Lista Lucyfera

Krzysztof Bochus
7.0 /10
Ocena 7.0 na 10 możliwych
Na podstawie 25 ocen kanapowiczów
Lista Lucyfera
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.0 /10
Ocena 7.0 na 10 możliwych
Na podstawie 25 ocen kanapowiczów

Opis

Błyskotliwy, przewrotny thriller o samotności, mroku i złu, które czaić się może wszędzie…
Trójmiastem wstrząsa seria okrutnych, niewytłumaczalnych zabójstw.

Morderca kontaktuje się z dziennikarzem, red. Adamem Bergiem. Za jego pośrednictwem informuje opinię publiczną o swoich kolejnych krokach. Od tej pory zaczyna się nierówny pojedynek pomiędzy życiem, a śmiercią. Co kieruje poczynaniami okrutnego mordercy, który sam siebie nazywa „Lucyferem“? Zemsta, nienawiść do świata, a może fascynacja dziełami pewnego twórcy, który ze śmiercią był za pan brat?

A gdy wydaje się, że jesteśmy już blisko rozwiązania tej ponurej zagadki, do akcji wkraczają kolejni nieznani sprawcy. W tle media goniące za sensacją, namiętność i historia, która rzuca długi cień na współczesnych.
Data wydania: 2019-04-03
ISBN: 978-83-66195-04-2, 9788366195042
Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Cykl: Adam Berg, tom 1
Stron: 464
dodana przez: Tolpynia

Autor

Krzysztof Bochus Krzysztof Bochus
Urodzony 9 czerwca 1955 roku w Polsce (Kwidzyn)
Z zawodu dziennikarz, publicysta i wykładowca akademicki. Współautor książek o profilu historycznym. Sprawował kierownicze funkcje w wielu redakcjach, był m.in. redaktorem naczelnym miesięcznika „Sukces”. W innym wcieleniu: współwłaściciel spółki de...

Pozostałe książki:

Czarny manuskrypt Szkarłatna głębia Zabójczy Pocisk. Polska krew. Boski znak
Wszystkie książki Krzysztof Bochus

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Lista lucyfera

24.02.2020

W Trójmieście dochodzi do serii morderstw, a motywacja sprawcy pozostaje nieznana. Wkrótce samozwańczy „Lucyfer” kontaktuje się z dziennikarzem Adamem Bergiem, za którego pośrednictwem informuje o kolejnych planowanych przez siebie mordach. Czy organom ścigania uda się dowiedzieć, co kieruje zbrodniarzem i kogo jeszcze umieścił na swojej liście? ... Recenzja książki Lista Lucyfera

Lista Lucyfera

29.12.2019

Lubicie być mile zaskakiwani? Ja bardzo. I nie muszą to być kwiaty bez okazji, czy impreza niespodzianka. Wystarczy, że zaczynam czytać książkę nieznanego mi wcześniej autora i po kilku stronach już wiem, że to jest to. Takim przyjemnym zaskoczeniem jest dla mnie „Lista Lucyfera”, której lektura znacznie przewyższyła moje oczekiwania. W Gdańsku ... Recenzja książki Lista Lucyfera

"W ułamku sekundy świat wywraca się do góry nogami. Nic już nie jest takie jak przedtem. Zaró...

7.05.2020

"Bez wątpienia mamy do czynienia z seryjnym mordercą. Albo ma zupełnie posrane w głowie, albo lubi zabawę w dobrych i złych, i zostawia nam wskazówki." Akcja "Listy Lucyfera" toczy się w Gdańsku, mieście, "które nigdy nie zapadało w sen". To tutaj ma miejsce seria niewytłumaczalnych i strasznie brutalnych morderstw, w których znajduje się naw... Recenzja książki Lista Lucyfera

Lista Lucyfera

26.07.2019

No proszę Państwa, nadszedł czas na LUCYFERA. Bardzo rzadko łapie za kryminały, moją pierwszą kryminalną zagadką była książka norweskiego pisarza--"Gry mrok zapada" Horst Jorn Lier. Dlaczego rzadko? Ponieważ bardzo, ale to bardzo jestem wybredna i bardzo szybko można mnie zrazić do całokształt książki, tak że nie będę miała ochoty dalej jej czytać... Recenzja książki Lista Lucyfera

Moja opinia o książce

Opinie

@Betsy59
2020-07-21
6 /10
Przeczytane 2020


Dobry thriller sensacyjny z wartką akcją. Ale taki sam, jak kilka ostatnio przeze mnie czytanych. Walka supermana „gniotsa- niełamiotsa” z seryjnym zabójcą. Do tego drugi wątek, jakby doklejony na siłę: poszukiwanie zrabowanych przez hitlerowców w okresie II wojny światowej dzieł sztuki. Oba wątki maglowane ostatnio przez wielu autorów. Niestety, trudno jest trafić na coś oryginalnego w tym gatunku.
Wolałam Krzysztofa Bochusa jako autora kryminałów retro o przedwojennnym Pomorzu, bo były przynajmniej oryginalne i miały nastrój. Nawet jeżeli jego wykłady o historii były nieco przydługie.
Książkę czyta się dobrze, akcja wciąga, niczym przygody Jamesa Bonda, ale bez zaskoczenia.

× 19 | Komentarze (1) | link |
@Eli1605
2022-07-30
6 /10
Przeczytane 2022 Polscy autorzy 2022

To moje pierwsze spotkanie z książką Krzysztofa Bochusa. Bez szału ale całkiem przyzwoity kryminał. Chociaż mnie bardziej zaciekawiła historia niemiecko - belgijskich machlojek w celu wywiezienia z Polski skradzionych podczas II Wojny Światowej skarbów kultury niż wątek tytułowego Lucyfera. Oba te wątki łączy ze sobą postać Adama Berga, dziennikarza śledczego, który ma bystry umysł, ponadprzeciętną odwagę, poczucie przynależności narodowej i odporność na przekupstwa. I jeszcze trochę szczęścia i niesamowite zdrowie. Kule co prawda się go imają ale regeneracja organizmu jest mocno wydolna. Mam już wypożyczona kolejną pozycję z cyklu to niebawem po nią sięgnę aby przekonać się, czy Adam odzyska skradzione dobra narodowe.

× 19 | link |
@Vernau
2020-02-08
6 /10
Przeczytane Kryminał

„Lista Lucyfera” Krzysztofa Bochusa to powieść kryminalna, której akcja rozgrywa się w Gdańsku.

W spektakularny sposób zostają zamordowane dwie osoby. Ofiary zostały upozowane według scen z obrazów Beksińskiego. Śledztwo prowadzi podinspektor Andrzej Suchy, stary policyjny wyga, samotny, niestroniący od alkoholu. W sprawę zostaje również wplątany dziennikarz śledczy gdańskiego „Kuriera” – Adam Berg, przystojny, inteligentny, znawca sztuki i malarstwa, trenujący krav magę i mający duże powodzenie u kobiet.

Autor pokazał w swojej powieści współczesną Polskę, momentami do bólu prawdziwą.

Powieść świetnie się czyta, ale w połowie książki coś się stało. Druga część powieści to duże rozczarowanie. Chyba autorowi zabrakło pomysłu na dalszy ciąg historii lub przekombinował. Był dobry pomysł i jest dobry początek kryminału, a potem coś złego stało i z dobrego filmu, powstał film kategorii „B”.

Naprawdę szkoda, bo historia miała potencjał, ale w drugiej części książki opowieść staje się niewarygodna.

× 3 | link |
@bea-ta
2019-11-06
5 /10
Przeczytane Biblioteka domowa przeczytane 2019

Lato w pełni. Przyjazdy, wyjazdy. W zasięgu oczu i rąk pojawiają się niecodzienne lektury. Wśród nich „Lista Lucyfera”.

Niespodziewanie lektura zainteresowała mnie. Gdańsk i Karkonosze. Epizod z końca wojny i współczesność. Seria makabrycznych morderstw. I główny bohater, dziennikarz śledczy, całkiem przyjemny facet. Intrygująco. Do tego niezły język, fajny sposób opowiadania, lekkość pióra.

Niestety, w którymś miejscu, chyba gdzieś w połowie książki, zaintrygowanie zmieniło się w rozczarowanie, a na końcu: w znudzenie (kilkadziesiąt końcowych stron wymagało ode mnie kilku podejść). Zaczęły mnożyć się udziwnienia (akcji, motywacji, przypadków), całkiem przyjemny facet niespostrzeżenie zamienił się w bohatera z amerykańskich filmów, pojawiły się wątki nie wyjaśnione do końca książki, miało miejsce stopniowe ogłupienie wszystkich z wyjątkiem głównego bohatera i na koniec: nijakie zakończenie. Ale tak naprawdę to dopiero zagęszczenie śmiercionośnych sytuacji, z których nasz bohater wyszedł cało sprawiło, że pożałowałam zmarnowanego potencjału. Zapowiadało się na więcej, wyszło przeciętnie.

× 2 | link |
@oczytanakryminolog
2020-02-24
6 /10
Przeczytane Średniaki

Warsztatowo ta książka była genialna. Krzysztof Bochus oczarował mnie swoim piórem tak bardzo, jak tylko to możliwe. Pomysł na fabułę również bardzo dobry. Jednak kreacja głównego bohatera irytowała mnie niesamowicie, gdyby nie ideał w postaci Adama "Bonda" Berga - książkę oceniłabym znacznie wyżej.

× 2 | link |
@beata87
2019-11-17
10 /10
Najukochańsze

Genialny thiller. Krzysztof Bochus znowu popełnił powieść doskonałą w formie i treści. Dziennikarz śledczy wraz z doświadczonym policjantem poszukują psychopatycznego mordercy Lucyfera. Dodatkowo wplątują się w sprawy poszukiwań zaginionych skarbów z gdańskiego Kościoła Mariackiego, zagrabionych przez Niemców w czasie II wojny światowej.
Smaczku całości dodaje fakt, że Adam Berg jest wnukiem Christiana Abella i zdecydowanie odziedziczył po antenacie niezłomny charakter oraz zasady. Pewnie dlatego spotykają go przygody jak z Bonda, bo, jak dziadek, często bierze sprawy w swoje ręce.
Powieść napisana doskonale, intryga skomplikowana, logiczna i niezwykle wciągająca oraz emocjonująca. Przeczytałam od jednego podejścia, bo nie sposób oderwać się od niej nawet na chwilę.

× 1 | link |
@Monika_Bocwinska
2019-10-20
7 /10
Przeczytane

Bardzo się cieszę, że trafiłam na @bochuskrzysztof. 
.
Moje pierwsze spotkanie z autorem uważam za bardzo udane 😉.
.
Ta książka jest po prostu świetna.
.
Wciągnęła mnie w swój świat już od pierwszych stron. Jestem zachwycona i zauroczona. Pomysł na fabułę genialny, siedziałam jak na szpilkach tyle się działo. Tutaj nie ma miejsca na nudę, to Wam gwarantuję.
.
A ja muszę nadrobić pozostałe książki autora. I wiem, że nie będę tego żałować. 
.
.
#listalucyfera #krzysztofbochus #czytamkryminały #jesienneczytaniepl 

× 1 | link |
@anu_histeria
2020-12-01
8 /10
Przeczytane Polskie kryminały

Jeśli masz coś pilnego do załatwienia, nie sięgaj po "Listę Lucyfera", bo przepadniesz z kretesem! To książka, która wciąga od pierwszej strony, nie sposób się jej oprzeć. Czyta się ją szybko, akcja toczy się w czasach współczesnych, co jest pewną odmianą w kryminałach retro, do których Krzysztof Bochus nas przyzwyczaił.
Świetna narracja z morderstwem, zagadką, intrygą, wartką akcją i zaskakującym zakończeniem. Polecam! Emocje gwarantowane!

× 1 | link |
@asiazaleska
2022-05-19
8 /10
Przeczytane

Brutalne morderstwa stylizowane na obrazy Beksińskiego,morderca,który nazywa siebie Lucyferem i dziennikarz śledczy Adam Berg,który zostaje w to wszystko wplątany.
Kryminały Bochusa wciągają,są pełne akcji i ciekawych bohaterów,jeśli dołożymy do tego tajemniczy syndykat zła robi się jeszcze ciekawiej.Polecam!!

× 1 | link |
KL
2022-10-09
8 /10
Przeczytane

Kryminał dobry,chociaż trochę ....za wolno akcja się rozkręca.

| link |
@ethelyn
2021-10-19
7 /10
Przeczytane
@monka7421
2021-02-17
7 /10
Przeczytane
@wez_przeczytaj
2020-12-29
6 /10
Przeczytane
@Marguerita
2020-05-14
7 /10
Przeczytane
@Zwiazana_z_ksiazkami
2020-05-07
7 /10
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Życie to jeden wielki chaos i rządzi nim tylko przypadek. Na przykład spotykamy niespodziewanie kogoś, kto zmienia nasze życie. Wystarczyłoby minutowe spóźnienie, aby do tego spotkania nigdy n...”
× 1
#
“Szkoda, że w życiu nie ma takich przycisków, jak przewiń, cofnij, zatrzymaj.”
× 2
#
“Życie nauczyło go, że najstraszniejsze jest to, czego się nie spodziewamy. Na przykład lekarz mówi ci, że masz tętniaka aorty. I cały ustabilizowany świat wokół ciebie pęka jak kruchy lód pod ...”
× 1
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Boski znak
Boski znak
Krzysztof Bochus
7.4/10
Mroczny thriller o złu, którego nie sposób wyplenić i które nieustannie znajduje naśladowców. Zagad...
Klątwa Lucyfera
Klątwa Lucyfera
Krzysztof Bochus
8.5/10
Mistrzowskie połączenie inteligentnego thrillera i powieści sensacyjnej. Klasztorem sióstr szarytek...
Wirtuoz
Wirtuoz
Krzysztof Bochus
8.3/10
Od Warszawy powstania styczniowego po współczesną Majorkę - autor bestsellerowej serii o Adamie Ber...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl