Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach

Katarzyna Ryrych, Barbara Kosmowska, Katarzyna Terechowicz, Wojciech Cesarz ...
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów
Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów

Opis

15 znakomitych opowiadań o tym, co w życiu najważniejsze.

Zbiór opowiadań dla młodzieży w wieku 11-15 lat - o tym, co w życiu najważniejsze: o przyjaźni, szacunku, sprawiedliwości, odwadze, wolności, ale też optymizmie, życzliwości, pokojowym nastawieniu do świata…
Autorami czternastu opowiadań (o każdej z wartości) są laureaci Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, organizowanego przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom.
Opowiadanie o mądrości napisał zaś związany od lat z Fundacją Andrzej Maleszka, niezwykle popularny i lubiany autor bestsellerów dla dzieci i znakomity reżyser.
Niewiele jest książek tak poważnie traktujących młodego czytelnika. Znakomicie napisana, świetnie zilustrowana – śmieszy i wzrusza, rozczula i skłania do refleksji, prowokuje do sporów i dyskusji.
Na pewno niejeden nastolatek będzie identyfikował się z bohaterami „Gorzkiej czekolady...” - Kacprem, któremu tak trudno zdobyć się na odwagę, nastoletnią właścicielką wielorasowego psa Kufla, której życie będzie o wiele prostsze, gdy przestanie notorycznie kłamać, Jackiem i Marcinem, którzy zupełnie inaczej oceniają, co to szczęście, a co pech.
W tych opowiadaniach znajdą też swoje portrety sami dorośli - czasem (jak w „Rajskim ptaku”) ostro zarysowane. I świat, który w tym wieku ocenia się może najsurowiej, ale jakże szczerze.
Piętnaście opowiadań – piętnaście wartości na piętnastolecie Fundacji ABCXXI, która od lat mówi o emocjach młodych czytelników, czyli o tym, co najważniejsze.

Ważna książka o ważnych sprawach – na ważny wiek.
Dorota Koman

Katarzyna Ryrych - "Złomek", "Szczęśliwego Nowego Roku", "Rajski ptak", "Niebieska kredka"
Barbara Kosmowska - "Fan-Fatalne zauroczenie", "Szacun i gorzka czekolada", "Koszulka z numerem 6"
Katarzyna Terechowicz - "Kacper"
Wojciech Cesarz - "Dolina jeleni", "Sztuka programowania"
Katarzyna Terechowicz i Wojciech Cesarz - "Burza"
Paweł Beręsewicz - „Pech”, „Nędzny tchórz”, „System”
Andrzej Maleszka - „Opowiadanie o mądrości”
Data wydania: 2021-10-26
ISBN: 978-83-8234-342-7, 9788382343427
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Cykl: Gorzka Czekolada, tom 1
Stron: 304
dodana przez: Catta
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Katarzyna Ryrych Katarzyna Ryrych
Urodzona 26 lutego 1959 roku w Polsce (Kraków)
Ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od lat uczy angielskiego, maluje obrazy i pisze książki. Ma dwóch synów, kota i psa. Lubi rowerowe wyprawy, dwuosobowe plenery i truskawki ze śmietaną. I dobre książki, które kupuje nałog...

Pozostałe książki:

Wszystko dla Ciebie Dalej niż daleko Wyspa mojej siostry Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach Lato na Rodos Wszystkie kolory świata Psia Gwiazda Życie motyli Drugi raz do tej samej rzeki Wilczek Hodowla Jasne dni, ciemne dni Król Pan Apoteker Philo- kot w drodze Tercet prowincjonalny Mała Jerzego Porwie nas wiatr Wdowie wzgórze Bachor Chuligania Denim blue Dziura w serze Gorzka czekolada. Nowe opowiadania o ważnych sprawach Mała wojna Pas startowy Pepa w raju. Najkrótsza opowieść o miłości Trzeci etap Piąta babcia Dominika Skrzydłak Tuba i Patefon. Detektywi na tropie Tuba i Patefon. Detektywi na wakacjach Wilczy księżyc Wojna w Kuropatkach Wyżej niż wysoko Zginęła mi sosna Zyg-zyg marchewka Łopianowe pole Bajdy Bajbary Bombka babci Zilbersztajn List od... Maneki-neko O Stephenie Hawkingu, Czarnej Dziurze i Myszach Podpodłogowych Siedem sowich piór Tylko dla Twoich oczu Za wszelką cenę Zupełnie inna bajka Draka na Antypodach Eviva l'arte! Jedyne kocię Kot Philo i złota Bastet Linka w mysim mieście List od…Święta przez cały rok Na psa urok! Opowiadania o psach O dzielnym Myszaku spod Mądrego Drzewa Opowiadania z kluczem Pamiętnik Babuni Siedem odcieni miłości Sprzedawca marzeń Używane koty Złociejowo Będę jak Patron Czerwona pełnia Dogonić siebie Koniec świata nr 13 Latający talerz List od...Ratujemy Święta Maki na sniegu Niebajki O Stephenie Hawkingu, czarnej dziurze i myszach podłogowych Oddech smoka Siódma piszczałka Wiersze z pazurkiem
Wszystkie książki Katarzyna Ryrych

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

MO
@MonikaKilijanska
2019-04-14
8 /10

Napisanie opowiadań dla tak wymagającego czytelnika było w końcu nie lada wyzwaniem. Jak zaciekawić i nie trącić myszką? Jak nauczyć, a nie umoralniać? By sprostać temu zadaniu Fundacja ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom, która m.in. jest autorem Złotej listy książek dla dzieci (sprawdź jakie książki są na niej), skłoniła laureatów Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren do napisania krótkich form literackich opowiadających o trapiących młodzież tematach. Znajdziemy tu całkiem nowoczesne, pisane często językiem nastolatków, opowiadania i szacunku, uczciwości, samodyscyplinie, wolności, poczuciu własnej wartości czy asertywności.

Czy polecam? Tak, choć rzeczywiście dla nastolatka, bo młodsze dzieci mogą nie zrozumieć niektórych aluzji. Ja, jako matka, też z chęcią przeczytałam obydwa tomy. Mam nadzieję, że dzieci smartfonów z chęcią sięgną nie tylko po kostkę czekolady ale także po książkę „Gorzka czekolada”.

Więcej na https://konfabula.pl/gorzka-czekolada-dobra-dla-nastolatkow/

| link |
@gabi.baryla11
2023-10-15
8 /10
Przeczytane
MA
@Mauser
2023-01-17
7 /10
Przeczytane rok szkolny 2022/23 - I semestr
@weronika_mazurek
2023-01-15
8 /10
Przeczytane
@beatazet
2022-05-25
9 /10
Przeczytane
EP
@Elena_Pan
2021-07-21
6 /10
Przeczytane
@monika_kaczmarczyk3
2021-05-29
7 /10
Przeczytane
@Abigaila
@Abigaila
2021-04-03
8 /10
Przeczytane
@haudek
2021-03-22
6 /10
Przeczytane 0Legimi 2021-Książki
MY
@marcelina04072007
2020-12-22
6 /10
Przeczytane
@antosiaczyta
2020-12-01
9 /10
Przeczytane Książki Antosi
@Megin
@Megin
2019-07-30
10 /10
Przeczytane Na Białym Regale

Cytaty z książki

O nie! Książka Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Gorzka czekolada. Nowe opowiadania o ważnych sprawach
Gorzka czekolada. Nowe opow...
Paweł Beręsewicz, Katarzyna Ryrych, Katarzyna Terechowicz, Katarzyna Majgier ...
7.5/10
“Gorzka czekolada, tom 2. Nowe opowiadania o ważnych sprawach” to zbiór opowiadań adresowanych do d...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl