Imperium Osmańskie we władzy kobiety

Iwona Kienzler
Książka Imperium Osmańskie we władzy kobiety
Książka Imperium Osmańskie we władzy kobiety
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Kontynuacja znakomitej publikacji o Sulejmanie Wspaniałym: losy kobiety, która według historyków uratowała imperium tureckie. W kulturze islamu i kultury Wschodu liczyli się przede wszystkim mężczyźni i ten stan rzeczy nie zmienił się po dziś dzień. Tak było także w Imperium Osmańskim. Jeśli kobiecie udało się zaistnieć na dworze sułtana, to przede wszystkim jako żonie i matce, czasem babce nieletniego władcy; rolą kobiety było dostarczanie przyjemności w łożu i rodzenie dzieci. Ale nie zawsze tak było, zdarzało się bowiem, że wpływ kobiet na mężczyzn, rządy i kraj był tak wielki, że w pewnym okresie w dziejach imperium można mówić nawet o „rządach sułtanek”, kiedy dama nosząca tytuł Sultan valide – matka sułtana była najważniejszą i najpotężniejszą kobietą nie tylko w haremie, czy w pałacu, ale w całym państwie. Rządy kobiet naprawdę zaczęły się już za rządów Sulejmana Wspaniałego. Do historii przeszły szczególnie Roksolana, która przybrała imię Hürren, Safije oraz Anastazja, która przyjęła imię Kösem. Losy tej ostatniej są rzeczywiście fascynujące, aczkolwiek jej życie nie było usłane różami, ani pełne szczęścia, pomimo przepychu i klejnotów, którymi je w pewnym okresie życia otaczano.
Data wydania: 2016-06-30
ISBN: 978-83-11-14236-7, 9788311142367
Wydawnictwo: Bellona
Kategoria: Historia
Stron: 190

Autor

Iwona Kienzler Iwona Kienzler
Urodzona w 1956 roku w Polsce
Autorka ponad osiemdziesięciu książek – publikacji non-fiction z zakresu historii, jak również leksykonów i słowników. Pisze także reportaże z podróży oraz artykuły dotyczące spraw gospodarczych i historii Polski, a także odwiedzanych przez nią kraj...

Książki Iwona Kienzler

Wszystkie książki Iwona Kienzler

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Imperium Osmańskie we władzy kobiety? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Imperium Osmańskie we władzy kobiety”- Iwona Kienzler

Książka Dwór
Dwór Iwona Kienzler
Kolekcja "XX-lecie międzywojenne" to wyjątkowa seria 50 ksią...
Książka Fuengirola 1810
Fuengirola 1810 Iwona Kienzler
Książka Kobiety Zygmunta Augusta
Kobiety Zygmunta Augusta Iwona Kienzler
Książka Czworonożni i skrzydlaci przyjaciele
Czworonożni i skrzydlaci pr... Iwona Kienzler
Kolekcja „Dwudziestolecie międzywojenne” to wyjątkowa seria ...

Cytaty z książki

O nie! Książka Imperium Osmańskie we władzy kobiety. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe