Leśniczówka Wszebory

Joanna Tekieli
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 22 ocen kanapowiczów
Leśniczówka Wszebory
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 22 ocen kanapowiczów

Opis

Kiedy firma, w której od lat pracuje Ola nagle zostaje zlikwidowana, młoda kobieta przekonuje się, że rynek pracy wcale nie jest tak łaskawy, jak mówią o tym media. Chwyta się różnych, mało satysfakcjonujących zajęć, aż trafia jej się niezwykła oferta: zredagowanie przewodnika po Wszeborowskim Parku Narodowym. Ola wyjeżdża do Wszeborowa z wielkimi nadziejami, ale nawet w najśmielszych snach nie spodziewa się tego, jak bardzo ten wyjazd i pobyt wśród dzikiej przyrody, wpłynie na jej całe życie.
Wszeborowo to mała wioska, jednak w jej mieszkańcach kłębią się wielkie emocje. Ola znajdzie się w samym środku wydarzeń, które zburzą spokój tej okolicy. Otaczająca wieś puszcza stanie się niemym świadkiem potężnych namiętności, silnych emocji i niezwykłych zdarzeń.
Data wydania: 2021-01-27
ISBN: 978-83-8195-381-8, 9788381953818
Wydawnictwo: Filia
Stron: 360
dodana przez: Justyna_K

Autor

Joanna Tekieli Joanna Tekieli Autorka cyklu książek, których akcja rozgrywa się w drzewieckim pensjonacie Leśna Ostoja Krakowianka z urodzenia i zamiłowania. Ukończyła polonistykę. Uwielbia dobrą kawę, kocha ciszę, czytanie książek i piesze wędrówki po górach i dolinach.

Pozostałe książki:

Pensjonat Leśna Ostoja Rok w Pensjonacie Leśna Ostoja Szlak Srebnych Mgieł Szepty pienińskich ścieżek Schronisko w Podgórowie
Wszystkie książki Joanna Tekieli

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Wiejsko - czarodziejsko

WYBÓR REDAKCJI
3.02.2021

"Zło jest coraz bliżej... Podnosi głowę... Niebezpieczeństwo zbliża się do puszczy! Idzie tu! Wszebora się martwi... Pomóż jej, pomóż ocalić puszczę, a spotka cię nagroda! Idzie zło!" "Puszcza się gniewa... Gniewa... Jak ją ocalisz, Wszebora ci się odwdzięczy! Zbliża się zło! Strzeżcie się!" Taki wstęp, bądź zapowiedź z pewnością przyciągnęłaby m... Recenzja książki Leśniczówka Wszebory

Leśniczówka Wszebory

4.02.2021

Zachęcona dobrymi opiniami, a przede wszystkim cudowną okładką postanowiłam sięgnąć po najnowszą książkę Pani Joanny Tekieli i od razu przyznaje, że było to spotkanie nadzwyczaj przyjemne i udane. Okładka jest magiczna i zachęca do spakowania plecaka, i zaszycia się gdzieś, gdzie jest daleko od cywilizacji, gdzie możemy obcować z przyrodą i złapać... Recenzja książki Leśniczówka Wszebory

"Leśniczówka Wszebory" Joanna Tekieli

19.02.2021

„Kiedy znajdziesz książkę, którą pokochasz, zawsze będziesz pamiętał uczucie, jakie w Tobie wywołała, jej wagę i to, jak leżała w Twojej dłoni.” (Erika Swyler „Księga wieszczb”) „Leśniczówkę Wszebory” Joanny Tekieli pokochałam całym sercem. Krakowianka Ola straciła pracę. Bezskutecznie próbuje znaleźć nową. Kolejne zajęcia, których się podejmuje ... Recenzja książki Leśniczówka Wszebory

Joanna Tekieli ,,Leśniczówka Wszebory"

18.02.2021

❗❗ RECENZJA ❗❗ Tytuł: Leśniczówka Wszebory Autor: Joanna Tekieli Wydawnictwo Filia Wydawnictwo FILIA Na wstępie chciałam serdecznie podziękować wydawnictwu za egzemplarz książki do recenzji. Po książkę sięgnęłam, ponieważ wielu moich znajomych poleciło mi tą pozycję i nie ukrywam, że jest naprawdę przyjemna. Aleksandra Czarnecka traci pracę. N... Recenzja książki Leśniczówka Wszebory

Moja opinia o książce

Opinie

@Vemona
2021-08-16
4 /10
Przeczytane 2021 2021 zakupy Proza polska Oddałam

No nie, tym razem nie zaiskrzyło. Sam pomysł fajny, dziewczyna po stracie pracy (oszukana przez kolegę) znajduje czasowe zajęcie, które jest związane z wyjazdem do leśniczówki. Pojawia się motyw pradawnej opiekunki puszczy - Wszebory, oraz Leszego, jest wątek przemocy domowej, jest zbrodnia i dochodzenie, klimat niewielkiej wioski, niby byłoby to całkiem fajne, ale nie jest. Dla mnie bohaterka zafiksowana na zajściu w ciążę jest niestrawna, Ziemia i tak jest przeludniona, więc zarówno niegdysiejsze starania Oli, jak i objawiająca się na ostatnich stronach dzika radość - zniechęcają mnie do książki. Za tę pozycję podziękuję, pozbędę się z pewnością.

× 7 | link |
@juswita_op.pl
2021-01-20
8 /10
Przeczytane

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością Joanny Tekieli, stwierdzam, że na pewno nie ostatnie.

„Leśniczówka Wszebory” to klimatyczna opowieść o kobiecie, z którą utożsamić może się wiele z nas. Ola traci pracę, nie potrafi się odnaleźć w nowych rolach jakie przyniósł jej rynek pracy. Decyduje się wiec na kolejną próbę, którą ma być przygotowanie folderu promującego Wszeborowski Park Narodowy. Wyjeżdża wiec do rzeczonego Parku Narodowego, by wykonywać pracę na miejscu mieszkając w pięknych okolicznościach przyrody w klimatycznej leśniczówce. Na miejscu okazuje się, że leśniczówkę zamieszkuje gburowaty leśniczy Andrzej z ośmioletnim synkiem Maciejem.

Ta praca, to początek nowego rozdziału w życiu Oli, mimo tego że jest ona 100% mieszczuchem i wydawać by się mogło, że mieszkanie w środku lasu będzie raczej wadą niż zaletą, to wydarzenia, które dzieją się w jej otoczeniu sprawiają, że dziewczyna zostaje niejako wchłonięta w krąg życia wszeborowskich lasów i włączona w życie wiejskiej społeczności Wszeborowa.

Choć po zakończonej pracy ma wrócić do Krakowa, to jestem pewna, że Ola wróci jeszcze do Wszebory, bo ma wobec niej dług wdzięczności 😊 Czyżby Wszebora miała mieć kontynuację? Zakończenie na to wskazuje.

Wszebora odmieniła życie Oli, przełamała impas, sprawiła, że spojrzała na swoje dotychczasowe życie z innej perspektywy. Ta historia pokazuje, że czasem zmiana perspektywy pozwala zobacz...

× 3 | link |
@Malwi
2021-02-02
6 /10
Przeczytane

Powieść " Leśniczówka Wszebory " autorstwa Pani Joanny przypomina obraz na którym widnieje krajobraz leśny. Opisy przyrody niczym namalowane ręką mistrza. Książka ma jednak przewagę nad dziełem istniejącym na płótnie.

Lektura przedstawia historię dwójki ludzi którzy spotkali się w celach zawodowych. On leśniczy i ojciec samotnie wychowujący syna, ona skrzywdzona przez ludzi, poszukująca pracy.

Autorka w powieści porusza szereg trudnych tematów takich jak alkoholizm, agresja, przemoc fizyczna i psychiczna w rodzinie, ale również porzucenie dziecka na rzecz kariery, czy bezrobocie. Ogromna część książki poświęcona jest ekologii. Pokazuje zagrożenie jakie niesie za sobą wycinka lasu czy kłusownictwo.

W bardzo ciekawy sposób wplecione są tu lokalne legendy i wierzenia ludowe. Ukazany jest również wątek kryminalny z niebanalnym zakończeniem jak również romans i miłość ludzi którzy spotykają się po latach i odkrywają że wciąż są w sobie zakochani.

Fabuła książki choć rozbudowana, to jednak niezwykle powolna. Liczę na kontynuację i nieco szybsze tempo.

× 2 | link |
@monika8905
2021-07-01
7 /10
Przeczytane

Uwielbiam książki pani Tekieli :)

× 1 | link |
@jelonka11
2021-01-30
7 /10
Przeczytane

jest tu pare irytujących rzeczy a najgorsza to taka, że szybko było wiadomo jakie będzie zakończenie

| link |
@aneta.sawicka05
2022-01-21
7 /10
Przeczytane
@zaczytana_mama_dwojki
2021-09-23
8 /10
Przeczytane Przeczytane w 2021 roku
MA
2021-08-21
8 /10
Przeczytane
@maciejek7
2021-07-20
9 /10
Przeczytane
MA
2021-06-12
9 /10
Przeczytane
@migotka
2021-03-22
9 /10
Przeczytane
@hag
2021-03-10
6 /10
Przeczytane
@recenzja_na_tacy
2021-02-19
10 /10
Przeczytane
@Czerwonowlosa_czyta
2021-02-18
10 /10
@Danuta_Chodkowska
2021-02-18
5 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Leśniczówka Wszebory. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl