciół Olgą i Sebastianem prowadzi firmę PodSZEFkę. Ciężko pracowali na swój sukces. Ich hobby i pasja staje się coraz bardziej znaną marką.

Kobieta jest szczęśliwie zakochana w Błażeju, który obecnie przebywa za granicą. Dodatkowo Maja mimo natłoku obowiązków pomaga w Fundacji, dzięki której chce rozliczyć się z przeszłością, która nie była zbyt kolorowa. Niestety Majka jest zbyt impulsowa, najpierw działa a dopiero później myśli o swoich czynach.

Po raz pierwszy kobieta ujrzała Michała w fundacji, gdzie ten ma przeprowadzić remont. Ta dwójka dość szybko znajduje wspólny język pomimo iż się tak od siebie różnią. Czy Mają będzie w stanie oprzeć się Michałowi? W końcu nie jest singielka i miewa wyrzuty sumienia.

Czy znajomość Michała i Mai będzie miała szansę się rozwinąć!

Firma przyjaciół będzie miała kłopoty. Błażej tez ukrywa przed nią prawdę. Czy Michał w takiej sytuacji stanie się dla niej wybawieniem czy kolejnym koszmarem?

Lubię pióro pani Ilony. Jej książki czytam z przyjemnością. Dwójka bohaterów, którzy są przeczołgani przez życie, że nadeszła pora na odnalezienie miłości życia. Wystarczy jedno przypadkowe spotkanie aby odmienić swój los. Piękna historia pełna wzruszeń i wzajemnej dobroci.

{} | link |
@mamazonakobieta
2021-08-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

„Dotyk” to książka, w której znalazłam ciekawą historię. Z przyjemnością polecam.

{} | link |
@wilczkowska82
2021-08-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

{} | link |
@lidia411
2022-01-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@mrsbookbook
2021-10-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Do recenzji Na mojej półce
MA
2021-08-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@blackinktrio
2021-08-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@iza.81
2021-08-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Jego dotyk mógł przynieść ukojenie. Dać pewność, że zawsze będzie obok, mimo że czasami bardzo go nie rozumiała”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl