Harry Potter i czara ognia

Harry Potter i czara ognia
4.49
Ocena 4.49 na 5 możliwych
Na podstawie 471 ocen kanapowiczów
Nowa edycja kolekcjonerska 3-płytowa. Czwarta część przygód Harry'ego Pottera...
Nowa edycja kolekcjonerska 3-płytowa. Czwarta część przygód Harry'ego Pottera. Kiedy Czara Ognia wyrzuca kartkę z imieniem Harry'ego Pottera, staje się on uczestnikiem Turnieju Trójmagicznego. Jednak to nie Harry podał swoje imię Czarze Ognia - kto zatem to zrobił? Zawiera rewelacyjne, wcześniej ...
Pełny opis
Data wydania:
ISBN: 7321909593886
Wydawnictwo: Warner Bros.

Recenzje

Być prawym do końca
Nie wiem, czy też macie swoje ulubione części serii, ale ja w każdej książkowej sadze mam swojego „faworyta”. Mimo że uwielbiam całą serię o Harrym Potterze, to „Czara Ognia” najbardziej skradła moje serce. To część, w której Harry musi się zmierzyć nie tylko z własnymi lękami, ale też faktycznym...
Po prostu Harry
Harrego Pottera i dwójki jego przyjaciół nie trzeba nikomu przedstawiać. Wielki sukces literacki J.K.Rowling sprawił, iż mimo, że największa "moda" na Pottera przeminęła, to zainteresowanie książkami o nastoletnim czarodzieju wciąż jest bardzo duże. Czwartą część książki o Harrym przeczytałam dop...
Napisz swoją opinię

Opinie

@gumslee
@gumslee 2007-10-22
Przeczytane (2007-10-22)
Rowling w wyśmienitej formie!Mnie osobiście książka pochwyciła w locie od samego początku (znam jednak mniej życzliwych autorce czytelników, którzy nie omieszkają ponarzekać na przydługawy ich zdaniem początek). Nie posiada już wady, o jakiej wspomniałem, przy okazji części poprzedniej, chociaż i tu pojawia się nieczyste zagranie ze strony autorki.Znowu plus 5 punktów dla Gryffindoru za odejście od schematu fabuły z dwóch poprzednich części, 10 punktów za atmosferę Hogwartu, który w tej części po prostu tętni życiem i daje możliwość niemal dotknięcia murów zamku. Jeszcze lepiej poprowadzone wątki postaci zasługują na dodatkowe 5 punktów, warta 20 punktów fantastyczna akcja - trzymająca w napięciu dokładnie kiedy trzeba - przepięknie balansuje z momentami pozwalającymi na zapoznanie się z innymi uczniami, a końcówka, o której nie szepnę choćby słówka, jest w stanie zrujnować nerwy - choćby były i ze stali - szczególnie jeśli pod ręką nie ma części kolejnej i nie można od razu płynnie kontynuować przygody z małym czarodziejem...Ja już nigdy nie będę trzymał kredki tak pewnie jak kiedyś...
@Nivell
@Nivell 2010-12-28
Przeczytane (2010-01-01)
Rowling odwaliła kawał dobrej roboty. Ja nie wiem czemu, ale wiem, że w przyszłości zakupię sobie Harry'ego Potter'a (jak na razie rodzice uważają, że to głupota skoro książki są w bibliotece). Chcę kiedyś usiąść w wygodnym fotelu z kubkiem gorącej herbaty i zacząć czytać Harry'ego Potter'a na nowo. Będę na nowo przeżywała te same chwile: smutek, radość, złość... Będę roniła łzy podczas śmierci każdej postaci, która na nie zasługiwała. Rowling pisze niesamowicie. Lekko i przyjemnie się czyta, czasami jej pomysły mnie zaskakują, są tak niezwykłe i tak magiczne, że nie ma ochoty się z nimi rozstawać. Głównych postaci nie możne nie lubić... Takich zalet można wymieniać w nieskończoność. Czara ognia była kopalnią tajemnic i spisków. Była świetną lekturą, od której ciężko się oderwać. Zdecydowanie kiedyś dam swojemu dziecku Harry'ego Potter'a żeby pokochało ten świat tak samo jak ja (a nie wątpię żeby było inaczej).
@Slayerka
@Slayerka 2009-01-18
Przeczytane (2009-01-18)
Całkiem ciekawa część, również przeczytana kilka razy. Mimo ilości stron czytało się ją szybko. Niestety od czwórki bohaterom zaczęła towarzyszyć Śmierć, a seria stała sie nieco... Hmm... Mroczniejsza (to na pewno już nie to, co przeżyliśmy w Kamieniu, czy w Komnacie).Pełno nowych bohaterów, gdzie wielu z nich zagrało jeszcze nawet znaczące role. Plusem są Mistrzostwa Świata w Quiddithu. Ciekawie rozpisane wątki, oraz interesujące pomysły. Zaskakująca końcówka.Świetna jest scena na cmentarzu. Gdy do niej dochodzę, przerywam książkę dopiero, gdy Harry wróci do Hogwartu.Moim zdaniem nie jest to najlepsza część, ale na szczęście nie jest i najgorsza.
@Coffin
@Coffin 2009-09-14
To była pierwsza potterowska książka, za którą się zabrałam. Na początku byłam zniechęcona i zrezygnowałam. Po roku w wieku 10 lat zabrałam się za to tomiszcze (choć czytywałam już wtedy grubsze książki) Nie jest moją ulubioną częścią, ale Turniej Trójmagiczny, odrodzenie Voldemorta, romans Hagrida i parę innych wątków mniej lub bardziej humorystycznych należy do moich ulubionych wśród całej serii HP. Podsumuwując Jedyna Właściwa Autorka zwana też Joaśką odwaliła kawał dobrej roboty, bo w końcu rozpoczęła pokolenie moich ukochanych ficków :)
@Tsumetai
@Tsumetai 2011-06-08
Przeczytałam wszystkie części przygód Harry'ego Pottera i miałam to szczęście dorastać wraz z bohaterami książek. Seria jest typowo młodzieżowa, choć ma wielu odbiorców także wśród starszych czytelników. Dla mnie "Czara Ognia", to część do której powoli zaczął wstępować mrok. To moment, gdy bohaterowie dorastają a ich problemy stają się cięższe, a tajemnice Ministerstwa Magii wychylają się w stronę światła. Więcej tu intrygi, niż beztroski znanej z poprzednich części.
@Lette
@Lette 2010-06-06
Przeczytane (2010-01-01)
Początek książki jakoś do mnie nie przemówił, ale brnęłam dalej. Po mniej więcej 100 stron nie mogłam już się oderwać. Cudowna książka. Szkoda tylko, że tak mało było w niej George'a i Fred'a. Ah, uwielbiam ich. XD Do moich ulubionych momentów w książce zdecydowanie zaliczają się bal i turniej. Rowling wszystko pięknie i ładnie opisała. Żal mi było tylko Cedric'a. Polubiłam go. Ogółem to książkę oceniam na 5. Bardzo polecam tym, którzy jeszcze jej nie przeczytali.
@MmeStraitjacket
@MmeStraitjacket 2010-01-30
Przeczytane (2007-07-28)
Kiedy już chwyciłam ją w dłonie i podążyłam z opasłym tomiskiem do kasy w księgarni byłam pewna, że czeka mnie miły wieczór, w który pochłonę te czterysta stron i znów nie zostanie nic na drugi dzień. Jakże się zdziwiłam, kiedy książka okazała się ciężka, nie tylko w swojej wadze, ale też w treści - trudno mi się ją czytało, momentami nudziła, na siłę ciągnięty wątek romansowy było po prostu żałosny.
MA
@MatiZ 2011-06-01
4 tom to taki pomost pomiędzy pierwszymi trzema tomami, a ostatnimi trzema. To co się tutaj dzieje zmienia całkowicie zasady gry. Książka jest gruba, ale fabuła jest tak przemyślana i wciągająca, że pochłania się ją jednym tchem. Jest o wiele więcej wątków pobocznych niż poprzednio, ale autorce udało się uczynić je wszystkie ciekawymi. Świetna seria.
@Dariaaa
@Dariaaa 2010-12-29
Przeczytane (2007-07-28)
Książka wciągająca, strasznie szybko się czyta. Scena na cmentarzu jest naprawdę trzymająca w napięciu. Czytając ją straciłam połowę paznokci, które zostały pokonane przez moje zęby :) Śmierć Cedrika była dla mnie czymś strasznym i bolesnym. Kiedy został zabity, beczałam jak nic. Polecam każdemu, bo jest jedna z najlepszych części tej serii.
@Arcods
@Arcods 2010-11-23
Przeczytane (2010-11-23)
Godna polecenia dla dzieci, młodzieży i trochę starszych czytelników. Czyta się szybko i przyjemnie oraz zawsze zostaje niesmak pod koniec, że to już ostatnia strona. Czara ognie jest już znacznie "poważniejsza" niż poprzednie części i Harry przestaje być dzieckiem, a staje się młodzieńcem, co w całkiem zgrabny sposób ukazuje nam autorka.
Współtworzący tą stronę
puchar @dioxidin2002 @dioxidin2002 pierwsza opinia