Konkurenci się pani pozbyli

Jacek Galiński
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 27 ocen kanapowiczów
Konkurenci się pani pozbyli
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 27 ocen kanapowiczów

Opis

Zofia Wilkońska, wywołując wokół siebie sensację, uzyskuje zainteresowanie i poparcie pewnych grup społecznych. Nie umyka to uwadze polityków, którym zależy na liderach mogących przyciągnąć wyborców. Zofia otrzyma propozycję startu w nadchodzących wyborach parlamentarnych z ramienia Polskiej Partii Emerytów. Czy podejmie wyzwanie, połknie bakcyla kampanijnego oraz co ją spotka w politycznym piekiełku – tego będzie można się dowiedzieć z czwartej części przygód zażywnej staruszki.

Data wydania: 2021-02-24
ISBN: 978-83-280-8512-1, 9788328085121
Wydawnictwo: W.A.B.
Cykl: Zofia Wilkońska, tom 4
Kategoria: Komedia kryminalna
Stron: 352
dodana przez: chudini0505

Autor

Jacek Galiński Jacek Galiński Autor. Scenarzysta. Sportowiec. Miłośnik sztuk walki. Absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej i Wydziału Nauk Ekonomicznych UW. Laureat konkursu scenariuszowego "Wszystko zostaje w rodzinie" Akson Studio oraz konkursu na opowiadanie kryminalne w rama...

Pozostałe książki:

Kółko się pani urwało Komórki się pani pomyliły Kratki się pani odbiły Wigilijne opowieści
Wszystkie książki Jacek Galiński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Minister Zofia Wilkońska

27.02.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Żeby zostać politykiem, nie ma obowiązku posiadania konkretnego wykształcenia, powinno się posiadać odpowiednią wiedzę - przede wszystkim z dziedziny prawa i administracji. Najprostszym sposobem rozpoczęcia kariery politycznej jest zapisanie się do wybranej partii. Często członkowie partii prowadzą rekrutacje wśród swoich znajomych. Wstąpienie do ... {} Recenzja książki Konkurenci się pani pozbyli

Energiczna staruszka znowu w akcji

23.02.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Co tu dużo mówić, uwielbiam twórczość Jacka Galińskiego. Seria o Zofii Wilkońskiej to jedna z moich ulubionych i zawsze z niecierpliwością czekam na dalsze losy tej złośliwej staruszki (choć w pierwszej części mnie drażniła…miejscami nawet bardzo). To już czwarta część przygód zabawnej, energicznej i rezolutnej emerytki, która nie boi się mówić... {} Recenzja książki Konkurenci się pani pozbyli

Polska dla starców!

22.02.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Zofia Wilkońska powraca w wielkim stylu. Myślę, że większość czytelników tej serii przypuszczała, że tylko kwestią czasu jest, kiedy ta irytująco-intrygująca starsza pani sięgnie po władzę. Zofia nie byłaby jednak Zofią, gdyby jej działaniom nie towarzyszył wyszukany, oryginalny styl i nieodmiennie towarzyszące poczucie misji. Działania naszej bo... {} Recenzja książki Konkurenci się pani pozbyli

Zofia Wilkońska powraca z przytupem!

22.02.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Starsza pani o urodzie pewnej znanej aktorki wkurza, irytuje, denerwuje na wskroś, ale też bawi do łez. Zahartowana przez życie, nie zna umiaru i nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Jej zachowanie jest tak samo wkurzające jak śmieszne. Niech strzeże się ten, kto stanie jej na drodze! Każdy ma inne poczucie humoru, więc oczywistym wydaje się f... {} Recenzja książki Konkurenci się pani pozbyli

@anu_histeria@anu_histeria {}× 2

Moja opinia o książce

Opinie

@Bibliotecznie
2021-02-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

"Polska dla starców!"

Zofia Wilkońska powraca i robi to w swoim niepowtarzalnym stylu. Czwarty tom przygód starszej pani to kociołek polityczny. Zofia w Sejmie gwarantuje naprawdę dobrą zabawę podczas lektury.

Nasza bohaterka zyskała już sporą popularność w Polsce, zatem wcale nie dziwią możliwości, które nagle się przed nią otworzyły. Mianowicie otrzymała propozycję dołączenia do nowej partii emerytów. Uzyskawszy dokumenty poświadczające jej niewinność (wątek z tomu trzeciego), mogła spokojnie zająć się polityką. Członkowie wspomnianej partii wzięli udział w wyborach. Niestety Zofia nie została wybrana, zatem rozżalona powróciła do zwykłego życia u boku męża Henryka. Kiedy staruszka (pewnie dostałabym od niej po głowie za to określenie) pewnego dnia otrzymuje telefon od samego marszałka sejmu, początkowo nie wierzy w prawdziwość przekazanej informacji. Okazuje się, że zajęła miejsce kolegi posła, niejakiego Chimery, który niespodziewanie zginął w wypadku. Czy jednak był to rzeczywiście wypadek? Zofia nie jest o tym przekonana i postanawia dojść prawdy. A co z postulatami partii emerytów? Rzecz jasna świeżo upieczona posłanka zamierza wykorzystać okazję i sprawić, by starcom w Polsce żyło się lepiej. Jak Zofia odnajdzie się w świecie polityki? Czy uda jej się przebić przez mur skamieniałych działaczy? Jakimi sposobami będzie dociekała, czy ktoś przypadkiem nie przyczynił się do śmierci Chimery?

Czwarty tom przyg...

{}× 5 | link |
@czytanie.na.platanie
2021-03-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Współpraca Przeczytane 2021 Posiadam

„Konkurenci się pani pozbyli” to już czwarta część cyklu z szaloną emerytką Zofią Wilkońską. I znowu okazuje się, że gdzie diabeł nie może, tam kobietę pośle, szczególnie tak bezpardonową, dociekliwą i żwawą jak, kultowa już, Zofia.
Bo gdzieżby lepiej spełniła się nasza emerytka, niż w polityce? Przecież to tu najlepiej smakuje kiełbasa wyborcza, a obok takiego smakołyku kobieta nie mogłaby przejść obojętnie. A jak już polityka, to od razu wielkiego kalibru. Zofia zostaje posłem na Sejm z partii emerytów, reprezentując, a jakże, najbliższą swemu sercu grupę społeczną.
Przekonuje się, że polityka jest niczym bagno pełne jadowitych węży, ale również koryto pełne pokus i korzyści, z którego można czerpać pełnymi garściami, jeśli się przymknie oko na przepisy prawa i zasady moralne. Kim okaże się Zofia? Czy idealistką walczącą o polepszenie losu swoich wyborców, czy też zwycięży w niej pazerność i chęć uszczknięcia z tego słodkiego tortu możliwości, który sam wpada w jej ręce?
Wokół Zofii zawsze dzieje się dużo, więc i tym razem nie obejdzie się bez wielu komplikacji, zabawnych sytuacji i wątku kryminalnego, w który zaangażuje się całym sercem. Autor przedstawia nam zazwyczaj rzeczywistość w krzywym zwierciadle, ze sporą dozą sarkazmu i ironii, lecz tym razem codzienność życia politycznego będąca fantazją literacką wydaje się nie ustępować w niczym rzeczywistości.
I to wszystko byłoby szaleni...

{}× 2 | link |
@NataliaTw
2021-04-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Zofia Wilkońska już jakiś czas temu wkradła się do moich łask. Po przeczytaniu "Kółko się pani urwało" po każdy kolejny tom sięgałam właściwie w ciemno i nigdy się nie zawodziłam. Dlatego też kiedy dowiedziałam się, że w tym miesiącu ma premierę kolejna powieść o wrednej i irytującej starszej pani to wiedziałam, że po nią sięgnę.

Tym razem Zofia z właściwym sobie rozmachem wkracza w świat wielkiej polityki i w szybkim tempie porywa do działania swoich wyborców oraz odnosi sukcesy w sejmie sprawnie pnąc się po szczeblach swojej politycznej kariery. Ci z Was, którzy już nieco Zofię znają zapewne wiedzą, że dziarska starsza pani również do sejmu wprowadza chaos, a skonsternowani politycy muszą się zmagać z realnym zagrożeniem dla władzy i stabilności państwa (nie żeby normalnie było spokojnie i stabilnie).

Muszę Wam powiedzieć, że rzadko kiedy czytana przeze mnie książka sprawia, że wybucham śmiechem podczas lektury i z trudem powstrzymuję się od zaspojlerowania mężowi i znajomym tego w co znowu wplątał się główny bohater. Tymczasem "Konkurenci się pani pozbyli" to kolejna powieść pana Galińskiego dzięki, której więcej rozmawiam o książkach ze swoim najbliższym otoczeniem. Poza tym z trudem powstrzymuję się, żeby nie zdradzić mężowi lub znajomym zbyt dużo z książki, by również mieli frajdę podczas jej czytania. Doda...

{} | link |
@mamawmkesie
2021-03-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

„Konkurenci się pani pozbyli” to 4 część przygód sympatycznej, wnerwiającej Zofii Wilkońskiej.

Od pierwszego tomu jestem zakochana w tej osobie i to, co ze sobą niesie Ona i jej życie. Żadna osoba nie potrafi przemknąć koło ochroniarzy nie będąc zauważona, tylko Ona potrafi sprzedać węgiel nie mając go!

Zofia tym razem trafia na salony polityki i robi takie rewolucje, że głowa mała! POLSKA DLA STARCÓW POLSKA DLA EMERYTÓW pod takimi hasłami zaczyna działać partia, w której rządzi korupcja, intrygi, sekrety partii itp.

Nasza Zofia doprowadza do tego, że młodzi boją się spotykać na mieście, starsze osoby sieją postrach na dzielni. Ściskam dłoń autorowi, ponieważ nie podając nazwisk łatwo można było dopasować osoby do tych z naszego życia i przy tym miałam taki ubaw, że głowa mała.

Panie Jacku jest Pan mistrzem. Jeżeli jeszcze ktoś z was zastanawia się nad przeczytaniem pierwszej części (w co wątpię :p) To tutaj można śmiało powiedzieć, że autor idealnie odzwierciedlił nas samych i nasz kraj. Niedołężna Służba Zdrowia, nienadające się do rządzenia osoby siedzące na Wiejskiej Moim ulubionym momentem była akcja z Tajnymi Służbami oraz to, że to też ludzie i każdy z nich ma własne życie poza tym, co robią, a jak na to zapatruje się Zofia? To już musicie przeczytać sami. Kochani ja wiem, że może każdy namawiać na jakąkolwiek, książkę, ale tutaj żadna strona nie pozostanie zostawiona bez uśmiechu czy ...

{} | link |
ME
2021-03-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Pani Zofia Wilkońska, moja ulubiona bohaterka w czwartej odsłonie swoich przygód, wkracza w świat wielkiej polityki. A zaczyna od... obalenia toi toia. Przygoda chwilowo się kończy.
Jeden telefon od Marszałka Sejmu wszystko jednak zmienia. Emerytka zostaje posłanką. Nie przeszkadza jej to w byciu sobą, czyli zakręconą starszą panią, robiącą zamęt i zamieszanie chyba zawsze i wszędzie, gdzie się pojawia. A, że tym razem przebywa głównie w Sejmie i na ulicach, współtworząc "niewielkie zgromadzenia"... Ubaw i świetną zabawę mamy gwarantowane. Wybuchy śmiechu podczas czytania nie są osobliwością. Są jak najbardziej naturalne. To wątek polityczny.
Wątek kryminalny dotyczy śmierci partyjnego kolegi. Bo trzeba odnaleźć pewnego kierowcę...
I posłanka Wilkońska nie ma zamiaru odpuścić. Choćby nie wiem co i kto.
A gdy...
Nie mogę nic więcej napisać, bo popsuję Wam niewątpliwą przyjemność czytania. A tego nie chcę.
Humor autora i podobne do mojego postrzeganie naszej rzeczywistości to nie jedyne zalety tej książki. Zbieżność postaci z prawdziwymi politykami wydaje mi się ewidentnie zamierzona. Podobnie jak ich sposób bycia i zachowania oraz styl "robienia polityki". Teksty i cytaty znane z przekazów medialnych również.

Świetna komedia polityczno kryminalna.

Zakończenie natomiast zapowiada jeszcze lepszą zabawę.

{} | link |
@smiejka_czyta
2021-04-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Nie jest to żadną tajemnicą, że ja uwielbiam tą serię całym serduszkiem. Szczególnie w ostatnim czasie, kiedy, jak nigdy, potrzebuję lekkiej literatury, która poprawi mi humor, perypetie naszej kochanej staruszki są jak miód wylany na moją duszę.

Również tym razem się nie zawiodłam. Coś w tych książkach jest, że niesamowicie wpasowują się w moje poczucie humoru. Muszę jednak przyznać, że wyjątkowo ta część w dużej mierze odnosi się do wydarzeń w Polsce w ostatnich miesiącach. Mamy tutaj odniesienia do polityki i jest tego mnóstwo, dlatego książka trochę odstaje rodzajem humoru od pozostałych. Mnie to osobiście nie przeszkadzało. Wiadomo, że autor musi czerpać z własnych doświadczeń, a realia są jakie są. Jak dla mnie w ustach Zofii wszystko brzmi zabawnie😅 Pamiętajcie też, że ze względu na gatunek nie możemy brać całej fabuły tak dosłownie. To MA być prześmiewcze i karykaturalne. Po raz setny powiem, że jest to najlepsza komedia kryminalna jaką miałam przyjemność czytać!

Muszę się jednak odnieść do zakończenia! Panie autorze co to miało znaczyć?! Żeby zakończyć w takim momencie? Mam nadzieję, że już trwają prace nad kolejną częścią... Inaczej chyba oszaleje

{} | link |
@ocal_ona77
2021-08-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

Główna bohaterka książki Jacka Galińskiego "Konkurenci się pani pozbyli" to Zofia Wilkońska, arogancka i zarozumiała emerytka. Po wyjściu z więzienia, postanawia zająć się polityką i wstąpić do Polskiej Partii Emerytów oraz walczyć o godne życie dla wszystkich emerytów. Niespodziewanie dochodzi do tragicznego wypadku, w trakcie którego ginie jej partyjny kolega - Chimera. Staruszka postanawia odnaleźć jego zabójcę. Czy jej się to uda? Jak druzgocąca okaże się prawda?
Książkę męczyłam prawie 2 tygodnie, strasznie mnie nużyła. Historia była przepełniona polityką. Autor słabo rozbudował wątek kryminalny. Wszędzie politycy. No zgadnijcie, kto był mordercą Chimery... Z plusów, staruszka potrafiła momentami rozbawić do łez. Ogólnie książka nie przypadła mi do gustu - może winą jest to, że nie przeczytałam poprzednich części.

{} | link |
@beata.karbownik
2021-04-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Świetna ksiażka napoprawę humoru :-D

{} | link |
@martyna748
2021-07-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@zaglebiam_sie
2021-06-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@S.anna
2021-06-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane Kryminał, chociaż niezupełnie Literatura polska Miałam, oddałam
@withwords_alexx
2021-05-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
@nikolajablonska37
2021-04-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@temptershell
2021-04-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@angell15
2021-04-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Życie jest jak salceson. Liczysz, że trafi ci się coś dobrego, tymczasem piętrzą się przed tobą kolejne przeszkody. I tak do samego końca.”
{}
#
“Spojrzał na mnie jak wtedy, gdy czterdzieści lat temu wyjęłam z szuflady jego ulubiony śrubokręt i nie odłożyłam go na miejsce.”
{}
#
“Nie ulega natomiast żadnej wątpliwości, że perfumowana kupa to nadal tylko kupa.”
{}
#
“Zaraz tak panu przywalę (…), że poszybuje pan przybić piątkę z Zygmuntem III Wazą!”
{}
#
“Ukraść w sklepie cukierka to przestępstwo, ale okraść czterdziestomilionowy naród to jest przedsiębiorczość, to jest sprawność polityczna!”
{}
#
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Kółko się pani urwało
Kółko się pani urwało
Jacek Galiński
{}6.8/10
Najpierw włamano się do jej mieszkania. Złodzieje nie tylko ukradli pieniądze, biżuterię czy cenne ...
Komórki się pani pomyliły
Komórki się pani pomyliły
Jacek Galiński
{}7.1/10
Kontynuacja ciepło przyjętej debiutanckiej powieści Kółko się pani urwało Prawdziwa mieszanka wybuch...
Kratki się pani odbiły
Kratki się pani odbiły
Jacek Galiński
{}7.2/10
Szalona emerytka Zofia Wilkońska tak namieszała, że trafiła za kratki. Czymże jednak jest więzieni...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl