Świat inkwizytorów. Płomień i krzyż t. II

Jacek Piekara
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Książka Świat inkwizytorów. Płomień i krzyż t. II
Książka Świat inkwizytorów. Płomień i krzyż t. II
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Inkwizytor Arnold Lowefell staje się coraz potężniejszym członkiem Wewnętrznego Kręgu Inkwizytorium. Cały czas usiłuje nie tylko odzyskać pamięć o swojej tajemniczej i mrocznej przeszłości, ale zmierzyć się z sekretami i wielopiętrowymi intrygami dręczącymi Święte Officjum. Płomień i Krzyż II to również opowieść o niezwykłych kobietach: o potężnej wiedźmie służącej obecnie chrześcijanom, o czarodziejce swobodnie przemierzającej demoniczne wymiary, o perskiej magini ognia, a także o najsłynniejszej z nich wszystkich – heroinie z antycznych czasów – Valerii Flawii, inkwizytorii Jego Świątobliwości… Właśnie te kobiety odcisną piętno na losach Świętego Officjum. One również zdecydują o przyszłośc i całego chrześcijańskiego świata.
Data wydania: 2018-10-17
ISBN: 978-83-7964-371-4, 9788379643714
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Cykle: Cykl Inkwizytorski, tom 11
Stron: 388

Autor

Urodzony 19 maja 1965 roku w Polsce ( Kraków )

Jacek Piekara (ur. 19 maja 1965 w Krakowie) – polski pisarz fantasy i dziennikarz czasopism o grach komputerowych ("Świat Gier Komputerowych", "Gambler", "Click!", "GameRanking", pseudonim: Randall), a także redaktor naczelny czasopisma "Fantasy". St...

Książki Jacek Piekara

Wszystkie książki Jacek Piekara

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Świat inkwizytorów. Płomień i krzyż t. II nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@Maria_Burtka
@Maria_Burtka
2019-11-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane (2019-09-24) Fantastyka ➡️Literatura polska 🇵🇱 - Książkowe wyzwanie 2019 ✔ 🦄 Legimi 🦄
Naprawdę, chciałabym powiedzieć coś sensownego o tej książce. Naprawdę... Ale cholera - no nie da się. Cykl Inkwizytorski poznałam jakoś w gimnazjum. Jak dobrze liczę - będzie to minimum 8 lat temu, jeśli nie więcej. Od tego czasu zapomniałam już, co było w głównej historii. Gdzieś tam może mi świta jakaś Anielica z odciętymi skrzydłami, jakiś Jezus Chrystus karmiący się krwią, wiem, że chyba był jakiś Kościany Galeon, ale czy na bank to było w tej książce? Nie wiem. Piekara ma tak lekceważący stosunek do swoich czytelników, że zrobił z tego cyklu maszynkę do trzepania kasy. Znaczy i tak "wow", że w przeciągu roku (czy tam 2) wydał aż 3 książki (?). Szkoda tylko, że żeby te pozycje trzymały ...
{} | link |
@beata87
2019-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Moje drugie spotkanie z cyklem inkwizytorskim, postanowiłam bowiem czytać w kolejności chronologicznej wydarzeń. Rewelacyjne opowiadania fantasy o kobietach istotnych w życiu inkwizytora Arnolda Lowefella, których losy splotły się z jego losami. Każda jest silna i każda ma wpływ na niego. Poznajemy też niektóre fakty z osnutej mgłą niepamięci przeszłości Arnolda... Mroczny, brutalny świat, magia, wyprawy do nie-świata i tajemnice... Książka doskonale napisana, wciągająca i fascynująca.
{} | link |
@Johnson
2019-11-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 1 /10
Przeczytane (1987-05-02) ... Polskie Posiadam fantastyka/science-fiction
@Puella13
@Puella13
2019-08-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane (2019-08-08)

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się