Letni deszcz. Sztylet

Anna Brzezińska
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Letni deszcz. Sztylet
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

To miała być po prostu grabież jego życia, która raz na zawsze zapewni Twardokęskowi dostatnią starość na południowych wyspach, z dala od intryg bogów i szlacheckiej rebelii. Niestety, zbójca zdążył zasmakować w kompanii szlacheckich panów braci i szczerze podziela ich zamiłowanie do bitki, wypitki i obłapki. Znając zajadłość i dumę swoich nowych kamratów, wie też doskonale, że zechcą pomścić zniewagę i na wieść o zrabowaniu skarbca kapłanów w ślad za złodziejem puści się kilka setek szabel. Waha się więc i kręci, aż nieoczekiwanie z pomocą przychodzi mu kniaź, który akurat postanowił zbrojnie zdusić powstanie. Kiedy szlachta szykuje się do wielkiej bitwy, zbójca cichaczem wyrusza po wytęsknione bogactwo. Nie przeczuwa jednak, że Koźlarz także odrzucił wszelkie powinności, pozwalając, aby pochłonęła go kohorta martwych władców. Teraz powraca w rodzinne strony na czele nieludzkich wojowników, którzy za nic mają zaszczyty i bogactwo, a łakną jedynie zniszczenia i mordu. Powstrzymać może go tylko Szarka, która — spętana mocą cudownej wody ze źródła żmijów — wciąż śni na dalekiej Północy, usiłując poznać przyczynę swego przybycia do Krain Wewnętrznego Morza. Zapewne jednak nie jest nią ratowanie z opałów zbójcy Twardokęska...
Data wydania: 2009-10-21
ISBN: 978-83-89595-57-7, 9788389595577
Wydawnictwo: RUNA
Cykl: Saga o zbóju Twardokęsku, tom 4
Stron: 608
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Anna Brzezińska Anna Brzezińska
Urodzona 8 czerwca 1971 roku w Polsce (Opole)
Polska pisarka fantasy. Absolwentka Instytutu Historii KUL oraz absolwentka i doktorantka mediewistyki Central European University w Budapeszcie. Była współwłaścicielką Agencji Wydawniczej Runa. Trzykrotna laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla. W ...

Pozostałe książki:

Opowieści z Wilżyńskiej Doliny Słowiańska wiedźma Zbójecki gościniec Żmijowa harfa Córki Wawelu Plewy na wietrze Wiedźma z Wilżyńskiej Doliny Wody głębokie jak niebo Letni deszcz. Kielich Wiedźma. Droga do siebie Woda na sicie. Apokryf czarownicy Kołczan pełen strzał Letni deszcz. Sztylet Księga smoków Księga strachu 2 Księga wojny Matka Perfidna gra Za króla ojczyznę i garść złota Księga zaklęć małej czarownicy Morze nieszczęść Płomień w kamieniu Zmierzch świata rycerzy Na ziemi niczyjej Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2007 Fałszywy dowód Mgła Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2008 Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2009 Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2010 Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2011 Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2012 Tao miłości i seksu Fragment mojego życia. Rozmowy z Bernardem-Marie Koltesem (1983-1989) Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2005 Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2006 Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2013 ORWO. Antologia Odzyskana. Fotoreportaż z Warszawy 1918-1939. A City Regained. Documentary Photography of Warsaw Rozważne i romantyczne Uczta Zajdel 2003. Antologia (Antologia opowiadań)
Wszystkie książki Anna Brzezińska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Letni deszcz. Sztylet? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Catta
2019-11-24
7 /10
Przeczytane Z antykwariatu Magia i miecz Półka M Poszły w dobre łapki

Nie mogłam się przedrzeć przez pierwsze rozdziały. Do bitwy pod Rogobodźcem robiłam kilka podejść. Nawet na urlop zabrałam i bezskutecznie. Przegadane było i mało zwarte. Potem na szczęście było już znacznie lepiej. Za mało o Żmijach jednakowoż. Przykro było żegnać ulubionych bohaterów, szczególnie Wężymorda. Miło powitać Babunię Jagódkę. Zwłaszcza, że wyłącznie ona zna zakończenie tej opowieści.
Może dlatego tak długo mi zeszło z Sagą, że najbardziej interesował mnie motyw wędrówki rudej pokutnicy przez rzeczywistość, która była odwrotnością tej, którą już przeżyła. Gdy wszystko w tej kwestii już zostało wyjaśnione, lekko wyhamowała moja ciekawość co do pozostałych wątków.
Nie znosiłam serdecznie Złociszki, ale za nawiązanie do Katarzyny Sforzy duży uśmiech dla Autorki. :)

Z jednej strony żal, że filmu z tego nie będzie. Takiego dzieła z rozmachem nakręconego, które byłoby z założenia dużo lepsze niż "Gra o tron" (która do mnie nie przemawia, za dużo sadystów i psychopatów). Zachód Sagi raczej nie nakręci, choćby z powodu nieprzetłumaczalnych nazw własnych. Takich rzeczy się nie tłumaczy, w żadnym kierunku. Próbowano kiedyś z "Władcą Pierścieni", wyszło beznadziejnie, Frodo był panem Podgórskim, czy jakoś tak. Jak brzmiałby po anglosasku Twardokęsek? Przemęka? Albo Bogoria? A liczyć na rodzimą produkcję i dostać coś w rodzaju "Wiedźmina", w bonusie z celebrytami zamiast aktorów - to już lepiej niech filmowaniem nikt krzywdy Sadze nie czyni.

| link |
@janusz.szewczyk
2021-11-21
7 /10
Przeczytane Safety 2014 Posiadam
@haudek
2022-06-11
7 /10
Przeczytane Ek2020 Ezero 2022-Książki Ain Alibro
SZ
@Szymon
2020-05-07
8 /10
Przeczytane 0_Posiadam 1_Fantastyka i Science-Fiction 2_Papierowe 3_Przeczytane
@Beata_
2019-11-12
7 /10
Przeczytane Papierowe Posiadam
ER
@ErykTobiasz
2013-09-30
10 /10
Przeczytane
AG
@aguskag88
2010-05-01
10 /10
Przeczytane Na półce

Cytaty z książki

O nie! Książka Letni deszcz. Sztylet. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Zbójecki gościniec
Zbójecki gościniec
Anna Brzezińska
7.2/10
Debiutancka powieść Anny Brzezińskiej otrzymała w 2001 roku nagrodę im. Zajdla. Barwny świat wykreo...
Żmijowa harfa
Żmijowa harfa
Anna Brzezińska
7.3/10
Krwawy spichrzański karnawał ogarnia miasto. Proroctwo dościga Zarzyczkę w zwierciadłach Nur Nemrut...
Letni deszcz. Kielich
Letni deszcz. Kielich
Anna Brzezińska
7.9/10
Letni deszcz. Kielich to opowieść o świecie, w którym nic nie jest za darmo i nic nie jest dane raz...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl