Dziennik Bridget Jones

Dziennik Bridget Jones
3.61
Ocena 3.61 na 5 możliwych
Na podstawie 275 ocen kanapowiczów
Książka niezwykle zabawna, fenomenalna satyra na stosunki międzyludzkie we ws...
Książka niezwykle zabawna, fenomenalna satyra na stosunki międzyludzkie we współczesnych miastach.Ta niesłychanie wciągająca lektura bezbłędnie pokazuje niedole niezamężnej kobiety. "The Times" tak pisze: "Kapitalny obraz życia niezamężnej dziewczyny w latach dziewięćdziesiątych ... Czyta się jak...
Pełny opis
Data wydania:
ISBN: 9788372980366
Wydawnictwo: ZYSK I S-KA

Recenzje

Z dziennika Bridget Jones
Trudno uwierzyć, że minęło blisko dwadzieścia lat odkąd po raz pierwszy wydano powieść angielskiej pisarki i dziennikarki Helen Fielding pt "Dziennik Bridget Jones". Dziś nie ma chyba osoby, która by nie znała tej historii, zwłaszcza, że doczekała się adaptacji filmowej, która co jakiś czas pojaw...
Jones... Bridget Jones
Po „Dziennik Bridget Jones” nigdy bym nie sięgnęła, gdyby nie lista BBC. O sławnej, zakompleksionej i samotnej kobiecie po trzydziestce słyszał pewnie każdy. Ja również. Jednak jakoś nie ciągnęło mnie do zapoznania jej historii. Przypuszczałam, że humor będzie, aczkolwiek słaby i żałosny. Jak był...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Potania
@Potania 2011-05-19
Przeczytane (2011-05-19)
Nie jestem w stanie określić czy czytałam w życiu coś gorszego od tej książki. Widziałam jej ekranizację i choć zwykle to jestem przeciw nim, w tym wypadku jestem stanowczo za. Książka jest płytka i jak ktoś słusznie zauważył nie odzwierciedla wnętrza kobiety, a tak o niej mówiono. Książkę czyta się szybko, ale tylko się czyta. Pierwszy raz w życiu spotkałam się z takim odbiorem książki, że czytam, a przed oczami widzę same literki, zero pobudzonej wyobraźni, a zwykle pobudzą ją nawet ogłoszenie z "metra". Jedyne, co mnie rozbawiło w tej książce to fakt, że spędziłam nad nią popołudnie do końca się łudząc, że coś się tam w końcu wydarzy, coś co przykuje moją uwagę i pozwoli mi stanowczo powiedzieć " hmm ta książka ma w sobie to coś". Niestety do ostatniej strony pozostało wrażenie "Jak można coś takiego wydać, sprzedać w dużym nakładzie i nakręcić film ?"
@hotaru
@hotaru 2007-08-28
Przeczytane (2007-08-27)
Wiem, że się narażę, ale to bezdennie głupia książka! Nie rozumiem kobiet, które uważają, że idealnie przedstawia wnętrze kobiet... jakie wnętrze! Czy każda kobieta jest intelektualnym i emocjonalnym analfabetą, której socjalny i emocjonalny rozwój zatrzymał się na poziomie pierwszej klasy podstawówki? Bo zachwycając się tą pozycją, praktycznie przyznają się, że są płytkie jak kałuża na pustyni... i na dodatek, uważają że to jest słodkie! Litości!Chyba mam więcej szacunku do płci pięknej, niż ona sama do siebie.
@nicCiekawego
@nicCiekawego 2012-09-22
Przeczytane (2012-09-22)
Wcześniej widziałam film, stwierdziłam że książka nie może być gorsza ze względu że książki raczej nigdy nie są gorsze. Wypożyczyłam. I spotkałam się z tanim przelicznikiem kcal. Poczucie humoru zupełnie do mnie nie trafiło , a może nawet go nie zidentyfikowałam. Bo co miało mnie tam rozśmieszyć sandały pied a pomme de terre, czy niebieska zupa i kartki pod dywanikiem. Jednak biorąc pod uwagę że przeczytałam ją do końca daje dwa. Ze względu, że bardzo dobrze "odstresowuje". Daje 3.
@meredith
@meredith 2007-09-18
Przeczytane (2007-09-18)
Tak, tak, kobiece czytadło. Ale zabawna, do poduszki, i na chłodne zimowe wieczory mi się przydała. Taka na raz, czysta rozrywka. Lubię ją, tzn. Bridget. Natomiast jeśli chodzi o te stosy książek, które były na niej wzorowane, takie np. z gatunku 'polskich B.J' omijam szerokim łukiem! A przynajmniej się staram. Po części, jestem właśnie jak ta książka, czyli mam trochę takiego fiu bzdziu w głowie.
@carolaj
@carolaj 2012-08-02
Ta książka została zapewne napisana z myślą o rozśmieszeniu czytelnika i autorka w moim przypadku swój cel osiągnęła :) Każdy ma inne poczucie humoru, akurat mnie ta książka bawiła, ale zrozumiem jak ktoś powie że się nie roześmiał podczas lektury. Bardzo lekka komedia, do której wracam, kiedy mam zły humor. Książka nie nadaje się dla osób które czytają tylko literaturę tej 'najwyższej jakości'.
GI
@Giovanna 2007-09-03
Przeczytane (2007-09-03)
Czytana sto lat temu, temat dość banalny, więc do kanonu literatury światowej raczej nie wejdzie. Ujęcie jest jednak przezabawne, więc podpisuję się ręcami i nogami - prześmieszna i warto po nią sięgnąć, zwłaszcza w ponury deszczowy wieczór. Wyrazy uznania dla tłumaczki za brwi Breżniewa:) Nic tak nie cieszy jak DOBRE tłumaczenie:)
@pankinka
@pankinka 2011-11-19
Przeczytane (2011-11-19)
Współczesna wizja "Dumy i urzedzenia" z mega zabawną, nieodpowiedzialną i niezbyt kompetentną ale jakże dumną Bridget Jones na czele :) powiem tylko, że kocham tą książkę i czytam ją zawsze kiedy potrzebuję doładować trochę mój optymizm :) a kto nie przeczytał, ten trąba!!!:)
@Alassea
@Alassea 2011-01-06
Przeczytane (2011-01-06)
Pierwszy raz przeczytałam tą książkę gdy miałam jakieś 6 lat i "pożyczyłam" ją sobie od siostry. Wielu rzeczy wtedy nie rozumiałam. Teraz należy ona do moich ulubionych, zabawna, poprawia humor, i chyba każda kobieta czy dziewczyna odnajdzie w Bridget jakąś cząstkę siebie.
@MagdaM
@MagdaM 2008-11-03
Przeczytane (2008-11-03)
Przeczytałam ją przed obejrzeniem filmu i może dlatego zapamiętałam całkiem sympatycznie. Powiedzmy sobie jednak szczerze, że dzieło na miarę epoki to nie jest i chyba nawet nie stara się nim być. A potraktowana jako rozrywka, myślę, że dobrze się sprawdza.
@Inqba
@Inqba 2007-09-03
Przeczytane (2007-09-03)
Jedna z ksiazek typowo dla kobiet... pokazuje najgorsza mozliwa nasza strone po czym sprawia ze mimo tego bohaterka odnajduje szczescie. Ale to jednak tylko takie fiu bzdziu. Kazda kobieta czasem ma zly dzien i moze wtedy miec mysli jak Bridget..
Autorzy
Helen Fielding
(ur. 19 lutego 1958 w Yorkshire) – angielska pisarka i dziennikarka. Przez wiele lat pracowała w Londynie jako dziennikarka prasowa i telewizyjna, podróżując do Afryki, Indii i Ameryki Środkowej. Z...
Inne książki:
Książka Dziennik Bridget Jones
Książka W pogoni za rozumem : dziennik Bridget Jones
Książka Potęga sławy
Książka Potęga sławy
Książka Rozbuchana wyobraźnia Olivii Joules
Współtworzący tą stronę
puchar @gosiaw @gosiaw pierwsza opinia