Legion potępieńców

Sven Hassel
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Legion potępieńców
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Legion Potępieńców – przejmująca i brutalna historię autora, który trafił do karnego batalionu Wehrmachtu. Hassel pisze o ludziach, którzy nie wywołują wojen, ale muszą w nich walczyć… Wciągająca opowieść pokazująca II wojnę światową niemieckimi oczami.
Sven Hassel walczył na wszystkich frontach Europy. Napisał 14 powieści, które zostały przetłumaczone na 15 języków i wydane w nakładzie przeszło56 milionów egzemplarzy.
ISBN: 978-83-89700-84-1, 9788389700841
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Erica
Kategoria: Literatura piękna
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Sven Hassel Sven Hassel
Urodzony 19 kwietnia 1917 roku w Danii (Frederiksborg Amt)
Sven Hassel, także Sven Hazel, Villy Arbing (właśc. Sven Pedersen) – pisarz duński, żołnierz armii niemieckiej w czasie II wojny światowej, autor powieści wojennych. Urodzony jako Børge Willy Redsted Arbing. W młodości zmienił nazwisko na rodowe ma...

Pozostałe książki:

Towarzysze broni Gestapo Królestwo Piekieł. Powstanie Warszawskie
Wszystkie książki Sven Hassel

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Legion potępieńców? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Meszuge
2020-07-21
6 /10

„Załatwiliśmy wszystkich, gdy tylko się do nas zbliżyli. Nasze noże szybko pracowały przy świetle ich latarek. Jednemu z Ruskich udało się wbić krótki kilof w brzuch któregoś z naszych chłopaków. Raniony, zaczął tak wrzeszczeć, że musieliśmy podciąć mu gardło”*.

„Legion potępieńców” to pierwsza książka Svena Hassela, Duńczyka, który przyjął obywatelstwo niemieckie i w czasie drugiej wojny światowej był żołnierzem Werhmachtu. Wydana w drugiej połowie lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku jest pozycją najbardziej autobiograficzną w pisarskim dorobku autora, składającym się w sumie z czternastu powieści (stan na wiosnę 2009).

Wojna w Polsce, dezercja, sąd wojenny, wyrok: piętnaście lat ciężkich robót, karny batalion, front wschodni. Tak w ogromnym skrócie wyglądają dzieje Hassela opisane w „Legionie potępieńców”. Karny batalion (pułk, dywizja) to ci, którzy pierwsi idą ataku i ostatni się wycofują, często do końca osłaniając odwrót pozostałych jednostek. Po sformowaniu było ich osiem tysięcy. Pod koniec tej opowieści przy życiu pozostało siedmiu.

W „Legionie potępieńców” Hassel nie osiągnął jeszcze stylu, który charakteryzuje kolejne jego książki, stylu z którego jest znany i który zapewnił mu wysokie notowania na rynku wydawniczym. Brak jest tu zwłaszcza jego specyficznego „wisielczego” humoru, dzięki któremu czytelnik brnąc przez opisy niesłychanie brutalnych i krwawych zdarzeń, był jednak w stanie choć czasem się uśmiechnąć (oczywiście zawsze war...

× 2 | link |
MA
2007-08-29
10 /10
Przeczytane

Bardzo ciekawie opisana walka na wschodzie, wartka akcja i ciekawy sposób pisania... Nic dodać, nic ująć, polecam!

| link |
@Panzer
2013-05-11
10 /10
Przeczytane
PA
2011-08-23
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Legion potępieńców. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl