Ja, inkwizytor. Wieże do nieba

autor: Jacek Piekara
Ja, inkwizytor. Wieże do nieba
3.83
Ocena 3.83 na 5 możliwych
Na podstawie 30 ocen kanapowiczów
Oto on, inkwizytor i Sługa Boży, człowiek głębokiej wiary. Oto dwie minipowie...
Oto on, inkwizytor i Sługa Boży, człowiek głębokiej wiary. Oto dwie minipowieści, których bohaterem i narratorem jest Mordimer Madderdin, świeżo promowany absolwent Akademii Inkwizytorium. "Dziewczyny Rzeźnika" Piękne dziewczęta giną z ręki okrutnego seryjnego zabójcy. Rozwikłania tajemnicy m...
Pełny opis
Data wydania: 2010
ISBN: 9788375741933
Wydawnictwo: Fabryka Słów

Recenzje

Wieże do nieba
„Ja, Inkwizytor. Wieże do nieba” to książka zawierająca dwie minipowieści pióra Jacka Piekary. Mordimer Madderin walczy z herezją w świecie, w którym Jezus nie umarł na krzyżu tylko zszedł z niego i ukarał swoich prześladowców. Czy warto sięgnąć po tę pozycję? Moim zdaniem jak najbardziej. Mordim...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Medivh
@Medivh 2010-06-20
Przeczytane (2010-06-20)
Niestety wygląda na to, że Piekarze nie tylko skończyły się pomysły na kontynuację serii, ale także w ogóle pomysły dotyczące Madderdina. Oba opowiadania zaczynają się ciekawie, ale w miarę przemierzania kolejnych stron robi się gorzej. Akcja wlecze się, są głupie zbiegi okoliczności, a także wkurzają niezwykłe wręcz klapki na oczach Mordimera. To ostatnie zapewne było zamierzone z powodu małego doświadczenia naszego inkwizytora, ale moim zdaniem zbyt przejaskrawione. W pierwszym opowiadaniu bardzo szybko można wywnioskować, kto jest winny, więc zakończenie po prostu rozczarowuje. Druga historia prezentuje się nieco lepiej, fakty nie są już tak jednoznaczne, a i zakończenie (a dokładniej epilog) jest w porządku. Na pewno nie polecam ludziom, którzy przyzwyczaili się do twardego Mordimera, z Kostuchem u boku, i którzy innej wizji inkwizytora nie zniosą. W tych dwóch opowiadaniach nasz bohater jest nieco fajtłapowaty i ma niesłychanie dziwne poglądy na świat. Na wysokim poziomie jak zwykle stoi wydanie książki przez Fabrykę Słów. Okładka nieco przekombinowana, ale zawartość jest świetna. Książce dałbym 6, bo to zdecydowanie nie jest poziom poprzednich części.
@calamitas
@calamitas 2011-02-27
Przeczytane (2011-02-27)
Każdy od czegoś zaczyna... A początki Mordimera są ciężkie, z trudem rozpoznałam bohatera, którego znam z poprzednich części. Madderdin jest młody, niedoświadczony i prowadząc dochodzenie niekiedy się potyka, błądzi, daje się zwieść i schodzi na manowce a ja mam nieodparte wrażenie, ze autor wraz z nim. Bo akurat pewna nieporadność bohatera mi się podoba. Zwłaszcza to, że Mordimer nie od pierwszej swoje sprawy jest alfą i omegą. Jednak same historie wg mnie są dość słabe, czegoś im brakuje, jakiegoś pazura, żeby nie powiedzieć 'jaja'.
@Yoggobela
@Yoggobela 2012-07-02
Przeczytane (2012-07-01)
Dwie dobre mini-powieści. Momentami mi się dłużyły, jednak czytało się naprawdę przyjemnie i z zainteresowaniem. Według mnie nie jest to już to samo co "Sługa boży" i "Młot na czarownice", jednak nadal książki Piekary mają to coś w sobie, co mnie do nich ciągnie. Autor świetnie pokazał początki Mordimera, jego omylność i brak doświadczenia. Jako dobre czytadło dla przyjemności cykl o inkwizytorze zawsze się sprawdzał i tak jest również tym razem, polecam.
@caterpillar
@caterpillar 2010-07-26
Przeczytane (2010-07-26)
jest to część o Mordimerze, którą męczyłam najdłużej, nawet w trakcie jej czytania zabrałam się za inną książkę co nie zdarza mi się prawie wcale...średnio przypadł mi do gustu żółtodziób Madderdin, histrorie wydały mi się jakby płytkie, przesadnie wydłużone, nie przekonały mnie. Całość oceniam na 3+, czyli niby poprawnie, ale bez szału.
@misha
@misha 2012-12-23
Przeczytane (2012-12-23)
Świetna. :) Styl pisania, kreacja postaci, fabuła - wszystko jak najbardziej ok. Cały cykl o Mordimerze to pozycja obowiązkowa miłośników fantastyki. :)
@frodo
@frodo 2010-05-15
Przeczytane (2010-05-15)
Dwa opowiadania z życia inkwizytora. Jest młody, niedoświadczony, ale z łatwością rozpoznajemy w nim tego który zostanie sławnym Mortimerem. Dobre.
@danielor
@danielor 2016-06-09
Ekstra! Naprawdę godna polecenia pozycja!
@cordiale
@cordiale 2011-05-25
Przeczytane (2011-05-25)
Nie oczarowała mnie... Bez polotu.
Autorzy
Jacek Piekara
Jacek Piekara (ur. 19 maja 1965 w Krakowie) – polski pisarz fantasy i dziennikarz czasopism o grach komputerowych ("Świat Gier Komputerowych", "Gambler", "Click!", "GameRanking", pseudonim: Randall...
Inne książki:
Książka Imperium - smoki Haldoru
Książka Arivald z Wybrzeża
Książka Sługa Boży
Książka Sługa Boży
Książka Sługa Boży
Współtworzący tą stronę
puchar @5melchior5 @5melchior5 pierwsza opinia