Więzienie NKWD

Sven Hassel
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Więzienie NKWD
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Więzienie NKWD jest kolejnym tomem wstrząsającym opisem morderczych walk, jakie toczył Wehrmacht na terenie Związku Radzieckiego. Koszmar systemu radzieckiego jest porównywalny z brutalnością toczonych walk. Nasi bohaterowie ponownie stają się marionetkami w rękach losu i dowódców-szaleńców. Zaprawieni już w działaniach wojennych, stają w obliczu czegoś, czego dotychczas nie doświadczyli - NKWD zgotowało im piekło na ziemi.
Data wydania: 2008-05-02
ISBN: 978-83-89700-72-8, 9788389700728
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Erica
Stron: 488

Autor

Sven Hassel Sven Hassel
Urodzony 19 kwietnia 1917 roku w Danii (Frederiksborg Amt)
Sven Hassel, także Sven Hazel, Villy Arbing (właśc. Sven Pedersen) – pisarz duński, żołnierz armii niemieckiej w czasie II wojny światowej, autor powieści wojennych. Urodzony jako Børge Willy Redsted Arbing. W młodości zmienił nazwisko na rodowe ma...

Pozostałe książki:

Towarzysze broni Gestapo Królestwo piekieł. Powstanie Warszawskie Legion potępieńców Batalion marszowy Koła terroru Monte Cassino Sąd wojenny Więzienie NKWD Generał SS Komisarz Krwawa droga do śmierci Widziałem jak umierają Zlikwidować Paryż Koła terroru
Wszystkie książki Sven Hassel

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Więzienie NKWD nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Meszuge
2020-08-01
3 /10

„Więzienie NKWD” z 1981 roku, to trzynasta z czternastu książek tego autora, traktująca okropieństwach Drugiej Wojny Światowej – tym razem głównie w Związku Radzieckim, na froncie wschodnim. Bohaterami powieści są, jak zawsze, Sven (narrator), Albert, Barcelona, Heide, Porta, Mały, Stary, Legionista…

Autor wyraźnie nie ma już o czym pisać, więc bez skrępowania kopiuje pewne pomysły Jaroslava Haška. Porta, identycznie jak dzielny wojak Szwejk, co trochę próbuje coś tłumaczyć, wyjaśniać, opisywać, ale czyni to w tak skomplikowany i zawiły sposób, tak brnie w absurdalne dygresje i dygresje do dygresji, że słuchacza doprowadza to do szału. Czytelnika najpierw śmieszy, z czasem jednak po prostu nudzi.
Większa część historii jest przewidywalna już od pierwszych zdań – tak było na przykład ze spóźnionym ostrzałem artyleryjskim, który zdziesiątkował własne, to jest niemieckie, oddziały. Wystarczyło kilka zdań na temat przemęczonego, zasypiającego na stojąco dowódcy kierowania ogniem, by wiadomo było, jak się to skończy.

O ile pierwsze książki Hassela miały sporą wartość, tę można sobie spokojnie darować.

× 1 | link |
@Panzer
@Panzer
2013-05-11
10 /10
Przeczytane
@godzik
@godzik
2009-01-09
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Więzienie NKWD. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat