Miłość w cieniu słońca

Katarzyna Grochola
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Miłość w cieniu słońca
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Nowa książka Katarzyny Grocholi. O szukaniu szczęścia na przekór całemu światu. I oczywiście o miłości!

Czy możesz się spodziewać, że tego właśnie dnia spadnie na ciebie jak grom z jasnego nieba to coś, co nie pozwoli ci już nigdy wrócić do normalnego życia? Co postawi na głowie twoje przekonania, twoją wygodę, twój brak oczekiwań? Czy można się przygotować na miłość?

Wzruszająca historia Harriet i Andrew. Ona – wyzwolona artystka, tuż po traumie rozstania. On – pracownik korporacji, pełen lęków i ograniczeń, z jakich leczy go miłość. Połączyło ich uczucie niebanalne pod każdym względem. Nagłe, ryzykowne, niemożliwe. Pełne namiętności i dramatycznych zwrotów akcji, po których oboje przewartościują własne życie.

Bohaterowie nowej książki Katarzyny Grocholi chcą wybrać słoneczną stronę – ale nie wiedzą, że cały czas pozostają w cieniu. W cieniu słońca.

Wydanie 1 - Wyd. Literackie
Data wydania: 2023-05-17
ISBN: 978-83-08-07843-3, 9788308078433
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Kategoria: Romans
Stron: 224
dodana przez: ziellona
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Katarzyna Grochola Katarzyna Grochola
Urodzona 18 lipca 1957 roku w Polsce (Krotoszyn)
Katarzyna Grochola jest polską pisarką i dziennikarką. Jest córką polonistki i prawnika. Sama ukończyła warszawskie VII Liceum Ogólnokształcące im. Juliusz Słowackiego. Zanim zajęła się literaturą pracowała jako salowa, konsultantka w biurze matrymo...

Pozostałe książki:

Nigdy w życiu Ja wam pokażę Serce na temblaku Trzepot skrzydeł Zielone drzwi Osobowość ćmy A nie mówiłam! Kryształowy Anioł Podanie o miłość i inne opowiadania Houston, mamy problem Upoważnienie do szczęścia Przegryźć dżdżownicę. Zranić marionetkę Makatka Przeznaczeni Pocieszki Trochę większy poniedziałek Zjadacz czerni 8 Zdążyć przed pierwszą gwiazdką Miłość w cieniu słońca Zagubione niebo Opowiem Ci o zbrodni. Historie prawdziwe Opowiem ci o zbrodni. Historie prawdziwe Związki i rozwiązki miłosne Gry i zabawy małżeńskie i pozamałżeńskie Utkane z miłości Nigdy w życiu! Serce na temblaku Opowiadania szkolne Ja wam pokażę! A nie mówiłam! Kolekcja audiobooków Katarzyny Grocholi Osobowość ćmy / Zielone drzwi Przegryźć dżdżownicę. Houston, mamy problem Trzepot skrzydeł / Kryształowy Anioł Związki i rozwiązki miłosne. Gry i zabawy małżeńskie
Wszystkie książki Katarzyna Grochola

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Inaczej o miłości.

26.07.2023

Sięgnęłam po tę książkę, gdyż od wielu lat mam jakiś sentyment do autorki. Mam kilka jej książek w swojej bibliotece, które kiedyś czytałam z zapartym tchem i czekałam na następną jej powieść. To jednak jest już zupełnie inna Katarzyna Grochola, mniej znana chociaż nie można powiedzieć, że przez to gorsza. Po prostu zmieniła swój styl, tak jak zmi... Recenzja książki Miłość w cieniu słońca

@maciejek7@maciejek7 × 24

Przedsmak lata

19.05.2023

Z przyjemnością przeczytałam najnowszą książkę Katarzyny Grocholi. Miałam nadzieję na lekturę pełną słońca i wakacyjnego oddechu oraz na opowieść o miłości, która ogrzewa i daje nadzieję . Nie inaczej było i tym razem. Podczas czytania czułam się jak na wakacjach. Bohaterowie „ Miłości w cieniu słońca" przynieśli słońce, odprężenie, ale także smu... Recenzja książki Miłość w cieniu słońca

@Strusiowata@Strusiowata × 18

Czy nowe uczucie przetrwa, mimo niedomkniętych drzwi przeszłości?

28.01.2024

Zupełnie nie wiedziałam czego się spodziewać po lekturze, bo opis do mnie nie przemawiał, a jednak pokusiłam się, by spędzić z książką wieczór, bo darzę autorkę dużą sympatią. Whitman poproszony o odebranie nieznajomej kobiety z lotniska jeszcze nie wie, że będzie to ta wyjątkowa, ten moment, gdy powstaje to coś. Harriet zasmucona, z poczuci... Recenzja książki Miłość w cieniu słońca

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@KsiazkowoCzyta
2023-08-03
6 /10
Przeczytane

Katarzyna Grochola już od ponad ćwierć wieku dzieli się z czytelnikami swoją niezwykle różnorodną twórczością. W maju tego roku na rynku wydawniczym ukazała się jej najnowsza publikacja pt. „Miłość w cieniu słońca”.
Ta dosyć niewielka objętościowo powieść to historia Andrew i Hariett, których życiowe drogi krzyżują się właściwie przez przypadek… Są przecież jednak tacy, którzy stanowczo twierdzą, iż w życiu nie ma przypadków, więc całkiem możliwe, że zadziałało przeznaczenie… Najlepiej oceńcie to sami czytając tę książkę.
Autorka zderza w niej dwa zupełnie różne światy i osobowości bohaterów.
Hariett – artystka z bagażem doświadczeń, a jednocześnie nieprzebranym apetytem na życie, emocje i wszelakie doznania.
Andrew – mężczyzna pełen traum i lęków, wyizolowany, zamknięty w sobie, zupełnie przeciętny i zdawać by się mogło bezbarwny pracownik korporacji.
Z zetknięcia tych nieprzystających dla siebie orbit rodzi się niezwykle głęboka relacja. Uczucie, które stopniowo niszczy wszelkie tamy i mury, nawet te nieuświadomione lub skrzętnie tłumione, a zarazem buduje nowy świat pełen barw, odczuć, zamyślenia nad światem i człowiekiem.
Katarzyna Grochola oddaje narrację opowieści w ręce męskiego bohatera, co jest zabiegiem nadającym tej pozycji jeszcze ciekawszą perspektywę. „W cieniu słońca” to powieść mocno metaforyczna, przesycona różnorodnymi refleksjami. Jest to historia o wieloaspektowych relacjach, które, choć nieo...

× 1 | link |
@maciejek7
2023-07-26
6 /10
Przeczytane z Biblioteki literatura piękna

Sięgnęłam po tę książkę, gdyż od wielu lat mam jakiś sentyment do autorki. Mam kilka jej książek w swojej bibliotece, które kiedyś czytałam z zapartym tchem i czekałam na następną jej powieść. To jednak jest już zupełnie inna Katarzyna Grochola, mniej znana chociaż nie można powiedzieć, że przez to gorsza. Po prostu zmieniła swój styl, tak jak zmieniała się sama.
"Miłość w cieniu słońca" to opowieść o miłości, ale zdecydowanie różniąca się od innych tego typu historii. Początkowo byłam jakby zawiedziona czy zniechęcona lekturą, czytanie ciągnęło się jakoś długo, lecz im dalej tym lepiej.
Andrew to typowy pracownik korporacji, jednakże skryty i nieśmiały, natomiast Harriet to całkowicie wyzwolona artystka, którą łatwo każdy dostrzeże jak kolorowy motyl, niepotrafiąca spokojnie ustać w jednym miejscu. Przypadkowe spotkanie na ulicy przed hotelem zapoczątkowało ich znajomość. Andrew zauroczył się nią od razu, Harriet początkowo nie zwróciła na niego zbytniej uwagi, a gdy w ramach zastępstwa za kolegę, odwoził ją na lotnisko, był niemal pewny, że już się nie spotkają, że straci ją z oczu na zawsze. Jednak być może przypadek lub los zdecydował inaczej..., niczym grom z jasnego nieba, spadła na nich miłość. I dla nich obojga ta miłość była wielkim zaskoczeniem.
Trochę dziwna historia o miłości opowiedziana jest z perspektywy mężczyzny, więc z pewnością jest nieco inna niż gdyby wspominała to kobieta.

× 1 | link |
@jelonka11
2023-06-19
5 /10
Przeczytane

Tyle czekania i rozczarowanie. Książka inna niż reszta tej autorki. I dlaczego jakaś Harriet, a nie swojska Helena?

× 1 | link |
@paulaczyta
2023-05-30
6 /10
Przeczytane

Harriet jest wyzwolona artystka po traumie rozstania. Andrew jest pracownikiem korporacji, mierzącym się z ograniczeniami i lękami. Czy niespodziewana miłość będzie lekarstwem dla nich obojga?

Czy miłość może spaść jak grom z jasnego nieba? Czasem właśnie taką się wydaje. Niespodziewana, nagła, a nawet ryzykowana.

Oczywiście każdy chce tego co dobre. Chcę iść po stronie słońca. Ale Słońce ma też cień. Życiowe wyzwania problemy, skomplikowane uczucia.

Właśnie taka jest ta książka, życiowa - mówi o miłości i poszukiwaniu szczęścia.

| link |
@ksiazkanaprezent
2024-01-28
8 /10
Przeczytane
OL
@olacom1_2
2023-07-09
7 /10
Przeczytane
@coolturka104
2023-07-04
7 /10
Przeczytane
@sandra-molek_ksiazkowy
2023-06-05
9 /10
Przeczytane
@Strusiowata
2023-05-19
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Dzień, w którym umiera bliski ci człowiek, na pozór nie różni się od innych dni. Tak samo wstaje słońce i tak samo zachodzi.
Pada deszcz lub świeci słońce.
Chmury przemierzają twoje niebo wolno lub szybko. Nie przywiązywałeś do tego wcześniej żadnej wagi.
Ale potem ten dzień będzie odciskał pieczęć na wszystkich innych, chociaż z trudnością zapamiętasz pogodę i kolejność godzin.
Nie znajdowałem słów, żeby ją pocieszyć, a tak chciałem, żeby wróciła tamta ona, ta stworzona z niewiadomego, ale żywa.
Więc milczałem.
A ona zaczęła płakać.
Płakała prawie bezgłośnie.
A ja jechałem.
Byłem szoferem, kierowcą wynajętym, nie mnie to dotyczyło, a tak mnie dotykało.
Widzę jej zmarszczki, kiedy mruży oczy, nie lubi okularów przeciwsłonecznych, właściwie lubi, ale inaczej, lubi je mieć na włosach, lubi słońce, więc ma tych zmarszczek dużo, pięknych cieniutkich linii, które powołuje do życia, śmiejąc się albo płacząc.
NIC PO TOBIE, HARRIET, nie zostało. Oprócz mnie. Więc tego nie zmarnuję. Nie dam tego zniszczyć.
każde twoje niewypowiedziane uczucie - złość albo pogarda, albo gniew, które odkładasz na później, a później nie następuje, zaczyna gnić.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl