Gorsza siostra

Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 24 ocen kanapowiczów
Gorsza siostra
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 24 ocen kanapowiczów

Opis

Ida ma 25 lat, męża Tomka i dwuletnią córeczkę-Dziunię. Przed rokiem wykryto u kobiety białaczkę. Choroba postępuje szybko i jest wyniszczająca. Mama Idy, Urszula, jest przerażona, chce ocalić życie córki za wszelką cenę! Tylko przeszczep może uratować Idzie życie, a niestety, żaden z członków rodziny nie może być dawcą szpiku. Podczas rodzinnego spotkania okazuje się, że wuj Urszuli, benedyktyn z Tyńca, zna rodzinną tajemnicę. Przysięgał milczeć, jednak w tej sytuacji uznaje, że sprawa życia i śmierci zwalnia go z jej dotrzymania. Pojawia się jeszcze jedna szansa na znalezienie dawcy, przyrodnia siostra Uli.
Data wydania: 2020-09-16
ISBN: 978-83-280-7249-7, 9788328072497
Wydawnictwo: W.A.B.
Stron: 400
dodana przez: Justyna_K

Autor

Justyna Bednarek Justyna Bednarek
Urodzona w 1970 roku w Polsce (Warszawa)
Jest dziennikarką, pisarką i ilustratorką, której nazwisko rozsławiła popularna seria książek dla dzieci o przygodach skarpetek, które znikają w pralce – „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” oraz „Nowe przy...

Pozostałe książki:

Okruchy dobra Nowe przygody skarpetek Babcocha Ogród Zuzanny. Miłość zostaje na zawsze Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek
Wszystkie książki Justyna Bednarek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Gorsza siostra

WYBÓR REDAKCJI
14.09.2020

Ida ma 25 lat, męża Tomka i dwuletnią córeczkę - Dziunię. Przed rokiem wykryto u kobiety białaczkę. Choroba postępuje szybko i jest wyniszczająca. Mama Idy, Urszula, jest przerażona, chce ratować córkę za wszelką cenę! Okazuje się, że tylko przeszczep może uratować Idzie życie, a niestety, żaden z członków rodziny nie może być dawcą szpiku. Podcz... Recenzja książki Gorsza siostra

@iza.81@iza.81 × 9

Walka o życie

23.03.2022

Kiedy dzięki uprzejmości Wydawnictwa W.A.B. miałam przyjemność przeczytać książkę Pani Jagny pt. „Pies, który nas odnalazł” wiedziałam, że chcę poznać autorkę bliżej. Sięgnęłam więc po książkę stworzoną w duecie z Justyną Bednarek, chcąc się przekonać, czy będzie równie dobrze. Na początku wydawało się, że nie będzie, ale to było tylko chwilowe... Recenzja książki Gorsza siostra

@Nina@Nina × 23

"Gorsza siostra"

12.10.2020

„Człowiek dotknięty nieszczęściem najbardziej samotny czuje się wśród ludzi, których jego tragedia nie dotyczy”. Ida ma zaledwie 25 lat, dwuletnią córeczkę, kochającego męża i wyniszczającą, szybko postępującą białaczkę. Tylko szybki przeszczep może ją uratować. Urszula jest mamą Idy, kobieta jest przerażona, zaczyna tracić nadzieję. Często z... Recenzja książki Gorsza siostra

Bądźmy dobrzy do szpiku kości!

25.09.2020

To już kolejna na naszym rynku, świetna powieść obyczajowa duetu Justyny Bednarek i Jagny Kaczanowskiej. Ida jest młodą, zaledwie 25-letnią kobietą, która w życiu pragnęła tylko jednego – mieć rodzinę. To życzenie bardzo szybko się spełniło: ma cudownego męża Tomka i trzyletnią córeczkę Wandzię. Niestety w jej życiu pojawił się jeszcze ktoś, ten ... Recenzja książki Gorsza siostra

Moja opinia o książce

Opinie

@agulkag
2021-09-17
Przeczytane

Ida ma udaną rodzinę, kochającego męża i uroczą córeczkę. I nic nie zapowiada nadchodzących trudnych chwil, choć można się ich spodziewać. Powód jest prosty, kobieta zmaga się z chorobą nowotworową. I choć przeżyła już wznowę choroby, to tym razem rodzina staje wobec ogromnego wyzwania - poszukiwanie dawcy szpiku. Niestety w grę wchodzi tylko dawca niespokrewniony, bo niestety w rodzinie takiej osoby nie znaleziono.
Jedynym ratunkiem jest jeszcze przebadanie o. Hieronima, który w jest zakonnikiem w Tyńcu, a stanowi cząstkę rodziny. Tu jednak blokada jest przede wszystkim wiek. Zakonnik po kontakcie z matką Idy, zaprasza ją do Krakowa, gdyż ma do przekazania ważną rodzinną tajemnicę.
Krakowskie spotkanie przenosi czytelnika wiele, wiele lat do tyłu, do czasu sprzed II wojny światowej, gdzie rozegrały się dramatyczne wydarzenia.
Autorki tak interesująco snują opowieść rodzinną, że bardzo szybko przeniosłam się w przeszłość i zaczęłam żyć wraz z dwiema dziewczynkami. Ciekawy sposób przedstawienia rodzinnych tajemnic sprawia, że nie sposób oderwać się od książki i podróżuje się z bohaterkami i przeżywa ich historię.
Troszeczkę tylko czuję niedosyt w związku z samym procederem poszukiwania dawcy. Szkoda, że autorki nie poświęciły więcej czasu na rozwinięcie tego wątku. Uważam, że jest to tak ważna sprawa i powinna być jeszcze mocniej wyakcentowana.
Ogólnie wielkie brawa za pomysł, akcję i niecne wciąganie czytelnika w historię :)

× 11 | link |
@esclavo
2020-09-24
7 /10
Przeczytane

Enigmatyczny tytuł i piękna okładka to nie jedyne plusy powieści "Gorsza siostra". Wciągająca akcja, lekki styl i ważny temat, sprawiają, że książka jest godna polecenia każdemu. Ale początkowo miałam obawy, bo boję się duetów. Jednak wszystko wyszło dobrze.

"Gorsza siostra" to powieść o tajemnicach, poświęceniu, miłości i nienawiści, tak silnej, że zaślepiającej. Historia o odrzuceniu, trudnych losach wojennych i latach tuż po. O tym jak nieświadomie możemy wyrządzić krzywdę sobie, ale też najbliższej osobie. Ale też dająca nadzieję, że wszystko dzieje się w jakimś celu. Że w naszym życiu jest cel, którego możemy teraz niedostrzegać, ale z perspektywy czasu będzie to wyglądać inaczej.

Ta książka powstała po "coś". Ma nas uświadomić, że nie jesteśmy sami na świecie, że obok nas rozgrywają się dramaty, że możemy pomóc w tak łatwy sposób ocalić inne życie. Ma też walczyć ze stereotypami, lękiem i niewiedzą na temat samego zabiegu pobierania szpiku. Chwilowy dyskomfort, o którym za moment zapomniemy to żadna cena za uratowanie kogoś, kto walczy o życie.

Powieść ta to ciekawa obyczajówka z przesłaniem, kryjącym się pod dobrą rodzinną historią. Może spodziwałam się czegoś bardziej spektakularnego, może jest tu za dużo wiary w Boga, ale całość wypada bardzo dobrze. Cieszę się, że książka nie spełnia tylko rozrywkowego aspektu, ale może mieć morał i realnie wpłynąć na nasze życie.

× 3 | link |
@zetbasia27
2020-12-22
8 /10
Przeczytane

Wzruszająca i pełna różnych emocji historia trzech pokoleń kobiet z niby zwykłej rodziny. Jak się okazuje przeszłość kryje sporo przykrych tajemnic, które o mały włos nigdy by nie ujrzały światła dziennego. Książka wciąga od pierwszych stron. Towarzyszymy kobietom, które walczą o przetrwanie wojny, potem równie trudne lata w komunistycznej Polsce, aż do współczesności, kiedy żyje się łatwiej, ale znienacka atakuje podstępna choroba.
Autorki zachęcają czytelniczki by zgłaszać się do bazy dawców szpiku, to może komuś uratować życie.
Książka o miłości i zdradzie, o poświęceniu, zazdrości i przebaczeniu. Dobra lektura, zmusza do refleksji i zostaje w pamięci. Polecam!

× 2 | link |
@jelonka11
2020-10-07
7 /10
Przeczytane

Ja bym zakończenie inne dała ... (łzawe i dramatyczne bym dała)

× 2 | link |
@maria
2022-06-20
8 /10
Przeczytane ➡️ rok 2022 audiobook historia/ powieść historyczna
@bea-ta
2022-04-20
7 /10
Przeczytane przeczytane 2022
@Angel
2022-04-11
8 /10
Przeczytane
@Nina
2022-03-23
8 /10
Przeczytane 2022 E-book
@ewazia64
2021-02-23
8 /10
Przeczytane
@Lirith
2021-02-06
8 /10
Przeczytane
@milena9
2021-01-02
10 /10
Przeczytane
HA
2021-01-17
8 /10
Przeczytane Bednarek Justyna Kaczanowska Jagna EMPIK
@Miss_Libro
2020-12-07
9 /10
Przeczytane
@anna_strzelczak
2020-10-23
6 /10
Przeczytane
@Busia1904
2020-10-19
9 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Pan Bóg pisze prosto po krzywych liniach ”
× 2
#
“Rzeczy nienazwanych nie trzeba brać pod uwagę ”
× 1
#
“Zakochana kobieta potrafi zdziałać cuda ”
× 2
#
“Czasem Bóg dopuszcza w naszym życiu coś złego, żeby wyprowadzić z tego znacznie większe dobro. Spycha nas w ciemność, żeby tym mocniej rozbłysło Jego światło. ”
#
“Bóg jest wielki, lepiej więc zdać się na Niego, zamiast trudzić swoją maleńką głowę dylematami ponad możliwości zrozumienia"”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl