Jedyne dziecko

Dallas William Mayr "Jack Ketchum"
9.0 /10
Ocena 9.0 na 10 możliwych
Na podstawie 25 ocen kanapowiczów
Jedyne dziecko
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.0 /10
Ocena 9.0 na 10 możliwych
Na podstawie 25 ocen kanapowiczów

Opis

?Jedyne dziecko? to kolejna na polskim rynku i długo wyczekiwana powieść Jacka Ketchuma, autora słynnej ?Dziewczyny z sąsiedztwa? oraz ?Poza sezonem? i ?Straconych?. Amerykański pisarz przeprowadza wstrząsające studium psychologiczne mężczyzny dopuszczającego się przemocy domowej i molestowania seksualnego, a także jego ofiar. Kolejna wstrząsająca powieść mistrza bezkompromisowej grozy, która odsłania najciemniejszą część ludzkiej natury. ?Jedyne dziecko? to książka obok której nie można przejść obojętnie. Arthur Danse stąpa po ziemi z konkretnego powodu ? by uświadomić ludziom, że ten świat jest mrocznym miejscem. Arthur nie uznaje odpowiedzi odmownej ? karze za nią strachem i bólem bez względu na to, kim jesteś. Żoną. Kochanką. Przechodniem. Jego ośmioletnim synem... Lydia McCloud miała nadzieję, że małżeństwo z Arthurem okaże się rekompensatą jej wcześniejszych złych wyborów. Że spotkała człowieka, który będzie ją chronił przez złem tego świata. Myliła się bardziej, niż mogła przypuszczać. Prawdziwe zło odnajduje bowiem tuż obok siebie, kiedy Arthur pokazuje swoje skrywane wcześniej oblicze. Zdesperowana Lydia zmuszona jest stoczyć walkę o życie, w której stawką jest los jej jedynego dziecka. A Arthur wykorzysta każdą okazję, aby udowodnić, że nic i nikt nie jest w stanie odebrać mu jego własności.
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-61386-07-0, 9788361386070
Wydawnictwo: Papierowy księżyc
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 324
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Dallas William Mayr "Jack Ketchum" Dallas William Mayr "Jack Ketchum"
Urodzony 10 listopada 1946 roku w USA (Livingston, New Jersey)
Właściwie Dallas William Mayr – amerykański pisarz powieści grozy. Pisał również jako Jerzy Livingston. Był jedynym dzieckiem niemieckich imigrantów: żołnierza Dallasa Williama Mayr (1908–1997) oraz księgowej Evelyn Fahner Mayr (1915–1987). Mieszka...

Pozostałe książki:

Dziewczyna z sąsiedztwa Poza sezonem Potomstwo Kobieta Rudy. Prawo do życia
Wszystkie książki Dallas William Mayr "Jack Ketchum"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Przerażająca opowieść o byciu ofiarą systemu

13.01.2022

,,Jedyne dziecko" Jack'a Ketchum'a to przerażająca opowieść zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Autor sięga wgłąb naszych umysłów i uświadamia nam, jak łatwo można stać się ofiarą systemu. Mimo najszczerszych chęci, nie zawsze możemy doprowadzić do szczęśliwego zakończenia. Lydia McCloud myśli, że spotkała człowieka, dzięki któremu będzie mog... Recenzja książki Jedyne dziecko

@aalexbook@aalexbook × 6

Nie wiem co powiedzieć

7.11.2019

Zacznę nietypowo jak dla siebie od podsumowania: ZDECYDOWANIE NIE JEST TO KSIĄŻKA DLA CZYTELNIKÓW O SŁABYCH NERWACH. Podobnie jak przy recenzji „Dziewczyny z sąsiedztwa” posłużę się na wstępie tej recenzji słowami Roberta Ziębińskiego z Newsweek Polska: „Prosta rodzinna historia. On, ona i dziecko. Tylko, ż eon jest potworem, ona pogubiona a ono ... Recenzja książki Jedyne dziecko

Jedyne dziecko

21.08.2011

Jack Ketchum jest pseudonimem artystycznym amerykańskiego pisarza Dallasa Mayr. Zanim jednak doszło do tego, że stał się on cieszącym sławą twórcą powieści grozy trudnił się między innymi takimi zawodami jak: piosenkarz, aktor, sprzedawca, agent literacki, czy też nauczyciel. W wielu kręgach uważany jest za legendarnego autora, który jest w stanie ... Recenzja książki Jedyne dziecko

@Lena173@Lena173 × 1

Dramatyczna walka o własne dziecko

26.04.2013

Lydia McCloud na ślubie swojej młodszej siostry poznaje Arthura Danse'a. Mając za sobą nieudane małżeństwo, boi się wiązać z kolejnym mężczyzną. Jednakże Arthur jest czarujący, inteligentny, przystojny i na dodatek dobrze sytuowany. Wydaje się być idealnym kandydatem na przyszłego męża. Mimo początkowych obaw, kobieta godzi się wyjść za niego i wkr... Recenzja książki Jedyne dziecko

@Amarisa@Amarisa × 1

Moja opinia o książce

Opinie

@Deutschland91
2019-11-07
9 /10
Przeczytane Kryminał Sensacja Thriller

Powieści Jacka Ketchuma można określić jako przerażające i wstrząsające, ponieważ autor porusza w nich wiele życiowych tematów. Historie przedstawiane w jego książkach chociaż są fikcyjne, to nie powstały jedynie z wytworu wyobraźni pisarza, ale zostały zainspirowane prawdziwymi wydarzeniami.
Drugi raz miałam okazję przeczytać powieść autora. Pierwsza książka "
Dziewczyna z sąsiedztwa" wstrząsnęła mną, przeraziło mnie okrucieństwo człowieka względem drugiego."Jedyne dziecko" to także przejmują powieść poruszająca problem wykorzystywania seksualnego dzieci oraz lekceważącego podejścia wymiaru sprawiedliwości do takich dramatów.

"Jedyne dziecko" to powieść poruszająca, realistyczna i przyprawiająca o dreszcze. To także historia o walce i nadziei, że może jednak w końcu będzie sprawiedliwość. Książka cały czas trzymała mnie w napięciu, miałam nadzieję,że zwyrodnialec w końcu dostanie za swoje.Kolejna książka o której nigdy nie zapomnę. Czy polecam? Tak, ale tylko osobom o mocnych nerwach.

× 9 | link |
@Eli1605
2019-12-04
8 /10
Przeczytane 2017

Temat niestety ciągle aktualny. Przemoc domowa i pedofilia w najgorszym wydaniu. Niekompetencja czy bezsilność wymiaru sprawiedliwości jest trudna do zrozumienia. Wszechogarniający strach, przemoc, niemoc i otaczające bohaterów zło. I tylko siła i miłość matki do swego dziecka jest w stanie go pokonać. Tematyka bardzo trudna, ale nie można jej unikać. Ona niestety istnieje.

× 9 | link |
@Asamitt
2019-11-25
8 /10
Przeczytane Thriller/Kryminał/Sensacja ✈ Wymienione/Sprzedane

Na pierwszy rzut oka można by pomyśleć, że Ketchum lubi perwersyjną drogę przez mękę ukazując właśnie w takich okolicznościach swoich bohaterów. Ale gdy ma się świadomość, że do opisania tak trudnych tematów zmusza go własny gniew i potrzeba odreagowania na to co usłyszał w mediach, bo są to prawdziwe zdarzenia, to inaczej przychodzi spojrzeć nam na całość. I niby mamy do czynienia z thrillerem, a tak jakbyśmy czytali historie prawdziwe.
Nie dla każdego są jego książki, bo nie każdy chce zagłębiać się w chorą naturę człowieka. A nawet jeśli ktoś uzna za ważne treści przez niego poruszane, musi sobie dawkować ostrożnie kolejne lektury.
Z pewnością żaden zdrowy rodzić nie podejdzie lekko do sprawy molestowania, dręczenia psychicznego i fizycznego dziecka, nawet gdy nie jest to jego własne. Nie jedno z nas podniosłoby rękę na kogoś, kto okazałby się pedofilem. Mnie samą największym obrzydzeniem napawał zawsze fakt, że tak wiele dzieci jest dręczonych przez ich najbliższych.
Odnosząc się do omawianej treści zupełnym nieporozumieniem - delikatnie to ujmując - jest dla mnie stwierdzenie, w tym wypadku przez sąd, że matka histerycznie podeszła do sprawy. Nad moim dzieckiem znęca się psychopatyczny ojciec i ja mam podchodzić w relacjach do tej sytuacji w sposób opanowany?! Temida jest ślepa, ale żeby przez to upośledzona umysłowo to nic mi nie wiadomo. Jednak patrząc na wydawane wyroki w sprawie dzieci i to wcale nie tych w Stanach, ale i w naszym kraju, to chciałoby s...

× 8 | link |
@cyrysia
2011-08-25
10 /10
Przeczytane

Nareszcie trafiłam na pisarza, który potrafi niezwykle realnie i autentycznie bez żadnych ubarwień nakreślić mroczny obraz natury ludzkiej. Nigdy nie spotkałam się z taką twórczością naładowaną frustracją, wściekłością i bólem.Główny bohater Arthur wyzwolił we mnie najgorsze mordercze instynkty utajone gdzieś w zakamarkach duszy. Książka naprawdę mocna, wstrząsająca i przerażająca. Uważam, że osoby o słabych nerwach raczej niech dadzą sobie spokój z tą pozycją, gdyż mogą nie wytrzymać psychicznie z nadmiaru przemocy, niesprawiedliwości i niewyobrażalnego zła.

× 3 | link |
@myszaaa
2013-11-07
10 /10
Przeczytane

Prawdziwy horror, brutalne zło, przerażająca opowieść. Czytając wnika się w umysł małego dziecka jak i potwora. Prawdą jest że w każdym horrorze Ketczuma czekam aż w koncu sprawiedliwość zwycięży, jednak jak to często bywa w życiu niesprawiedliwość i ból góra! Końcówka niewątpliwie mnie zaskoczyła ponieważ autor powieść napisał na podstawie prawdziwej historii. A co jeszcze okrutniejsze to że dziecko tak skrzywdzone przez ojca, w efekcie zostało zabrane od matki na 11 lat. KOSZMAR! Polecam osobą o bardzo mocnych nerwach! :)

× 3 | link |
@calamitas
2012-05-22
10 /10
Przeczytane

Jak dotąd najlepsza książka Ketchuma, jaką czytałam. Daję 5 za poziom adrenaliny. Ostrzegam jednak, że nie jest to książka łatwa. Zło fascynuje, sprawia, iż nie sposób od lektury się oderwać, ale jednocześnie budzi odrazę, strach i poczucie bezsilności. Uwaga, bo można się ubrudzić!

× 3 | link |
@Bujaczek
2012-08-26
Przeczytane Posiadam ;)

Nie polecam tej książki osobą o słabych nerwach, jej realizm przeraża i zapada na długi czas w pamięci. Amerykański pisarz stworzył powieść w sposób przemyślany, dopracował każdy element. Wszystko jest tu na swoim miejscu, do końca też ma się nadzieje, że może tym razem wygra prawda. Zdecydowanie polecam!

× 2 | link |
@Sky
2017-03-26
Przeczytane

bardzo dobra książka, ukazująca okrucieństwo ludzi... i niesprawiedliwość systemu prawnego.

× 2 | link |
@xVariax
2011-08-17
10 /10
Przeczytane

wstrząsająca i trzymająca w napięciu do samego końca. polecam!

× 2 | link |
@promyk1
2020-03-20
5 /10
Przeczytane

Była to moja druga książka tego autora.Nie wywarła na mnie takiego wrażenia jak "Dziewczyna z sąsiedztwa".Jest poruszony temat krzywdy dziecka.Prawie połowa książki była nudnawa.Pozostała część dotyczy krzywdy dziecka.Związana z tym sprawa sądowa,przesłuchania no i wyrok.

| link |
@olamagdalenka2001
2022-01-28
10 /10
Przeczytane
@aalexbook
2022-01-13
8 /10
Przeczytane
@Kundel_czyta
2021-09-22
10 /10
Przeczytane 🎧 Audiobook Thrillery psychologiczne
EF
2021-05-02
7 /10
Przeczytane Thriller
@lola.montes
2020-07-02
10 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“A on przyszedł na świat, żeby zrobić wiele rzeczy, ale również o to, by dać im nauczkę. Przekazać im prostą prawdę. Że świat jest mrocznym miejscem.”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl