Za króla ojczyznę i garść złota

Anna Brzezińska, Grzegorz Wiśniewski
6.4 /10
Ocena 6.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Za króla ojczyznę i garść złota
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.4 /10
Ocena 6.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Marzyliście kiedy, żeby sobie postrzelać na świeżym powietrzu do ruchomych celów (a niektóre z nich biegają naprawdę szybko, więc nie jest to takie całkiem niesportowe), obejrzeć obce kraje, gdzie dziewczęta za parę jedwabnych pończoch zmieniają się w dzikie zwierzątka, przywieźć trochę złota oraz kosztowności od tych biednych żółtych czy czarnych ludzi, którzy tak naprawdę wcale ich nie potrzebują ? a potem przechwalać się tym wszystkim nad kuflem zimnego piwa? W takim razie moja opowieść jest właśnie dla was. My też nasłuchaliśmy się od ojców, wujów i starszych braci o kopalniach diamentów w najdzikszym sercu Czarnego Lądu, o walecznych afgańskich plemionach i skarbach maharadżów. I tylko czekaliśmy, aż trafi się okazja, żebyśmy wreszcie znaleźli się gdzieś na południu Europy z odpowiednią ilością Sikhów i perspektywą łupu. Kiedy więc wreszcie się o niej dowiedzieliśmy ? o tej wielkiej wojnie, która miała położyć kres wszystkim wojnom ? natychmiast się zaciągnęliśmy. Na początku było nas siedmiu: Kurczak i Myszak z naszej farmy, Wielki Bill i Przygięty Mick ze Speewah, gdzie jaja emu są takie wielkie, że ze skorupek da się robić domy, bushranger Dan Lloyd, czarny tropiciel Snowy, no i ja z moim piekielnym werferem. I zamierzaliśmy wycisnąć z tej całej awantury, co nasze. Ostatecznie świąteczne paczki od księżniczki Mary nie rekompensują wszystkiego, co nie? A potem, zanim się obejrzeliśmy, zdarzyło się Gallipoli, Fromelles, Somma, i Passchendaele ? i ziemia niczyja raz na zawsze przestała się nam kojarzyć z niezwykłymi, złotonośnymi krainami na końcu świata. Ale to było później. Na razie niech żyją marzenia i fantastyka rozrywkowa! Hurrra!
Data wydania: 2007-09-21
ISBN: 978-83-89595-36-2, 9788389595362
Wydawnictwo: RUNA
Cykl: Wielka wojna, tom 1
Stron: 318
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Anna Brzezińska Anna Brzezińska
Urodzona 8 czerwca 1971 roku w Polsce (Opole)
Polska pisarka fantasy. Absolwentka Instytutu Historii KUL oraz absolwentka i doktorantka mediewistyki Central European University w Budapeszcie. Była współwłaścicielką Agencji Wydawniczej Runa. Trzykrotna laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla. W ...

Pozostałe książki:

Opowieści z Wilżyńskiej Doliny Słowiańska wiedźma Zbójecki gościniec Żmijowa harfa Córki Wawelu Plewy na wietrze Wiedźma z Wilżyńskiej Doliny Wody głębokie jak niebo Letni deszcz. Kielich Wiedźma. Droga do siebie Woda na sicie. Apokryf czarownicy Kołczan pełen strzał Letni deszcz. Sztylet Księga smoków Księga strachu 2 Księga wojny Matka Perfidna gra Za króla ojczyznę i garść złota Księga zaklęć małej czarownicy Morze nieszczęść Płomień w kamieniu Zmierzch świata rycerzy Na ziemi niczyjej Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2007 Fałszywy dowód Mgła Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2008 Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2009 Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2010 Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2011 Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2012 Tao miłości i seksu Fragment mojego życia. Rozmowy z Bernardem-Marie Koltesem (1983-1989) Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2005 Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2006 Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2013 ORWO. Antologia Odzyskana. Fotoreportaż z Warszawy 1918-1939. A City Regained. Documentary Photography of Warsaw Rozważne i romantyczne Uczta Zajdel 2003. Antologia (Antologia opowiadań)
Wszystkie książki Anna Brzezińska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Za króla ojczyznę i garść złota nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@cordiale
@cordiale
2012-04-03
5 /10
Przeczytane

Pomysł naprawdę dobry... Dialogi też niczego sobie. Brakowało mi tylko tego co wyróżnia dobre i świetne książki od tych gorszych. Otóż nie wciągnęła mnie. Czytało się fajnie ale nie sprawiała, że czas spędzony nad nią mijał mi jak z bicza trzasnął.

| link |
@SaucerheadTharpe
@SaucerheadTharpe
2009-10-09
Przeczytane

Galeria postaci po prostu fantastyczna - banda obiboków i kombinatorów z najmniejszego kontynentu w klimacie I wojny światowej. Trochę pogmatwany układ fabuły, podobno recenzentom nie podobały się gagi... Mimo wszystko myślę, ze warto przeczytać

| link |
@ryszpak
2019-12-01
6 /10
Przeczytane I wojna światowa A.D. 2011 - 52 książki Posiadam Fantasy
@Beata_
2019-11-12
6 /10
Przeczytane Papierowe Posiadam
@Maadzia
2009-09-05
5 /10
Przeczytane
KE
@Kellhus
2008-12-28
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Za króla ojczyznę i garść złota. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Na ziemi niczyjej
Na ziemi niczyjej
Anna Brzezińska, Grzegorz Wiśniewski
6.5/10
Ziemia niczyja. Wąski pas ziemi pomiędzy liniami wrogich okopów. Kilkaset?kilkadziesiąt metrów zryt...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl