Listy do Mileny

Franz Kafka
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Listy do Mileny
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

„Listy do Mileny” zrobiły w Europie zachodniej wielką karierę, karierę własną, niezależną od całej kafkowskiej problematyki. W epoce, w której literatura epistolarna nie istnieje, „Listy do Mileny” zostały uznane za arcydzieło ginącego gatunku. mają dane ku temu. Szczerość i bezpośredniość, śmiałość i powaga traktowania najbardziej intymnych przeżyć, docieranie do ostatecznych konsekwencji uczucia, umiejętność krzyku i milczenia - to wszystko czyni z tych listów pasjonujący pamiętnik wielkiej miłości. Niemal na naszych oczach cztery dni spędzone z Mileną w Wiedniu przeobrażają świat Kafki, rozniecają żar namiętności; kilka znów godzin wspólnie przeżytych w Gmünd gwałtownie spopielają uczucie. Wszystko to dzieje się bez wielokropków, bez pseudonimowania, jawnie. Ale to jest dopiero pierwsza warstwa „Listów do Mileny”. Poza tą pierwsza warstwą zaczyna się cały skomplikowany świat Kafki. „Listy do Mileny” są właśnie niezastąpionym komentarzem do życia, a więc i do dzieła Kafki. Zbigniew Bieńkowski (przedmowa)
Tytuł oryginalny: Briefe an Milena
Data wydania: 1993
ISBN: 83-08-02513-7, 8308025137
Wydawnictwo: Literackie
Kategorie: Biografia, Listy
Stron: 232
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Franz Kafka Franz Kafka
Urodzony 3 lipca 1883 roku w Czechach (Praga)
Franz Kafka – niemieckojęzyczny pisarz pochodzenia żydowskiego, przez całe życie związany z Pragą. W swoich powieściach stworzył model sytuacji zwanej sytuacją kafkowską i określanej w języku niemieckim za pomocą przymiotnika "kafkaesk", którego ist...

Pozostałe książki:

Zamek Ameryka Przemiana Proces
Wszystkie książki Franz Kafka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Listy do Mileny nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@literackiespelnienie
2020-10-27
9 /10
Przeczytane Niemcy Płomienny romans Epistolarny

Zawieszenie między Wiedniem, a Pragą. Najczystsza, stymulująca więź pomiędzy mężczyzną, a kobietą, jaka potrafi się wytworzyć oraz wydestylować z głębokich ran. Zbliżenie dusz. Jakbym kroczył między kobiecym udem, a wypielęgnowaną twarzą i ufnym wzrokiem. Jak rozmowa z kobietą o seksie tantrycznym bez prymitywnych insynuacji czy gorzkiego zapomnienia. To tantryczny taniec. Sensualna pogoń za słowem - spijanie słów z kobiecych ust. Udręka oczekiwania i nieustanne napięcie na wzywający pakt o winie ludzkiej słabości.

Wielka rozkosz oraz namiętność, która rodzi się z seksualności umysłu. Tęskne słowa, jak tęskne spojrzenia. Rozpalanie zmysłów i trzewi z pomocą rozbieganych, roztrzęsionych myśli. Niczym marzenie i fantazja o kobiecie, z którą chciałoby się wymienić gorące pocałunki czy burzliwe ruchy po biodrach kochanki. Kiedy mężczyzna pragnie być szafą do której zagląda ulubienica czy łożem, na którym sypia najmilsza. Kipi od emocji i rozedrgania. Choć ręka nie drży, a pismo skupione, oddane, zaangażowane intelektualnie.

Gdybyśmy mogli - zniknęlibyśmy ze świata w objęciach. W ostatnich drżeniach warg i uścisków palców. Gorączka uczuć, opadnięcie kobiety na męskiej piersi - słuchanie zburzonego serca. Targanie się na miłosną intensywność - chwytanie mężczyzny lub kobiety nad krawędzią bólu egzystencji.

× 10 | link |
@uuaagawk
2022-02-02
9 /10

W końcu udało mi się - mam "Listy...", czytam - zachwyt!

× 1 | Komentarze (1) | link |
@LetMeRead
2019-12-30
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Listy do Mileny. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl