Zranić marionetkę

Katarzyna Grochola
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 21 ocen kanapowiczów
Zranić marionetkę
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 21 ocen kanapowiczów

Opis

Miłość, nienawiść, stare grzechy i nowe zbrodnie.

Kto w naszym życiu pociąga za sznurki?

Warszawa, tu i teraz. W luksusowym apartamencie odnalezione zostaje ciało znanego biznesmena. Po oględzinach miejsca zdarzenia policja ogłasza, iż było to samobójstwo. Gdy jednak wkrótce dochodzi do kolejnych tajemniczych zgonów, śledczy muszą wziąć pod uwagę, że za wszystkim może stać morderca.

Sprawę prowadzi Natan, doświadczony policjant, jeden z ostatnich mężczyzn z zasadami, i przydzielona mu przez policyjną „górę” młoda antropolożka Weronika, pisząca pracę doktorską na temat samobójstw. Obydwoje zmagają się z demonami przeszłości, a nowe śledztwo zaprowadzi ich w rejony, których nawet nie byliby w stanie sobie wyobrazić.

Czy w plątaninie coraz bardziej przerażających zdarzeń Natanowi i Weronice uda się odkryć prawdę?

Katarzyna Grochola po raz pierwszy w swej karierze zostaje autorką kryminału i od razu osiąga w nim mistrzostwo. Zranić marionetkę to porywająca i wielopoziomowa opowieść o dobru i złu, o nienawiści i miłości, a także o tym, jak trudno czasem jedno odróżnić od drugiego. Pisarka po raz kolejny udowadnia, że nie ma sobie równych w subtelnym opisywaniu i odsłanianiu ludzkich sekretów.

Katarzyna Grochola - najpopularniejsza polska pisarka, której książki sprzedały się w nakładzie prawie pięciu milionów egzemplarzy. Inspiruje i zachwyca. I zaskakuje. Tym razem znakomitą powieścią kryminalną.

Data wydania: 2019-08-21
ISBN: 978-83-08-06890-8, 9788308068908
Wydawnictwo: Literackie
Stron: 496
dodana przez: chudini0505
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Katarzyna Grochola Katarzyna Grochola
Urodzona 18 lipca 1957 roku w Polsce (Krotoszyn)
Katarzyna Grochola jest polską pisarką i dziennikarką. Jest córką polonistki i prawnika. Sama ukończyła warszawskie VII Liceum Ogólnokształcące im. Juliusz Słowackiego. Zanim zajęła się literaturą pracowała jako salowa, konsultantka w biurze matrymo...

Pozostałe książki:

Nigdy w życiu Serce na temblaku Osobowość ćmy / Zielone drzwi Trzepot skrzydeł Ja wam pokażę
Wszystkie książki Katarzyna Grochola

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Literacka niepewność (w każdym razie u mnie) :)

12.08.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Okej, więc nie jest to pierwszy raz, kiedy mam problem z oceną jakiejś książki, nie jest to dziesiąty raz, nie jest to pewnie setny raz, kiedy mam problem z oceną jakiejś książki, ale jest to pierwszy chyba raz, kiedy mam tak poważny problem z tą najbardziej fundamentalną sprawą w ocenia książki – mam problem z odpowiedzią na pytanie, czy ta książ... {} Recenzja książki Zranić marionetkę

BA
@Bartlox
{}× 5

Zranić marionetkę

4.08.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Poznawałam i odkrywałam powiązane ze sobą wydarzenia mające związek z tajemniczymi do rozwiązania wielu spraw, które są nietypowe dla tej niezwykle opisanej zagadki kryminalnej, gdyż sposób dokonania mordu na jednym z warszawskich biznesmenów wywoływał we mnie ogromne emocje od samego początku rozpoczęcia czytania. Pani Katarzyna Grochola debi... {} Recenzja książki Zranić marionetkę

@Anna30@Anna30 {}

Moja opinia o książce

Opinie

@Betsy59
2019-11-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane 2019

Przeczytałam, żeby sprawdzić, jak sobie Grochola poradzi z kryminałem. Chociaz z opisu wiedziałam, że znowu jest o molestowaniu dzieci. I było! Autorka powieści obyczajowych napisała mroczny, brutalny, ale całkiem niezły kryminał. Pomijając ograny, obrzydliwy temat (co się włączy tv, zacznie oglądać film, otworzy książkę- wyskakuje molestowane dziecko) i zbyt brutalne sceny- czytało się całkiem dobrze. Przebieg akcji- przewidywalny, sylwetki bohaterek- pogłębione psychologicznie. Gorzej z głównym bohaterem męskim-porucznikiem Natanem. Niewiele o nim wiemy. Dobrze chociaż, ze nie jest alkoholikiem ani nekrofilem. No właśnie, dlaczego nie ma nazwiska (albo imienia)? Warsztat pisarski Katarzyna Grochola ma, poza tym- same klisze.

{}× 7 | link |
@Rudolfina
2020-01-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Jest w tym coś!

W NOWEJ ROLI
Katarzyna Grochola postanowiła sprawdzić się w kryminale, a ja od razu postanowiłam sprawdzić, jak jej się to udało. Podobnych jak ja niedowiarków uspokajam od razu – wpadki nie było.
To, że warstwa obyczajowa będzie dopracowana jak trzeba, należało się spodziewać. Można było również oczekiwać, że bohaterowie będą ciekawi, pełnokrwiści i budzący emocje. Debiutanci kryminalni wykładają się jednak najczęściej na braku logiki w prowadzonej intrydze, gubią watki i nie kończą ich, nie kontrolują odautorskich spoilerów. Niedowiarków znów uspokajam – Grocholi udało się tego wszystkiego uniknąć.
Autorka umiejętnie wodzi za nos czytelnika. Na początku mamy klasyczny kryminał: kilku podejrzanych, z których każdy ma swoje powody, by zabić. Z biegiem czasu zaczynamy jednak obserwować przebieg wydarzeń oczami mordercy, powoli wykluczamy więc pozostałych kandydatów na zabójcę, i wtedy zmienia się optyka. My, czytelnicy już wiemy kto zabił, i chodzi o to, żeby nasz detektyw również wpadł na jego trop.
Kobiety na pewno będą mieć więcej satysfakcji z tej lektury, ze względu na mocny rys obyczajowy. Najważniejszymi bohaterkami są kobiety - to książka o nich, o ich problemach i ich lękach. Mężczyźni mogą narzekać, że za dużo tu babskiej obyczajówki, ale powinni za to docenić dobrze skonstruowaną intrygę.
Finał nie zaskakuje, ale przy takim przebiegu akcji nie można było tego oczekiwać...

{}× 5 | link |
@agnieszka_maciejewska
2019-11-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10

Uwielbiam książki Katarzyny Grocholi, ale tej nie dało się czytać. Poległam na 330 stronie. I samą siebie podziwiam, że tak dużo udało mi się przeczytać, bowiem dotarcie do tej strony, było dla mnie wielkim wyzwaniem.
Jestem pewna, że po tej powieści bardzo długo nie sięgnę po powieści Grocholi.

{} | link |
AN
2021-12-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
NI
2021-07-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@Hanka
2021-07-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane pomysł na prezent wydanie tradycyjne
@anna_strzelczak
2021-06-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Lirith
2020-08-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
OL
2020-08-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@mzasonska
2020-07-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
MA
2020-07-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@am2308
2020-06-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
AG
2020-05-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane
@hag
2020-05-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@e-ela55
2020-02-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane F/audiobook
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Zranić marionetkę. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl