Dwudziesta trzecia

Beata Dębska, Eugeniusz Dębski
7.1 /10
Ocena 7.1 na 10 możliwych
Na podstawie 15 ocen kanapowiczów
Dwudziesta trzecia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.1 /10
Ocena 7.1 na 10 możliwych
Na podstawie 15 ocen kanapowiczów

Opis

Był gliniarzem. I to dobrym gliniarzem. Jedynym jego błędem było zeznawanie przeciwko skorumpowanym wrocławskim lekarzom. Usunięty ze służby za przestępstwo, którego nie popełnił, dzisiaj bierze sprawy, z jakimi lepiej nie iść na policję. Jeśli masz kłopoty i nikt inny nie potrafi ci pomóc – możesz go wynająć. A przynajmniej spróbować.

W pierwszej części kryminalnego cyklu Beaty i Eugeniusza Dębskich zdesperowany biznesmen oferuje Winklerowi sporą nagrodę za zdobycie dowodów obciążających domniemanego mordercę jego żony. Problem w tym, że główny podejrzany wydaje się czysty... Gdy śledztwo utyka w martwym punkcie, z pomocą przychodzą nietypowi sojusznicy: niespełna osiemdziesięcioletnia fanka sudoku i mocnych trunków oraz specjalistka od trudnej młodzieży. Żadne z nich nie przypuszcza nawet, że trop prowadzi w stronę dużo straszniejszej zbrodni...

Dwudziesta trzecia to współczesny miejski kryminał pełen barwnie nakreślonych postaci i podszyty sardonicznym poczuciem humoru, do tego wznowiony w nowej odświeżonej wersji. Wkrótce premierowo ukażą się kolejne części cyklu: "Zimny trop" i "Szwedzki kryminał". 2021 rokiem Winklera!
Data wydania: 2021-05-05
ISBN: 978-83-268-3663-3, 9788326836633
Wydawnictwo: Agora
Cykl: Tomasz Winkler, tom 1
Stron: 360
dodana przez: chudini0505
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Beata Dębska Beata Dębska Beata Dębska jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, na co dzień prowadzi biuro doradztwa podatkowego. Mieszka we Wrocławiu.

Pozostałe książki:

Zimny trop Szwedzki kryminał
Wszystkie książki Beata Dębska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Tomasz Winkler na tropie

5.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Ze sporym zainteresowaniem i zaciekawieniem sięgnąłem po kryminał Beaty i Eugeniusza Dębskich pt.: Dwudziesta trzecia. O ile pana Dębskiego kojarzę z książek o tematyce fantastycznej, tak pani Beaty niestety nie. Jak się okazuje para Dębskich, mieszkająca we Wrocławiu, stworzyła cykl o Tomaszu Winklerze, byłym policjancie, który został wyrzucony z... {} Recenzja książki Dwudziesta trzecia

Pozornie prosta zagadka, która przekształciła się w głęboko sięgające śledztwo.

24.09.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

,,Dwudziesta trzecia" Beaty i Eugeniusza Dębskich to pierwszy tom z serii o Tomku Winklerze. Jest on byłym policjantem, który został wydalony ze służby, przez aferę dotyczącą wrocławskich lekarzy, za przestępstwo, którego nie popełnił. Jakiś czas później do Tomasza zgłasza się biznesmen, którego żona została zamordowana rok wcześniej. Prosi on męż... {} Recenzja książki Dwudziesta trzecia

@aalexbook@aalexbook {}× 5

Moja opinia o książce

Opinie

@Betsy59
2021-09-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane 2021 E-book

Kryminał nieznanych mi dotychczas autorów. Przeczytałam go, licząc na coś nowego, bo jestem już znużona kalkami. Ale niestety, w tym gatunku chyba już nic nowego wymyślić nie można. Jedyną nowinką jest nietypowa relacja głównego bohatera z jego babcią i ich zabawne słowne utarczki. Poza tym- rutyna. Śledztwo nieco niemrawe, bez dreszczyku emocji. Akcja miejscami naiwna, niektóre wątki dopisane jakby na siłę. Czyta się, ale bez rewelacji.{}× 18 | link |
@beata87
2021-09-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Doskonała Serie do kontynuacji

Nadspodziewanie doskonały kryminał, oparty na typowej śledczej robocie. Tomasz Winkler, detektyw, sprawdza poszlaki, idzie ich tropem i szuka wyjaśnienia sprawy. Zna podejrzanego, musi dowiedzieć się jak i dlaczego.
Rasowy kryminał, bez epatowania brutalnością, krwią i bebechami.
Polubiłam bohatera, pokochałam babcię Romę i uwielbiam Kropkę.
Zdecydowanie sięgnę po kolejne części opowieści o przygodach Tomka Winklera, Romy i Iwy.

{}× 14 | link |
@coolturka104
2021-11-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

"Dwudziesta trzecia" to pierwszy tom cyklu kryminalnego z Tomkiem Winklerem, autorstwa Beaty i Eugeniusza Dębskich, wydany przez Wydawnictwo Agora.

Tomek Winkler to były gliniarz usunięty ze służby za przestępstwo, którego nie popełnił. Jeśli masz kłopoty i nikt inny nie potrafi ci pomóc – możesz go wynająć.
Tomek może liczyć na pomoc swojej babci, osiemdziesięcioletniej fanki mocnych trunków oraz przyjaciółki, pracującej z trudną młodzieżą.

Zdesperowany biznesmen prosi Winklera o zdobycie dowodów obciążających domniemanego mordercę jego żony.

Nie mogę tu przytoczyć słowa, które wyrwało się z moich ust podczas czytania już pierwszej sceny, bowiem należy do tych ściśle niecenzuralnych. Nie spodziewałam się tak mocnego uderzenia. Jest krwawo i bardzo brutalnie, a potem o dziwo bardzo zachowawczo. Jednak w mojej pamięci utrwalił się sygnał, że będę mieć do czynienia z prawdziwym zwyrodnialcem.

Bohaterowie są tak świetnie skonstruowani, że aż żal, że nie istnieją naprawdę. To tego typu ludzie, których chciałoby się poznać bliżej. Gdy uświadamiam sobie, że czekają mnie kolejne części z ich udziałem, zalewa mnie fala ulgi, bo naprawdę ciężko będzie się z nimi rozstać. Relacja Tomka z babcią jest jedyna w swoim rodzaju. On - bastard, wyklęty wśród swoich, samotny wilk, ona - całkiem dziarska staruszka o umyśle ostrym jak żyleta i ciętym dowcipie. Uczestniczymy w ich nieskomplikowanym życiu oraz w każdym etapie niezwykle skomplikowanego śl...

{}× 5 | link |
CZ
2021-09-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Posiadam

Tomasz Winkler to policjant usunięty ze służby za przestępstwo, którego nie popełnił. Teraz sam zajmuje się prywatnym śledztwem. Biznesmen zleca mu zdobycie dowodów obciążających domniemanego mordercę jego żony, ponieważ policja go umorzyła, nie znajdując dowodów.

Czytelnik od początku wie, kto jest podejrzanym o morderstwo. Mimo tego, książka bardzo wciąga. Zastanawiamy się, czy rzeczywiście uda się byłemu policjantowi znaleźć te dowody. Szukając prawdy, Winkler, odkrywa przerażającą historię!

Należy jeszcze wspomnieć, że nasz bohater mieszka i opiekuje się swoją babcią, Romą, bardzo energiczną staruszką. Przyjemnie czyta się dialogi między tymi dwojga - dowcipne, ironiczne, czasem złośliwe - ale między nimi jest wspaniała relacja!

Ta książka to dobry, ciekawy kryminał, napisany w dobrym stylu, więc gorąco polecam!
Z przyjemnością przeczytam teraz kolejną część.

{}× 3 | link |
@eR_
2019-12-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Autor pierwszą sceną w książce chciał chyba zszokować czytelnika i zachęcić do zagłębienia się dalej.
W opisywaniu makabry zaszedł na nowy poziom,Chattam może mu buty czyścić.
Śledztwo postępuje,kolejne części układanki wskakują na swoje miejsce i nagle bum!
Nic nie jest tym czym się wydaje.

{}× 2 | link |
@przyrodazksiazka
2021-11-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

,, Pociągnął w górę sutek, szybkim ruchem wziął go w rozwarcie nożyczek i energicznie złączył tkwiące w uchwytach palce".

Ała. Ta książka naprawdę bolała. Bolało mnie ciało, kiedy ją czytałam, bolała mnie psychika i każde myślenie, które tylko zaczęło się uruchamiać po kolejnych opisach z książki. Nie wiem czy każdy tak ma, ale ja zawsze staram się wczuć w każdą książkę, bo poczuć ten zamysł, który chciał przekazać autor. Wyczułam tutaj drastyczne opisy, prawdziwie ukazana krzywdę ofiary i śledztwo, które raz brnęło w przód, a chwilami stało w miejscu. To jednak nie oznacza dla mnie, że książka jest zła. Ja czytałam ją z zainteresowaniem i sama przejmowałam się problemami postaci. Nie przepadam za idealnymi książkami w których nie trzeba myśleć. Tutaj faktycznie musiałam to myślenie uruchomić, bo byłam ciekawa kto szybciej wpadnie na trop, bohater, czy ja:-)
Spodobało mi się połączenie byłego gliniarza z super sprawną umysłowo babcią w podeszłym wieku. On działała na podstawie doświadczenia zawodowego, ona na zasadzie upojenia alkoholowego, które czasem przynosiło dość zabawne, ale przydatne wnioski. On jest osobą do wynajęcia, która potrafi pomóc w sprawach, do których inni nie mają cierpliwości. Sam wie jak to jest, kiedy ktoś niewinnie zostanie skazany. Pewnego dnia przychodzi do niego pewien mężczyzna, który poszukuje dowodów zbrodni nad swoją żoną. Czy jednak nasz bohater od razu się zgodzi pomóc? O co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi?
Mogłabym w...

{} | link |
@mala_mi
2021-12-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane 2021

No nareszcie! Po serii niezbyt udanych trafiłam w końcu na kryminał, który mnie przestraszył, wciągnął i ubawił - dokładnie w tej kolejności :) Niby szablonowy schemat akcji - zabili Panu żonę (ta, jak zwykle, nie była postacią kryształową) i ów Pan zwraca się do zwolnionego (jak zwykle za niewinność) byłego policjanta. Tomasz Winkler, bo o nim mowa, ma swoje za uszami, ale ma też cudowne zaplecze w postaci babci Romy, suczki Kropki oraz przyjaciółki Iwy. Z ich pomocą przystępuje do rozwiązywania sprawy, która sięga swoimi korzeniami o wiele dalej w przeszłość niż mogłoby się wydawać na początku. Cóż to była za ekipa! Ich rozmowy to po prostu miód na moje serce, znękane płaskimi i sztucznymi dialogami. Książka może nie dostarcza dużej dawki przemocy ale te sceny, w których autorzy się na to decydują naprawdę przyprawiają o dreszcze. No i końcowy zwrot akcji - czapki z głów. Na takie rozwiązanie w życiu bym nie wpadła. Jest parę niekonsekwencji i błędów, ale historia napisana jest tak elegancko, a bohaterowie są tak ciekawi, że samo się czyta.

{} | link |
@aellirenn
2021-11-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Były glina, niesłusznie usunięty ze służby, zajmuje się sprawami, z którymi lepiej nie iść na policję. Pewnego dnia zgłasza się do niego człowiek, który proponuje mu niemałą sumę za znalezienie dowodów obciążających domniemanego mordercę jego żony.

Książkę przesłuchałam, audiobooka całkiem miło się słuchało. Sam powieść nie zrobiła na mnie jakiegoś specjalnie dużego wrażenia. Ot, po prostu poprawny kryminał, ale niestety jak wiele innych.

Ogromny plus za humor i za postać babci Romy - to były najjaśniejsze punkty tej historii.

Trudno mi nawet napisać coś więcej o „Dwudziestej trzeciej”, bo ani się przyczepić o co nie ma, ani pochwalić. Może po prostu przeczytajcie i sami oceńcie 😊

{} | link |
@margerita.fox
2021-11-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
GA
2022-01-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@hag
2021-10-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@biegajacy_bibliotekarz
2021-09-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@aalexbook
2021-09-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Vernau
2021-06-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Kryminał
@e-ela55
2020-01-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane F/ebook
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Dwudziesta trzecia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Zimny trop
Zimny trop
Beata Dębska, Eugeniusz Dębski
{}7.5/10
Zimne tropy, zimne trupy i jedyny facet, któremu zależy na odkryciu prawdy… Tomek Winkler, prywatn...
Szwedzki kryminał
Szwedzki kryminał
Beata Dębska, Eugeniusz Dębski
{}7.7/10
Trzeci tom cyklu kryminalnego o byłym gliniarzu Tomaszu Winklerze Usunięty ze służby za przestęp...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl