Głosy Pamano

Jaume Cabré
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Książka Głosy Pamano
Książka Głosy Pamano
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Piękna powieść o potędze zła i o cenie, jaką trzeba zapłacić za poszukiwanie prawdy. Historia zdradzonej miłości i uczuć zdolnych poruszyć słońce i gwiazdy. Opowieść o niewysłanych listach i pojedynku dwu niezwykłych kobiet… Głosy Pamano to rozpisana na wiele instrumentów symfonia, w której swoje partie mają także przemytnicy i partyzanci, wątpliwi święci i bezwzględni karierowicze, a nawet kot, który wie wszystko, ale rzadko się tą wiedzą dzieli. Pewnego dnia Tina, cicha nauczycielka, udaje się do niewielkiej wioski, by zrobić zdjęcie szkoły przeznaczonej do rozbiórki. Za tablicą w jednej z klas znajduje pudełko, a w nim długi list, który, jak się okaże, nigdy nie dotarł do adresata. Tina zaczyna zgłębiać historię miasteczka, znajduje świadków wydarzeń sprzed lat, ujawnia historię o partyzantach, faszystach i anonimowych bohaterach, których życie zniknęło w mrokach niepamięci. Nie zdaje sobie sprawy, że zbudzi uśpione od lat namiętności, nienawiść i pragnienie zemsty… Przetłumaczone na trzynaście języków "Głosy Pamano" sprzedano w ponadmilionowym nakładzie. Dzięki nim Jaume Cabré stał się pisarzem światowego formatu.
Data wydania: 2014-08-13
ISBN: 978-83-63656-25-6, 9788363656256
Wydawnictwo: Marginesy
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 656

Autor

Jaume Cabré urodził się w Barcelonie. Tak jak jego bohater uczył się gry na skrzypcach i tak jak on porzucił je dla bardziej wyrafinowanego instrumentu – języka. Od lat uznany za najwybitniejszego pisarza katalońskiego, po wydaniu w 2011 roku powieśc...

Książki Jaume Cabré

Wszystkie książki Jaume Cabré

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Aktualnie nie ma ogłoszeń, ale 1 osoba szuka tej książki.
{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Nad rzeką tysiąca imion

Kiedy rok temu wzięłam do ręki "Wyznaję", wiedziałam, że moja przygoda z prozą Jaume Cabré dopiero się zaczyna. Z niecierpliwością czekałam na polski przekład kolejnej książki tego katalońskiego autora, a gdy zobaczyłam okładkę "Głosów Pamano", po prostu przepadłam. Byłam przekonana, że za tym niesamowitym zdjęciem kryje się kilkaset stron wzruszającej historii, która pochłonie mnie bez reszty. Nie myliłam się. "Głosy Pamano" to wybitna powieść, która zasłużyła na miano literackiego arcydzieła. Dlaczego? Przeczytajcie sami. W niewielkich miasteczkach wszyscy znają swoje sekrety. Mieszkańcy sk... czytaj dalej »

@ewa.kluska @ewa.kluska

Moja opinia o książce

Opinie
@bea-ta
2019-11-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Biblioteka domowa przeczytane 2015

Jest tu wszystko, co powinno sprawić, że lektura zaczaruje mnie, wciągnie i zachwyci. Ludzkie losy naznaczone przez Historię, opowieść obejmująca kilkadziesiąt lat snuta wielotorowo i wielopoziomowo, wspomnienia, świetnie skonstruowane pod względem psychologicznym sylwetki, czas przeszły występujący na równych prawach z teraźniejszym…. Nie ma tu prawdy jedynej i niepodważalnej. Wszystko zależy od tego, czyjej opowieści zaufamy… Nie ma tu historii prostych, jednoznacznych…

A jednak. Nie porwała mnie. Nie zachwyciła. Winą za to obarczam formę, a w zasadzie jej dwa elementy (eksperymenty?). Książka chwilami budziła mój sprzeciw, ale nie z gatunku tych sprzeciwów, które burzą spokój ugruntowanych wyobrażeń i przekonań, by przerodzić się w zaintrygowanie czy fascynację. Tu był sprzeciw ze wskazaniem w stronę niechęci. Mówię tu o wielce oryginalnej konwencji, której uzasadnienia zastosowania nie potrafię odgadnąć, polegającej na tym, że od czasu do czasu pojawia się zdanie pozbawione znaków interpunkcyjnych, albo posiadające te znaki, lecz użyte niezgodnie z zasadami interpunkcji. Zdarzają się też zdania, które rozpoczyna jeden narrator, a kończy inny, ponadto część narracji jest w czasie teraźniejszym, część w przeszłym, a żeby było jeszcze ciekawiej? bardziej oryginalnie? nowatorsko? wypowiedź każdego z narratorów odnosi się do innego wydarzenia, problemu. Hm… Lubię takie literackie wykrętasy :), jednakże nie wtedy, gdy zaburzają one nastrój opowieści. Lubię taką zabawę ...

{}× 2 | link |
@ewa.kluska
@ewa.kluska
2014-10-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
@BagatElka
2019-11-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane ZZZ....oddane
@Beata_
2019-11-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane E-booki Posiadam
@MgorzataM
2019-11-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Y: 2017 Poszukuję do swojej biblioteczki
@Zaneta
2019-11-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Jaume Cabre
@Maadzia
@Maadzia
2015-03-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
NO
@nolis1
2014-11-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Co czytać po książce “Głosy Pamano”- Jaume Cabré

Książka Strażniczka miodu i pszczół
Strażniczka miodu i pszczół Cristina Caboni
{}7.6/10
Angelica jedynie wśród pszczół czuje się dobrze. Całą wiedzę...
Książka Jaśnie pan
Jaśnie pan Jaume Cabré
{}7.3/10
Z jaką łatwością spada się ze szczytów władzy na dno piekła ...
Książka Boginie z Žítkovej
Boginie z Žítkovej Kateřina Tučková
{}7.5/10
Wysoko w Białych Karpatach, na pograniczu Moraw i Słowacji, ...
Książka Dziedzictwo Estery
Dziedzictwo Estery Sándor Márai
{}7.5/10
Powieść Dziedzictwo Estery (1938) nastrojem, narracją w mino...
Książka Wśród swoich
Wśród swoich Amos Oz
{}8/10
Osiem nowych, przeplatających się opowiadań, w których Amos ...

Cytaty z książki

O nie! Książka Głosy Pamano. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}