Miecz Aniołów

Jacek Piekara
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 81 ocen kanapowiczów
Miecz Aniołów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 81 ocen kanapowiczów

Opis

Mordimer Madderdin powraca w kolejnym, trzecim już tomie. Fabuła sześciu opowiadań toczy się w alternatywnej (tu w roku 33 Chrystus nie umarł na krzyżu, lecz zszedł z niego i ukarał swych wrogów) rzeczywistości późnego średniowiecza. Główny bohater – inkwizytor – jak zwykle będzie czujnie stał na straży jedynie prawdziwej i świętej wiary, a grzesznikom z miłością ofiaruje ekstatyczną boleść stosu. Jego rola będzie tym trudniejsza, że na świecie szerzą się niepokoje oraz herezje, a w dodatku narasta śmiertelny konflikt pomiędzy władzami Kościoła a pragnącym utrzymać niezależność Świętym Officjum. Oczywiście inkwizytor będzie musiał i tym razem rozwiązać kryminalne intrygi, zmierzy się z demonami i czarnoksiężnikami oraz przeciwnikami religijnymi i politycznymi.
Data wydania: 2004-11-29
ISBN: 83-89011-26-3, 8389011263
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Cykl: Cykl Inkwizytorski, tom 3
Seria: Mistrzowie Polskiej Fantastyki
Kategorie: Fantastyka, Fantasy
Stron: 448
Mamy 14 innych wydań tej książki

Autor

Jacek Piekara Jacek Piekara
Urodzony 19 maja 1965 roku w Polsce (Kraków)
Jacek Piekara – polski pisarz fantasy i dziennikarz czasopism o grach komputerowych ("Świat Gier Komputerowych", "Gambler", "Click!", "GameRanking", pseudonim: Randall), a także redaktor naczelny czasopisma "Fantasy". Studiował psychologię i prawo n...

Pozostałe książki:

Ja, inkwizytor. Sługa Boży Ja, inkwizytor. Młot na czarownice Ja, inkwizytor. Łowcy dusz Świat inkwizytorów. Płomień i krzyż t. I
Wszystkie książki Jacek Piekara

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Miecz Aniołów

18.04.2012

Miecz Aniołów to moje pierwsze spotkanie z licencjonowanym inkwizytorem Mordimerem Madderdinem. Słyszałem o książce dużo dobrego, a że akurat wpadła mi w ręce postanowiłem bliżej zapoznać się z przygodami Sługi Bożego. Książka składa się z pięciu różnych historii, które opowiadają o przygodach dzielnego Mordimera w walce ze złem. Już od pierwszy... Recenzja książki Ja, inkwizytor. Miecz aniołów

Wiara kontra magia

19.07.2011

„Przykro będzie, jeśli już nigdy nie dasz rady wsadzić go w rzyć młodego chłopca, prawda? – spytałem i znowu ścisnąłem mocniej” Po książkę Jacka Piekary sięgnęłam bardzo chętnie. Chociaż o jego twórczości słyszałam nie tylko pochlebne opinie, nie czuję się zawiedziona. Piekara nie tworzy dla grzecznych, dobrze ułożonych dziewczynek, ani dla ludzi... Recenzja książki Ja, inkwizytor. Miecz aniołów

"Miecz Aniołów" - Jacek Piekara

30.04.2014

Mordimer Madderdin - człowiek, który nazywa siebie Sługą Bożym, Młotem na czarownice i Mieczem Aniołów. Istota ludzka o gorącym sercu i czystej wierze. Człowiek, będący licencjonowanym inkwizytorem Jego Ekscelencji biskupa Hez-Hezronu, kontynuuje dzieło Chrystusa, który 1500 lat wcześniej zstąpił z krzyża, dzierżąc w dłoni miecz i ukarał grzesznikó... Recenzja książki Ja, inkwizytor. Miecz aniołów

Moja opinia o książce

Opinie

@Tanashiri
2021-12-10
9 /10
Przeczytane Ciekawe, wciągające,... E-book Fantastyka Anioły, motywy anielskie Legimi ✨ Polscy autorzy

Muszę przyznać, że zwlekałam z tym cyklem zupełnie niepotrzebnie. Okazuje się bowiem, że to naprawdę fantastyczny zbiór opowiadań, które jak się okazuje mają też wspólną nić, jak choćby Ilona Loebe, która czasem pojawia się we wspomnieniach Mordimera. Lubię takie nawiązania.
Dużo przygany w stosunku do kościoła, księży i instytucji kościelnych. Piekara jako narratora wykorzystuje postać Mordimera, i dzięki temu swobodnie może poużywać na kler, z racji nie do końca przyjacielskich stosunków łączących Święte Officjum i Kościół. Jak dla mnie jednak jest to bardzo wyważony sposób na to, by pokazać od podszewki tą instancje, postawić ją w opozycji do pracy inkwizytorów, którzy choć bezwzględni, to jednak okazują większe miłosierdzie.
Piekara zaczyna mocno intrygować tym co znajduje się w klasztorze Amszilas. Bo coś tam jest, tylko co? Jednocześnie daje małe zielone światło, że wątek tej tajemnicy będzie jeszcze poruszał.
"Maskarada" i "Sierotki" najlepsze opowiadania.
Brakuje mi tu tylko bliźniaków, mam do nich sentyment, zwłaszcza do ich poczciwych zwrotów.

× 17 | Komentarze (1) | link |
@Johnson
2019-11-08
10 /10
Przeczytane Fantastyka/Science-Fiction Absolut Posiadam Polskie

W tej książce czuć klimat obłędu w oczach Anioła!
Trzeci tom serii o MM.
Klasa.

× 2 | link |
@Meszuge
2020-07-22
4 /10

Trzeci tom (poprzednie to „Sługa boży” i „Młot na czarownice”) opowiadań o licencjonowanym inkwizytorze Jego Ekscelencji Biskupa Hez-Hezronu, Gersarda - Mordimerze Madderdinie – zawiera sześć rozdziałów/opowiadań, z tym że ostatnie wyraźnie niedokończone.
Każde z nich stanowi, jak i w poprzednich tomach, osobną całość, tym niemniej pojawiają się tu nieśmiałe i delikatne próby częściowego choćby wyjaśnienia wątpliwości i zagadek, które mogły się czytelnikowi pojawić podczas lektury wcześniejszych tomów. Mogły… nie musiały.

Jest to, moim niezwykle skromnym zdaniem, tomik najsłabszy, pisany wyraźnie bez polotu i entuzjazmu, z wieloma powtórzonymi opisami (kopiuj i wklej?).

Mordimer tropi heretyków, ociera się o sprawy kryminalne, ryzykuje życiem – schemat z poprzednich tomów. Wyjątkowo, o wiele bardziej niż w poprzednich tomach, uderza w „Mieczu Aniołów” nieufność i złość autora wobec kleru, księży – czyżby złe doświadczenia z dzieciństwa?

× 1 | link |
@Yoggobela
2011-03-10
8 /10
Przeczytane Posiadane

Po dłuższej przerwie od książek Piekary miło było wrócić do Mordimera. Chyba bardziej doceniłam te książki, bo mimo dobrego wrażenia po poprzednich tomach, to po dłuższym czasie zostawały mi w pamięci wszystkie powtórzenia, schematy i dokładnie te same wypowiedzi bohatera pojawiające się w każdym momencie, gdy tylko pasowało je tam wcisnąć. Po tej części mam ochotę na kolejne. Podobały mi się zamieszczone tutaj opowiadania, były naprawdę ciekawe. Intrygi, czasem nawet elementy zaskoczenia i więcej bohaterów, akcja bardziej urozmaicona. W dodatku ciężko zdefiniować głównego bohatera, czy jest dobry, czy zły. Zauważyłam, że przygody Mordimera niestety szybko mi wylatują z pamięci, ale kiedyś na pewno z chęcią będę sobie odświeżać pamięć. Cykl o inkwizytorze to dla mnie czysta przyjemność i zachęcam do lektury.

× 1 | link |
@piotrsiuda
2008-09-08
8 /10
Przeczytane Fantastyka

Wolę sci-fi od fantasy jednak książka Piekary mnie zachwyciła. Wszystko to co dobre fantasy powinno mieć, czyli ciężki klimat przejawiający się w bluźnierstwach, seksie, okrucieństwie. Niebanalny, cyniczny główny bohater. Wadą jest to, że opowiadania są zbyt krótkie, rozwiązanie wątków następuje zbyt szybko i gwałtownie - autor często "ucina" akcję poprzez jakieś jedno "nadzwyczajne" zdarzenie.

× 1 | link |
@lyycco
2013-01-04
10 /10
Przeczytane

Świetna książka. Niestety zamiast czytać tomy od początku, zaczęłam od tego, ale po przeczytaniu go nie odczuwam aż takiego "bólu" z tegoż powodu ;> Świat przedstawiony ciekawy, miejscami zaskakujący, postacie świetne. Tematyka bardzo mi odpowiada, przygody inkwizytora są nieczęstym tematem książek. Zdecydowanie polecam :D

× 1 | link |
@Aiwlys
2009-11-02
10 /10
Przeczytane

Wszystkie opowiadania bardzo przypadły mi do gustu. Postać Mordimera jest bardzo ciekawa, jego przemyślenia i uwagi niejednokrotnie wywoływały u mnie napady śmiechu. A sam pomysł na fabułę i akcję niezwykle oryginalny. Przypomina mi troszkę "Wiedźmina". Tylko z innej strony.

× 1 | link |
@rainmaker666666
2011-04-08
10 /10
Przeczytane

Seria książek o Mordimerze, to duża dawka przyjemności. Siadając do pierwszych stron opowiadań już trudno się oderwać, a co dopiero mówić, kiedy pokocha się głównego bohatera. Zdecydowanie polecam! Najlepszy sposób na udane wieczory z książką:)

× 1 | link |
@stranka1976
2012-10-08
10 /10
Przeczytane

Książkę się czyta jednym tchem i naprawdę trudni się oderwać. Madderdin jest bardzo ciekawą postacią i świat zabobonów porywa w całkiem odległe i wymyślne czasy.Polecam bardzo nie tylko dla fanów fantastyki.

× 1 | link |
@rockaga
2010-06-03
10 /10
Przeczytane Na regale

Uwielbiam Jacka Piekarę i jego serie o Mordimerze. Akcja szybka wartka, zabawna i brutalna jednocześnie. świetne dark fantasy. Polecam wszystkim fanom tego gatunku.

× 1 | link |
@frodo
2008-02-10
10 /10
Przeczytane

Jak i poprzednie książki z cyklu o Inkwizytorze, rzecz godna polecenia.

× 1 | link |
@don_Francesco
2007-10-13
10 /10
Przeczytane

Kawał dobrej fantastyki. Gorąco polecam!

× 1 | link |
@Judith
2010-06-12
Przeczytane

Fascynująca postać z tego Mordimera. Nie jest ani dobry ani do końca zły. Za to bardzo oddany swojej pracy. I to jest nim najbardziej interesujące, ponieważ nigdy nie wiadomo, jak się zachowa i co zrobi. Opis spotkania Mordimera z Jego Aniołem Stróżem i ich rozmowa to najlepszy moment całej książki. Ciekawe jak Piekara rozwinie wątek z tą boskością ... ;P

| link |
@Katsumi
2007-09-18
Przeczytane

Wspaniała książka... Niezywkle wciągająca. Czytałam 'wersję' wydrukowaną przez Fabrykę Słów. W tym wydaniu oprócz "Miecza Aniołów" są inne opowiadania oraz fragment książki "Necrosis. Przebudzenie" Oczywiście koniec zwykle jest wiadomy - Madderdin wygra, lecz zwykle ciekawi jak ^^ Gorąco polecam.

| link |
@Maynard
2009-07-05
Przeczytane Fabryka Słów Worek z gnomami - fantastyka w opowiadaniu i miniaturze

Autor wyraźnie się "rozkręca". Więcej bohaterów, zagęszczenia głównej fabuły, elementów zaskoczenia i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. No i nasz poczciwy Mordimer nie jest już tylko zaślepionym fanatykiem...najlepsze - prawie wszystkie opowiadania, może poza tytułowym.

| link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“- Szkoda tylko, że nie przyszło ci do głowy podnieść dupsko i pójść za tropem- dodałem. - Przyszło- odparł bliźniak i rozgryzł źdźbło trawy.- Ale potem niby poszło...”
#
“- Och, Korfis, nie nudź- odparłem.- Powinienem ci jeszcze kazać dopłacić za to, że w tej brudnej norze mieszka inkwizytor.(...).Hoffer z "Pękniętej Beczułki" daje mi pokój i wyżywienie za darm...”
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Sługa Boży
Sługa Boży
Jacek Piekara
8.2/10
Najbardziej wstrząsająca i bluźniercza wizja w historii polskiej fantastyki! Oto świat, w którym Chr...
Młot na czarownice
Młot na czarownice
Jacek Piekara
8.4/10
Wiekszości ludzi Święte Oficjum kojarzy się wyłącznie ze stosami i torturami. Niesłusznie. W sercu s...
Ja, inkwizytor. Łowcy dusz
Ja, inkwizytor. Łowcy dusz
Jacek Piekara
8.3/10
Oto on - inkwizytor i Sługa Boży. Człowiek głębokiej wiary. Minęło tysiąc pięćset lat, od kiedy Jezu...
Płomień i krzyż. Tom 1
Płomień i krzyż. Tom 1
Jacek Piekara
8.1/10
Jak Mordimer Madderdin został inkwizytorem? Kim byli jego rodzice? Jaką tajemnicę skrywa jego mentor...
Ja, inkwizytor. Wieże do nieba
Ja, inkwizytor. Wieże do nieba
Jacek Piekara
7.4/10
Mordimer Madderdin, świeżo wypromowany absolwent Akademii Inkwizytorium, ma do rozwiązania dwie zaga...
Ja, inkwizytor. Dotyk zła
Ja, inkwizytor. Dotyk zła
Jacek Piekara
7.2/10
Oto on, inkwizytor i Sługa Boży, człowiek głębokiej wiary. Oto dwie minipowieści, których bohaterem...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl